Dordrecht, Netherlands

Coronavirus slaat hard toe in verpleeghuis Het Parkhuis

Het Parkhuis is keihard getroffen door het coronavirus. In het verpleeghuis zijn 43 van de 200 bewoners besmet en 20 medewerkers. Vier bewoners zijn overleden, bij nader onderzoek bleek één van hen niet bezweken te zijn aan het virus.
Nynke Cuperus | 12 mei 2020 19:15 | Aangepast op 12 mei 2020 19:15
"Dit overkomt je gewoon. We doen alles wat we kunnen en leven mee met de nabestaanden", zegt bestuurder Paul van Gennip. Op Koningsdag sprak hij nog van 'een factor geluk' dat toen niemand besmet was. Twee dagen later, 30 april, openbaarde zich de eerste besmetting, blijkt nu.

"Daarna heeft het virus razendsnel om zich heen gegrepen", zegt van Gennip. Alle besmettingen zijn geconstateerd op de hoofdvestiging, aan de Haaswijkweg Oost in de wijk Dubbeldam. In de vijf andere vestigingen van Het Parkhuis is nog niemand positief getest.

Op de hoofdlocatie hield het virus vooral huis op één afdeling. Er zijn meteen maatregelen genomen. Zo is een deel van de nieuwbouw versneld in gebruik genomen als isolatieafdeling voor besmette bewoners. Desondanks is er inmiddels ook op een andere afdeling een besmetting gesignaleerd.

In overleg met de GGD is een programma ontwikkeld, waarin alle bewoners en medewerkers van de hoofdlocatie van het Parkhuis op korte termijn worden getest. Wie klachten krijgt, wordt direct getest. Op die manier moet een goed beeld ontstaan van het werkelijk aantal besmettingen.

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Wantijbad klaar voor het seizoen: nieuwe lichting toezichthouders geslaagd

Het Wantijbad kan dit weekend met een gerust hart open: een tiental badmeesters en juffen is deze we...

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...