Dordrecht, Netherlands

Creatieve zzp'ers worden invaldocent

Ook in Dordt is er al jaren een lerarentekort. Het servicebureau voor Onderwijs en Cultuur draaide dinsdag een proef op basisschool De Griffioen om te voorkomen dat leerlingen thuis komen te zitten als er een docent uitvalt.
Corrado Francke | 7 juli 2020 17:18 | Aangepast op 7 juli 2020 17:18
Kunstvakdocenten geven tijdens invaldagen een dag les vol met kunst en cultuur. De scholen werken tijdens de dagen aan de thema's vrijheid, identiteit en duurzaamheid.

"Normaal gezien leert een kind uit het boek, maar nu gebruik je je lichaam en stem. Ik vind het heel mooi dat kinderen op een andere manier leren", vertelt invaldocent Rosa Mens. "En voor mij is het ook interessant, want het is nieuw voor mij om een dag met één groep kinderen te werken."

Ook kinderen reageren enthousiast. "Het is wel een beetje wennen, want we hebben deze juf nog nooit eerder gehad", zeggen twee van de kinderen. "Maar we hebben liever zo'n dag als vandaag dan taal of rekenen."

&t=1s

Meest gelezen

Brandweer uitgerukt voor incident in Wijnstraat

Redactie Streek 56 | 27 aug 2025 16:21

Lees ook

Verdediger Fonville na vier duels voor recordbedrag weg bij FC Dordrecht

De voetbal transfermarkt is in Nederland nog één dag open, dus doet ook FC Dordrecht nog snel zaken....

Nachtwinkels mogen er komen, maar welke ondernemer doorstaat de test?

Ondernemende nachtbrakers kunnen zich melden voor het runnen van een nachtwinkel in Dordrecht. Vanaf...

Rechter geeft Hans Klok gelijk: opbouw tent in Dordrecht mag beginnen

Illusionist Hans Klok mag zijn circustent opbouwen aan de Laan van Europa in Dordrecht. De rechtbank...

Twee autobranden in één nacht

In de Dordtse wijk Krispijn hebben in de nacht van maandag op dinsdag twee auto’s in brand gestaan. ...

Albert Schweitzer onderzoekt mogelijkheden voor bouw nieuw ziekenhuis

Het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht onderzoekt de mogelijkheden voor de bouw van een nieuw...

Inclusiviteit centraal tijdens massale maar gemoedelijke jubileumeditie Dordrecht Pride

Zaterdagmiddag lopen honderden mensen, waaronder de Dordste burgemeester Nanning Mol, samen voor de ...