gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Da Vinci studenten zetten zich in voor stille ramp

De opleidingen Gezondheidszorg van het Da Vinci College in Dordrecht zetten zich dinsdag en woensdag in voor stille rampen onder de aandacht brengen. Het onderwijsproject is opgezet in het kader van bevordering van het wereldburgerschap.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Het project is een initiatief van Stichting Cross Your Borders. In 2004 is deze organisatie opgericht door een groep jongeren die zich willen inzetten tegen mondiaal onrecht. Elk jaar nemen ongeveer 250 scholen deel aan het onderwijsproject Breaking News. Hierin gaan studenten in campagneteams twee dagen actie voeren. De eerste dag wordt de campagne bedacht en de tweede dag wordt de campagne echt uitgevoerd. Voor elke opdracht kunnen studenten punten verdienen. Het team met de meeste punten wint.

Het project is nodig, omdat stille rampen wel grote wereldproblemen zijn, maar die zelden in het nieuws komen. Door oude en nieuwe media te gebruiken worden stille rampen onder de aandacht gebracht van de inwoners van Dordrecht.

Lees ook

De Plucheplakkers

Dordtse defensieve zorgen, toch vinden De Plucheplakkers een lichtpuntje

De Plucheplakkers treden in de nieuwste aflevering weer aan in de basisopstelling om het wel en wee van FC Dordrecht te bespreken. Uiteraard staat de (tegen)doelpuntenregen tegen Jong AZ centraal.

7334111A-4605-4F44-B372-E53B502899C6

Zien: dit wordt het standbeeld van Kees Buddingh met Blauwbilgorgel

Bijna twee meter hoog, gemaakt van brons en in zijn armen een fantasiewezen; zo moet het standbeeld van Kees Buddingh eruit komen te zien. Onlangs werd bekend dat er een beeld van de Dordtse dichter komt in de binnenstad, nu is ook duidelijk wat de inwoners straks gaan zien. "Een icoon van deze stad."

archieffotopolitie

Zwijndrechtenaar (19) vast na schietpartij op festival

De politie heeft zondag een 19-jarige man uit Zwijndrecht opgepakt vanwege een schietpartij in Amsterdam op zaterdagavond. Daarbij raakten twee mensen gewond.

grote kerk benefiet concert

Benefietconcert groot succes voor restauratie glas-in-lood ramen

Het benefietconcert in de Grote Kerk voor de restauratie van de glas-in-loodramen heeft zeker 10.000 euro opgeleverd. Met hulp van het Dordtse Orkest, Werkgroep Muziek en andere horeca organiseerden de Vrienden van de Grote Kerk afgelopen zaterdag het concert.

boelebolnesboterbeurs

Dit is er te doen op Open Monumentendag in onze streek

Open Monumentendag staat voor de deur. Komend weekend openen in heel Nederland oude (en nieuwere) gebouwen hun deuren voor het publiek. Ook in onze streek is er veel te zien. Wij lichten er een aantal voorbeelden uit.

PSX_20260909_161615

Brand in meterkast van huis, bewoners snel buiten

In een huis in Zwijndrecht heeft woensdagmiddag brand in een meterkast gewoed. Bewoners voorkwamen verspreiding van de brand door de meterkast dicht te doen.