gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Daan opnieuw benoemd tot kinderburgemeester van Zwijndrecht: 'We merkten dat hij er net lekker inzat'

7c8a9cd387c018214b51a4455134767d

Een bijzonder moment dinsdagavond in het gemeentehuis van Zwijndrecht: de 11-jarige Daan van den Hoek is voor de tweede keer op rij benoemd tot kinderburgemeester van het dorp. Iets wat in die gemeente al zeven jaar niet meer is voorgekomen.

Redactie Streekomroep | Barbara Visscher |  | Aangepast op
Daan, die momenteel in groep 8 zit, begon vorig jaar met enthousiasme aan zijn taak als kinderburgemeester van Zwijndrecht. Volgens Wilko Peenstra, woordvoerder van burgemeester Leon Anink, werd in mei al met hem gesproken over een mogelijke verlening van zijn termijn. Normaal is een kinderburgemeestersbenoeming voor een jaar, daar wordt nu vanaf geweken.

“We merkten dat Daan net lekker in zijn rol zat. Het zou jammer zijn als dit nu al zou stoppen. Dat zagen we bij eerdere kinderburgemeesters ook: het kost even tijd om te wennen en op het moment dat je gewend bent, is het jaar alweer voorbij”, zegt Peenstra.

Als kinderburgemeester vertegenwoordigt Daan komend jaar opnieuw alle kinderen van Zwijndrecht. Samen met kinderambassadeurs zal hij praten over onderwerpen die onder kinderen leven. “Ook ondersteunt hij de burgemeester bij bijzondere gelegenheden, zoals de intocht van Sinterklaas, de 4-mei herdenking en de Avondvierdaagse”, legt Peenstra uit.

De gemeente Zwijndrecht benadrukt dat de herbenoeming van Daan niks te maken heeft met het aantal aanmeldingen dat is binnengekomen voor de kinderburgemeesterpost die eigenlijk zou vrijkomen. Tijdens de bijeenkomst afgelopen dinsdag werden naast Daan ook zes kinderambassadeurs benoemd. Drie daarvan zijn nieuw, de andere drie mogen nog een jaar blijven. Verder werd afscheid genomen van Irem Karagoz, die twee jaar als kinderambassadeur actief was. Zij gaat nu naar de middelbare school.

Of kinderburgemeesters in de toekomst vaker langer dan een jaar worden benoemd, weet de gemeente Zwijndrecht nog niet. “We gaan eerst kijken hoe dit tweede jaar met Daan gaat”, aldus Peenstra.

Lees meer over:

Lees ook

foto rb zwi

Ruzie om meisje mondt uit in bloedige mishandeling: ‘Die jongen moet voelen’

Een gezellige avond in het café eindigt voor een man met rake klappen en trappen. Zijn gezicht zit onder het bloed, ook loopt hij een dikke neus en overal schaafwonden op. Twee mannen uit Zwijndrecht lopen, onder meer door Snapchat-berichten, tegen de lamp. “Hij gaat dood vanavond.”

stichting buitenzinnig moet weg

Einde voor BuitenZinnig? ‘Ik moet er niet aan denken dat dit niet meer bestaat’

Waar ligt de toekomst van stichting BuitenZinnig? Per 1 januari staat de organisatie achter de dagbesteding en het vrijwilligerswerk aan de Zamenhoflaan in Dordrecht op straat. Het huidige pand wordt gesloopt voor nieuwbouw, maar een alternatieve locatie is er nog niet. “Elke nieuwe locatie wordt door de gemeente afgewezen.”

fotoletsruilwinkel

Veiling moet ruilwinkel van de ondergang redden: ‘Moeten alles bij elkaar schrapen’

De LETS Ruilwinkel in Dordrecht zit financieel in zwaar weer. De winkel heeft een conflict met voormalig voorzitter Ruby Pichel, die geld heeft weggesluisd. Omdat zij in hoger beroep is gegaan tegen een uitspraak van de rechter, is het geld nog niet teruggestort op de rekening. Nu moet een veiling het winkeltje van de ondergang redden.

SWO.Telefooncirkel (5)

Paulien Moen (76) zet zich al vijftien jaar in voor telefooncirkel: ‘Fijn om mensen te kunnen helpen’

Geen telefoonboom, maar een telefooncirkel. Daar zet Paulien Moen (76) zich al vijftien jaar als vrijwilliger voor in. Iedere vrijdagochtend belt zij de eerste deelnemer van haar cirkel. Het doel: “Mensen die zich alleen voelen in contact brengen met elkaar.”

werkzaamhedena16

Grote drukte verwacht: A16 bij Ridderkerk hele weekend dicht

De A16 tussen knooppunten Ridderkerk en Terbregseplein is van vrijdagavond tot en met maandagochtend afgesloten. Rijkswaterstaat verwacht grote drukte en zegt dat reizigers rekening moeten houden met extra reistijd van 30 tot 60 minuten.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Femke Hameetman

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Femke Hameetman. Zij is artistiek directeur van het Dordrechts Museum.