Dordrecht, Netherlands

Daantje wil naar Berckepoort

De eigenaren van Vegan Restaurant Daantje hebben hun oog laten vallen op het pand van de Berckepoort. Sinds de verhuizing van ToBe naar het Energiehuis staat dat leeg en het is na al die tijd nog niet duidelijk wat er mee gaat gebeuren.
Gert van der Steen | 23 januari 2020 14:28 | Aangepast op 23 januari 2020 14:28
In de uitzending van Studio de Witt van afgelopen zaterdag was Timothy van der Holst, één van de eigenaren van Daantje en musicus, muziekleraar en producent, wel duidelijk over hun plannen met het gebouw.


Daantje Vol, zijn vrouw, wil graag meer ruimte voor het restaurant. Terwijl zij dit runt, wil Van der Horst in het theater van het pand mensen weer de gelegenheid geven om kleinschalige theaterproducties te organiseren. Het kan daarbij bijvoorbeeld gaan om schoolvoorstellingen of theaterstukken voor maximaal 85 bezoekers. Het beheer en onderhoud kan worden betaald uit de opbrengst van het restaurant. Op die manier kunnen deze activiteiten betaalbaar blijven.

Of de gemeente bereid is de Berckepoort aan de twee te verhuren is niet duidelijk. Van der Horst uit de veronderstelling dat de gemeente bang is voor concurrentie met het Energiehuis. Volgens hem is daar geen kans op, gezien de verschillen in de tarieven. Voor veel mensen in kleine organisaties is het Energiehuis veel te duur.

Er is een handtekeningenactie gestart als petitie aan de gemeente. Er zijn inmiddels zo’n 1000 handtekeningen binnen. Die zullen worden aangeboden aan burgemeester Wouter Kolff.

Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

Schaken met of zonder bier? Het grote dilemma tijdens dit toernooi

Een schaaktoernooi tijdens een kroegentocht. Het klinkt als een bijzondere combinatie, maar zaterdag...

Maatregelen na brand en explosie Groot-Ammers, mogelijk einde huurcontract

Een bewoner van Groot-Ammers, waar de afgelopen tijd twee explosies waren, moet wellicht het huis ui...

Vertraging op N3 door kapotgereden slagboom, file op A15 na ongeluk

Automobilisten op de N3 richting Papendrecht kwamen maandagmiddag in de file terecht. Door een kapot...

Gemeente plaatst camera bij regenboogzebrapad

De gemeente Papendrecht heeft een camera geplaatst bij het regenboogzebrapad op de Veerweg. Dit gebe...

Motorrijder scheurt met 108 km/u over weg waar je 50 mag

Een motorrijder in Sliedrecht heeft vrijdagavond zijn rijbewijs moeten inleveren. Hij reed met 108 k...

Explosie bij huis in Ridderkerk

Bij een huis in Ridderkerk is zondagochtend vroeg een explosie geweest. Dat gebeurde rond 03.45 uur ...