Dordrecht, Netherlands

Dak DeetosSnelhal komt vol te liggen met zonnepanelen

De DeetosSnelhal en de beherende Stichting Vorrinklaan hebben woensdag goed nieuws gekregen vanuit de gemeente. Het dak van de hal mag vol gelegd worden met 700 zonnepanelen.
Sander Verrips | 18 februari 2021 20:28 | Aangepast op 18 februari 2021 20:28
De gemeenteraad heeft namelijk unaniem ingestemd voor een lening voor de stichting. Voorzitter Arjan Driesprong vertelt waarom er een lening nodig is voor het groene doel. “We krijgen subsidie vanuit het rijk voor dit plan. Alleen dat geld komt 15 jaar lang per jaar binnen. Voor de panelen moeten we dus investeren en daar is een gemeentelijke lening voor nodig.”

En die lening moest binnen de raad alleen maar besproken worden voor de details: zoals de hoeveelheid rente. Door de per jaar binnen stromende subsidie en het duurzame doel, zitten er voor de gemeente nauwelijks risico’s aan de lening. Daarom werd er unaniem voor de lening gestemd.

Stichting Vorrinklaan kwam met dit plan om de hoge energiekosten van de sporthal te laten krimpen. De 700 panelen op het dak een volgens Driesprong een groot verschil maken.

Nu het licht op groen staat, kunnen de panelen gelegd worden op het dak van het gebouw dat nu fungeert als vaccinatielocatie. “We willen in mei of misschien zelfs al april beginnen. Voor juni moeten de panelen er liggen,” zegt Driesprong.

Meest gelezen

Man zoekt Pokémon in park, maar valt in de sloot

Corrado Francke | 12 nov 2025 20:03

Lees ook

Fiona helpt mee in deze supermarkt met vlees inpakken: ‘Niet moeilijk’

De Jumbo Foodmarkt in winkelcentrum Sterrenburg in Dordrecht heeft er in één klap zes nieuwe collega...

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met fotograaf Louis Meulstee

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met de Dordtse fotograaf Lo...

Hij komt, hij komt: de lieve, goede Sint is er op deze locaties

Sinterklaas en zijn pieten hebben hun reis uit Spanje bijna achter de rug en komen zaterdag aan in d...

Bus strandt in Sliedrecht: ‘Rook, iedereen eruit!’

De passagiers uit bus 388 hadden hun vrijdagochtend vast anders voorgesteld. Uit het niets wordt de ...

Problemen Jeugdwet Papendrecht ontdekt bij nog 14 gezinnen

Ook bij veertien andere gezinnen in Papendrecht is door de gemeente een te lage vergoeding uitgekeer...

CDA doet tóch mee aan verkiezingen Hardinxveld-Giessendam: 'Het kwartje viel precies de goede kant op'

Kiezers in Hardinxveld-Giessendam krijgen toch iets meer keuze dan gedacht: partij CDA staat onverwa...