Dordrecht, Netherlands

Damiatebrug krijgt slagbomen en lichten: 'Dat is toch geen gezicht'

De Damiatebrug die de Wolwevershaven en de Kuipershaven verbindt, is de enige brug in Dordrecht die nog met de hand bediend wordt. Daar gaat verandering in komen, want in het voorjaar van 2021 wordt de brug gemoderniseerd.
Vivian Rutte | 5 augustus 2020 13:25 | Aangepast op 5 augustus 2020 13:25
De brug wordt begin volgend jaar voorzien van camera’s, rinkelende bellen en rood-witte slagbomen. Daar zijn niet alle Dordtenaren over te spreken: “Dan gaat het historische van de brug er wel vanaf. En zo druk is het hier niet dat er slagbomen moeten komen.” Anderen vinden het juist een verbetering van de veiligheid.

Het moderniseren van de brug is nodig omdat de brug op afstand bediend gaat worden, legt Tom Verwaart namens de gemeente uit. “De centrale brugbediening gaat verhuizen van de Kuipershaven naar het Stadskantoor, dus daarom moeten er slagbomen bij de brug komen.”

De verhuizing heeft te maken met de komst van de Prins Clausbrug, die ook centraal bediend zal gaan worden. Dat moet 24 uur per dag kunnen. “De brug ligt over Rijksvaarwater, en er ligt een haven achter die ook benut moet kunnen worden als vluchthaven voor de binnenvaart. Hij wordt daarom samengevoegd met de centrale bij het stadskantoor, omdat we dan minder personeel nodig hebben om alles in de gaten te houden.”

En die rood-wit gekleurde slagbomen bij de historische brug? “Die zijn onvermijdelijk,” zegt Tom. “We zijn gebonden aan de landelijke wetgeving voor veiligheid van bruggen, en daar hoort dit type slagbomen bij.” Daar zullen Dordtenaren die de brug een warm hart toedragen, dus echt aan moeten geloven.

Lees ook

Kapotte leidingen: bewoners Eddingtonweg nog steeds zonder stromend water

Aan de Eddingtonweg in Sterrenburg kunnen dertig huishoudens vrijdag nog steeds niet douchen, doort...

Meer vossen, meer slachtoffers: ‘Bescherm je konijnen en kippen goed’

Het aantal meldingen van dieren die slachtoffer zijn van een vos in Dordrecht neemt toe. Waren het e...

Opgepast: op deze plekken wordt weer volop geflitst

In de eerste vier maanden van dit jaar is er iets meer dan twintigduizend keer geflitst in onze stre...

Container met hout en zaagsel in brand op bedrijventerrein

Woensdagavond heeft de brandweer een brand geblust op Zwijndrechts bedrijventerrein Molenvliet. Op h...

Noortje woont in Zeeland, maar blust branden in Dordt: 'Het is bijna een familie'

Het aantal professionele brandweermedewerkers bestaat in onze regio uit nog geen handjevol vrouwen. ...

De tijd dringt voor de Diamond Gym: verhuizen of opdoeken

De Diamond Gym in Zwijndrecht moet verhuizen. Op de huidige locatie aan het Troelstraplein moet de k...