gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Damplein is saai

Bijna de helft van de inwoners van Dubbeldam wil dat het Damplein wordt aangepakt. Het winkelhart is saai en wordt ontsierd door geparkeerde auto's. Dat blijkt uit een enquete uitgevoerd door Beter voor Dordt.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Dubbeldammers willen geen rigoreuze verbouwing. Het moet vooral worden opgefleurd en er moet een scheiding komen tussen het wandelgedeelte en de parkeerplaatsen. Voor de aanpassingen hoeft ook niet veel geld worden uitgegeven, zo onderbouwen ze hun wensen. Eenderde van de geënquêteerden weet niet of er wat moet veranderen en ruim twintig procent vindt het plein al oké.

Wethouder Reynvaan zegt toe dat het plein wordt aangepakt, maar van een grootschalige herinrichting zal geen sprake zijn. In het najaar mogen ideeën worden ingediend.

Uit de enquête blijkt ook dat slechts iets meer dan een kwart vindt dat de wijk achteruit is gegaan. Dan hebben ze het over verkeersdrukte en zwerfafval. Het polderlandschap moet een beschermde status krijgen, vindt 91 procent en 78 procent wil dat de recreatieve voorzieningen bij de Viersprong worden verbeterd. Dat 91 procent vindt dat binnen- en buitenzwembad De Dubbel open moet blijven, is geen verrassing.

Beter voor Dordt ondervroeg 350 inwoners van Dubbeldam. Meer dan driekwart van de deelnemers woont al langer dan tien jaar in de wijk. Gemiddeld waarderen de geënquêteerden Dubbeldam met een 8,3.Beter voor Dordt maakte de uitslag gisteren bekend tijdens een politiek café in Dubbeldam.

Lees ook

kelvinring44

Op deze plek gaat Alblasserdam Oekraïners opvangen

De gemeente Alblasserdam gaat 105 vluchtelingen uit Oekraïne opvangen in een pand aan de Kelvinring. De locatie dient ter vervanging van de opvanglocatie in de Jozuakerk, waar sinds mei 2022 enkele jaren mensen werden opgevangen.

azcfoto

Hakenkruizen en anti-azc-leuzen in Dordrecht, gemeente doet aangifte

Op zeven plekken in Dordrecht zijn afgelopen week anti-azc-leuzen, hakenkruizen en bedreigende teksten verschenen. De gemeente spreekt er schande van en doet aangifte van vernieling. “Ik vind het een beetje laf”, reageert wethouder Marc Merx.

distelapparath-drive-in-theater-5150064

Op deze plek komt een tijdelijke drive-in bioscoop

Wie kent de filmbeelden niet? Je rijdt met je auto een terrein op en kijkt vanuit je voertuig naar een film. Aan de Laan van Europa, vlakbij hotel Van der Valk in Dordrecht, verrijst in het weekend van 23 tot en met 25 oktober een drive-in bioscoop. Gedurende drie dagen worden daar elf films vertoond.

foto eerste overval juwelier van leeuwen

Jongen (17) aangehouden na overval juwelier in Dordtse binnenstad

De politie heeft een 17-jarige jongen aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een overval op de Dordtse juwelier Van Leeuwen. De winkel werd de afgelopen weken twee keer overvallen: de jongen is nu aangehouden voor de eerste overval.

pixabayrijnmond

Met 'silent nooddisco' voorbereiden op een overstroming: 'Feestje met een knipoog'

Honderd mensen die met een koptelefoon op door een noodsituatie worden geleid. Het klinkt misschien niet direct als een feestje, maar tijdens Festival Voor de Vloed in Dordrecht gebeurt het echt. De ‘silent nooddisco’ is een van de opvallendste onderdelen van een festival dat Dordtenaren bewust wil maken van iets wat in het dagelijks leven gemakkelijk wordt vergeten: de stad leeft al eeuwen met de dreiging van het water.

nk20260905NKS02061

Twaalf tegengoals in twee duels: FC Dordrecht verliest ook van Jong AZ

FC Dordrecht heeft zich zaterdag niet kunnen revancheren voor de 6-1 dreun bij FC Volendam vorige week. Thuis tegen Jong AZ trok de ploeg in een doelpuntenfestival aan het kortste eind: 3-6.