gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Damplein is saai

Bijna de helft van de inwoners van Dubbeldam wil dat het Damplein wordt aangepakt. Het winkelhart is saai en wordt ontsierd door geparkeerde auto's. Dat blijkt uit een enquete uitgevoerd door Beter voor Dordt.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Dubbeldammers willen geen rigoreuze verbouwing. Het moet vooral worden opgefleurd en er moet een scheiding komen tussen het wandelgedeelte en de parkeerplaatsen. Voor de aanpassingen hoeft ook niet veel geld worden uitgegeven, zo onderbouwen ze hun wensen. Eenderde van de geënquêteerden weet niet of er wat moet veranderen en ruim twintig procent vindt het plein al oké.

Wethouder Reynvaan zegt toe dat het plein wordt aangepakt, maar van een grootschalige herinrichting zal geen sprake zijn. In het najaar mogen ideeën worden ingediend.

Uit de enquête blijkt ook dat slechts iets meer dan een kwart vindt dat de wijk achteruit is gegaan. Dan hebben ze het over verkeersdrukte en zwerfafval. Het polderlandschap moet een beschermde status krijgen, vindt 91 procent en 78 procent wil dat de recreatieve voorzieningen bij de Viersprong worden verbeterd. Dat 91 procent vindt dat binnen- en buitenzwembad De Dubbel open moet blijven, is geen verrassing.

Beter voor Dordt ondervroeg 350 inwoners van Dubbeldam. Meer dan driekwart van de deelnemers woont al langer dan tien jaar in de wijk. Gemiddeld waarderen de geënquêteerden Dubbeldam met een 8,3.Beter voor Dordt maakte de uitslag gisteren bekend tijdens een politiek café in Dubbeldam.

Lees ook

werkzaamhedena16

Grote drukte verwacht: A16 bij Ridderkerk hele weekend dicht

De A16 tussen knooppunten Ridderkerk en Terbregseplein is van vrijdagavond tot en met maandagochtend afgesloten. Rijkswaterstaat verwacht grote drukte en zegt dat reizigers rekening moeten houden met extra reistijd van 30 tot 60 minuten.

vluchteindigtopvluchtstrook

Bestuurder rijdt 200 km/u en door rood licht, maar vlucht eindigt door lege tank

Een Belgisch voertuig dat op hoge snelheid op de vlucht was geslagen voor de politie, is zaterdagavond langs de A16 gestrand. "De inzittenden hadden geen rekening gehouden met één ding: een auto rijdt op brandstof en die moet op tijd worden bijgevuld", aldus de politie.

260922Installatie-Kinderburgemeester-Daan-Berat

Berat (10) is de nieuwe kinderburgemeester van Zwijndrecht

Zwijndrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester. Tijdens de gemeenteraadsvergadering van afgelopen week werd de 10-jarige Berat officieel geïnstalleerd. Ook vijf nieuwe kinderambassadeurs gingen aan de slag. Drie kinderambassadeurs blijven nog een jaar actief. Samen laten zij de stem van kinderen in Zwijndrecht horen.

pont rosmolenweg

Pont Kerkeplaat - Rosmolenweg vaart vrijdagochtend weer na problemen

Een van de ponten die als alternatief vaart vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug is donderdag een tijdje gestremd geweest. Het gaat om de verbinding tussen de Dordtse Kerkeplaat en de aanlegsteiger bij Boskalis aan de Rosmolenweg in Papendrecht. Vrijdagochtend vaart de pont weer, meldt Rijkswaterstaat.

Baggeren

Vaker baggeren voor schoner en gezonder water

Waterschap Hollandse Delta gaat vanaf juni 2027 vaker baggeren in stedelijke gebieden. Dit moet zorgen voor een betere waterkwaliteit en een betere doorstroming van het water in de stad.

drone molenlanden

Hoe moet jouw dorp er in de toekomst uitzien? Zuid-Holland vraagt het aan inwoners

Hoe is het om te wonen in een klein dorp in Zuid-Holland? En wat hebben inwoners nodig om daar prettig te kunnen wonen? De provincie Zuid-Holland onderzoekt dit en roept inwoners op om een enquête in te vullen. Het doel is om te ontdekken hoe kleine dorpen ook in de toekomst leefbaar en aantrekkelijk kunnen blijven.