gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Damplein is saai

Bijna de helft van de inwoners van Dubbeldam wil dat het Damplein wordt aangepakt. Het winkelhart is saai en wordt ontsierd door geparkeerde auto's. Dat blijkt uit een enquete uitgevoerd door Beter voor Dordt.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Dubbeldammers willen geen rigoreuze verbouwing. Het moet vooral worden opgefleurd en er moet een scheiding komen tussen het wandelgedeelte en de parkeerplaatsen. Voor de aanpassingen hoeft ook niet veel geld worden uitgegeven, zo onderbouwen ze hun wensen. Eenderde van de geënquêteerden weet niet of er wat moet veranderen en ruim twintig procent vindt het plein al oké.

Wethouder Reynvaan zegt toe dat het plein wordt aangepakt, maar van een grootschalige herinrichting zal geen sprake zijn. In het najaar mogen ideeën worden ingediend.

Uit de enquête blijkt ook dat slechts iets meer dan een kwart vindt dat de wijk achteruit is gegaan. Dan hebben ze het over verkeersdrukte en zwerfafval. Het polderlandschap moet een beschermde status krijgen, vindt 91 procent en 78 procent wil dat de recreatieve voorzieningen bij de Viersprong worden verbeterd. Dat 91 procent vindt dat binnen- en buitenzwembad De Dubbel open moet blijven, is geen verrassing.

Beter voor Dordt ondervroeg 350 inwoners van Dubbeldam. Meer dan driekwart van de deelnemers woont al langer dan tien jaar in de wijk. Gemiddeld waarderen de geënquêteerden Dubbeldam met een 8,3.Beter voor Dordt maakte de uitslag gisteren bekend tijdens een politiek café in Dubbeldam.

Lees ook

PSX_20260916_115012

Kleine brand in gevangenis door aangebrand eten in magnetron

De brandweer is woensdagochtend korte tijd in actie geweest voor een brand in de Dordtse gevangenis. In een cel zorgde aangebrand eten in een magnetron voor rookontwikkeling.

waalridderkerk

Veel chemische stoffen in de Waal, maar geen acuut gevaar

In veel zwemwateren in Nederland zitten niet alleen bacteriën en blauwalgen, maar blijken ook veel meer chemische stoffen boven de gestelde norm te zitten. De Waal bij Heerjansdam en Ridderkerk staat in de landelijke top 3 van zwemlocaties met de meeste normoverschrijdingen, blijkt uit onderzoek van Natuur & Milieu en Het Nederlands Instituut voor Ecologie (NIOO-KNAW).

architectuuraward

Pand aluminiumbedrijf kanshebber architectuurprijs

Het gebouw van het Zwijndrechtse aluminiumbedrijf Aluned staat op de longlist voor een Transformatie en Renovatie Award. Dit is het tweede gebouw in onze streek dat kanshebber is voor een architectuurprijs. Naast Aluned zijn er nog 61 andere gebouwen in Nederland en België die kans maken op de prijs.

buddingh

Kees Buddingh' krijgt standbeeld, met zijn poëzie op voetstuk

Kees Buddingh' wordt geëerd met een standbeeld. Het eerbetoon van de in 1918 geboren Dordtse dichter komt op de Leuvebrug te staan en wordt gemaakt door Natasja Bennink.

dodelijk ongeluk Streefkerk

Fietser overleden na aanrijding met bestelbus

Een persoon op een fiets is dinsdagmiddag om het leven gekomen bij een verkeersongeluk op de N480 bij Streefkerk. Rond 15.00 uur kwam de melding binnen bij de politie van een ongeluk, waarbij een auto een fietser zou hebben aangereden.

lottevandrunen1

Lotte van Drunen wint in eigen land: 'Dit betekent veel'

Lotte van Drunen is naar de derde plaats geklommen in het wereldkampioenschap motorcross. De Sliedrechtse wist beide manches van haar thuisrace in Arnhem te winnen.