gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Damplein is saai

Bijna de helft van de inwoners van Dubbeldam wil dat het Damplein wordt aangepakt. Het winkelhart is saai en wordt ontsierd door geparkeerde auto's. Dat blijkt uit een enquete uitgevoerd door Beter voor Dordt.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Dubbeldammers willen geen rigoreuze verbouwing. Het moet vooral worden opgefleurd en er moet een scheiding komen tussen het wandelgedeelte en de parkeerplaatsen. Voor de aanpassingen hoeft ook niet veel geld worden uitgegeven, zo onderbouwen ze hun wensen. Eenderde van de geënquêteerden weet niet of er wat moet veranderen en ruim twintig procent vindt het plein al oké.

Wethouder Reynvaan zegt toe dat het plein wordt aangepakt, maar van een grootschalige herinrichting zal geen sprake zijn. In het najaar mogen ideeën worden ingediend.

Uit de enquête blijkt ook dat slechts iets meer dan een kwart vindt dat de wijk achteruit is gegaan. Dan hebben ze het over verkeersdrukte en zwerfafval. Het polderlandschap moet een beschermde status krijgen, vindt 91 procent en 78 procent wil dat de recreatieve voorzieningen bij de Viersprong worden verbeterd. Dat 91 procent vindt dat binnen- en buitenzwembad De Dubbel open moet blijven, is geen verrassing.

Beter voor Dordt ondervroeg 350 inwoners van Dubbeldam. Meer dan driekwart van de deelnemers woont al langer dan tien jaar in de wijk. Gemiddeld waarderen de geënquêteerden Dubbeldam met een 8,3.Beter voor Dordt maakte de uitslag gisteren bekend tijdens een politiek café in Dubbeldam.

Lees ook

IMG_3057

Teleurgestelde reacties na nieuws over sluiting treinenwinkel: ‘Iconische zaak voor elke Dordtenaar’

Wie had gedacht dat modeltreinen nog zo populair zouden zijn? De sluiting van ‘Het Winkeltje’ in Dordrecht maakt veel los in de community. Veel mensen zijn teleurgesteld dat een bijzondere speciaalzaak verdwijnt. “Verschrikkelijk! Het was een soort bedevaartsoord voor mij.”

businkaanvaring4

Olieworsten in het water vangen gasolie op na aanvaring bunkerstation

Een bunkerstation aan de Hooikade in Dordrecht is zaterdagavond aangevaren door een binnenvaartschip. Daarbij is gasolie in het water gelekt. Met zogeheten olieworsten in het water wordt ook deze maandag nog olie opgevangen en afgezogen, meldt Rijkswaterstaat.

parkerencontantloos

Parkeren bij ziekenhuis kan niet meer contant worden betaald

Wie regelmatig met de auto naar het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht gaat, moet er rekening mee houden dat er binnenkort niet meer contant kan worden betaald voor het parkeren. De eigenaar van het parkeerterrein, de gemeente Dordrecht, heeft dit besloten.

sigarettenpixabay

FIOD neemt ruim 2,7 miljoen illegale sigaretten in beslag in Ridderkerk

De Douane en FIOD hebben deze week meer dan 2,7 miljoen illegale sigaretten in beslag genomen in Ridderkerk. Twee mannen zitten vast.

fotopolitiea15

Man onder invloed van drank en drugs rijdt met 246 km/u op snelweg

Een 40-jarige Rotterdammer heeft met een snelheid van 246 kilometer per uur over de A15 gereden. Dat bleef niet ongezien bij de politie en wat bleek: de man was onder invloed van drank en drugs. Hij is aangehouden.

IMG_9940

Man (26) veroordeeld voor oplichten hoogbejaarde Dordtenaar

Een man is afgelopen week veroordeeld tot een jaar cel voor het oplichten van zes hoogbejaarde of geestelijk beperkte mensen, onder wie een Dordtenaar. Gaat J. van G. (26) binnen drie jaar opnieuw de fout in, moet hij zes maanden extra achter de tralies.