gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Damplein is saai

Bijna de helft van de inwoners van Dubbeldam wil dat het Damplein wordt aangepakt. Het winkelhart is saai en wordt ontsierd door geparkeerde auto's. Dat blijkt uit een enquete uitgevoerd door Beter voor Dordt.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Dubbeldammers willen geen rigoreuze verbouwing. Het moet vooral worden opgefleurd en er moet een scheiding komen tussen het wandelgedeelte en de parkeerplaatsen. Voor de aanpassingen hoeft ook niet veel geld worden uitgegeven, zo onderbouwen ze hun wensen. Eenderde van de geënquêteerden weet niet of er wat moet veranderen en ruim twintig procent vindt het plein al oké.

Wethouder Reynvaan zegt toe dat het plein wordt aangepakt, maar van een grootschalige herinrichting zal geen sprake zijn. In het najaar mogen ideeën worden ingediend.

Uit de enquête blijkt ook dat slechts iets meer dan een kwart vindt dat de wijk achteruit is gegaan. Dan hebben ze het over verkeersdrukte en zwerfafval. Het polderlandschap moet een beschermde status krijgen, vindt 91 procent en 78 procent wil dat de recreatieve voorzieningen bij de Viersprong worden verbeterd. Dat 91 procent vindt dat binnen- en buitenzwembad De Dubbel open moet blijven, is geen verrassing.

Beter voor Dordt ondervroeg 350 inwoners van Dubbeldam. Meer dan driekwart van de deelnemers woont al langer dan tien jaar in de wijk. Gemiddeld waarderen de geënquêteerden Dubbeldam met een 8,3.Beter voor Dordt maakte de uitslag gisteren bekend tijdens een politiek café in Dubbeldam.

Lees ook

rb

Maximale taakstraf voor man (22) die explosie veroorzaakte bij huis dorpsgenoot

Een man uit Groot-Ammers is onlangs veroordeeld tot een maximale taakstraf van 240 uur. De rechtbank houdt hem verantwoordelijk voor een explosie voor de deur van mede-dorpelingen, met als doel hen schrik aan te jagen.

mishandelingconducteur

Verdachte mishandelt treinconducteur, politie brengt beelden naar buiten

De politie is op zoek naar een vermoedelijk minderjarige verdachte die in november vorig jaar een treinconducteur bij station Sliedrecht heeft mishandeld. Beelden van het incident en van de verdachte zijn maandag naar buiten gebracht.

woning architectprijs

Dordtse rolstoeltoegankelijke woning op longlist architectuurprijs

Villa Rollada in Dordrecht staat op de longlist van de ARC27 Nieuwe Architectuur Award. De rolstoeltoegankelijke tussenwoning is ontworpen door LAGADO architects en is één van de 88 kanshebbers op de prijs.

architectuuraward

Pand aluminiumbedrijf kanshebber architectuurprijs

Het gebouw van het Zwijndrechtse aluminiumbedrijf Aluned staat op de longlist voor een Transformatie en Renovatie Award. Dit is het tweede gebouw in onze streek dat kanshebber is voor een architectuurprijs. Naast Aluned zijn er nog 61 andere gebouwen in Nederland en België die kans maken op de prijs.

De Plucheplakkers

Deze spelers vielen op in de seizoensopener van FC Dordrecht

De Keuken Kampioen Divisie is van start en ook bij FC Dordrecht leverde dat een aantrekkelijke seizoensopener op. Mooie aanvallen, flinke ketsers en een Dordtse zege op Jong Ajax: er valt genoeg terug te blikken in de tweede aflevering van De Plucheplakkers.

Still1

Dordtse Ilse wil volwaardig feestartiest worden: ‘Ik kan het niet, maar wil het wel kunnen’

Met miljoenen weergaven op sociale media en tienduizenden volgers is de Dordtse Ilse Visser druk bezig om haar doel te bereiken. De TikTokster wil graag feestartiest worden, er is alleen één grote uitdaging. “Ik weet van mezelf dat ik helemaal niet kan zingen.”