Dordrecht, Netherlands

Dankzij 'Buddies' hebben Anne en Jetske een mooie vriendschap opgebouwd

De een in een rolstoel, de ander niet. Maar dat maakt niks uit: Jetske (29) en Anne (24) zijn – dankzij het vriendschapsprogramma ‘Buddies’ - vrienden voor het leven geworden. “Zeker in deze tijd is vriendschap belangrijk”, betoogt Jetske, die de zeldzame bewegingsstoornis dystonie heeft.
Corrado Francke | 14 december 2021 17:55 | Aangepast op 14 december 2021 17:55
In coronatijd komt eenzaamheid bij jongeren vaker voor en Jetske wil dat onderwerp graag aankaarten. Via Buddies, een initiatief van de stichting HandicapNL, is ze in contact gekomen met Anne.

Hun eerste ontmoeting was in augustus. Nu zien ze elkaar iedere twee weken om ergens heen te gaan of samen wat te drinken.

Groot voorbeeld

“Ondanks dat je in een rolstoel zit, kan je verschrikkelijk veel”, ziet buddy Anne. “Als je er maar voor openstaat en het mensen durft te vertellen. En daar is Jetske een groot voorbeeld van.”

De actie krijgt ook aandacht van de landelijke televisie, want Jetske en Anne zijn donderdag te zien in de kerstspecial van het tv-programma 'Busje komt zo!'. Daarin reist Paul de Leeuw met Frans Bauer, Maan, Simon Keizer en Dieuwertje Blok het land door om mensen met een beperking op te vrolijken.

Belangrijk

Het duo hoefde niet lang na te denken toen het programma ze belde, want volgens hen is het belangrijk om aandacht te besteden aan mensen met een beperking en vriendschappen.

Jetske vindt dat daar meer naar moet worden omgekeken. “Vereenzaming onder mensen met een beperking is best hoog. Dat mag weleens aan het licht worden gebracht.”

Donderdagavond

‘Busje komt zo!’ is donderdagavond om 21:25 uur te zien op NPO 1.

Lees ook

Gemeente Dordrecht wil verhuurvergunning verplichten om leegstand aan te pakken

De gemeente wil particuliere verhuurders aanpakken die zich niet aan de regels houden. Een verplicht...

Bestuurder bekneld na aanrijding, A15 was tijd dicht

Op de A15 bij Gorinchem is donderdagmiddag een ongeluk gebeurd met een vrachtwagen en een bakwagen. ...

Motorrijder rijdt door na scheppen fietser

Een motorrijder is donderdagmiddag doorgereden na een fietser te hebben geschept in Zwijndrecht. De ...

Goed nieuws voor je energierekening! De winter komt er nog niet aan

Schaatsen op de sloot in het dorp of een sneeuwpop maken in de achtertuin. Vergeet het voorlopig maa...

Streekgenoten meldden verdachte situaties: harddrugs en hennep gevonden

Inwoners van onze streek hebben in een jaar tijd honderden keren verdachte situaties rond drugs bij ...

Meester Maurien speelt Backstreet Boys op basisschool en dat levert hem honderdduizenden kijkers op

Hij had nooit gedacht dat hij zoveel kijkers zou trekken, toen meester Maurien begon met het plaatse...