Dordrecht, Netherlands

Dansers OKK schitteren in eigen videoclip om nieuwe leden te werven

Lange tijd konden er geen fysieke danslessen gegeven worden door de coronamaatregelen. En daar hebben ze bij de vereniging OKK best last van: veel leden haakten af. De overgebleven leden bedachten een soort pr-campagne om te laten zien hoe leuk dansen is. Het resultaat is een ware videoclip.
Marjolein Vos | 23 september 2021 12:22 | Aangepast op 23 september 2021 12:22
“De enthousiaste jonge meiden wilden graag een productie maken,” vertelt Janneke Hamers van OKK. “In de tijd dat we niet fysiek bij elkaar konden komen, hebben we online les gegeven. Maar we hebben lange tijd geen wedstrijden gehad. En wat moet je dan doen met je tijd?”


De inspiratie voor deze video kwam voort uit een gemixed nummer dat gebruikt werd in één van de online lessen. “De meiden vonden dat zo leuk dat ze zoiets hadden: daar moeten we wat mee. Daarnaast hadden we twee jaar geleden ook een dans ingestudeerd voor wedstrijden, ook op een lied uit de film The Greatest Showman. Door de lockdown hebben we die nooit uitgevoerd.”


"Een droom van de jonge talenten was om ooit nog eens in Kunstmin te staan. We hebben de schouwburg toen benaderd.” Niet veel later stonden ze op het podium. Op de andere beelden in de videoclip is vooral de historische binnenstad te zien. “We hebben met elkaar een rondje gelopen, om te kijken wat de mooiste plekken waren. Het resultaat is een clip met een filmische sfeer, door al die oude monumenten.”

Voor de meiden was het een mogelijkheid om een keer te schitteren. Maar naast een leuk tijdverdrijf hopen ze stiekem ook dat de clip meer mensen enthousiast maakt voor het dansen. “De afgelopen maanden zijn best wel veel mensen afgehaakt. Vooral jonge kinderen. Voor hen waren de online lessen gewoon niet leuk en niet haalbaar. We hebben ook gemerkt dat we er geen nieuwe leden hebben bijgekregen,” licht Hamers toe.


Wie interesse heeft kan twee gratis proeflessen volgen. “Dat hoeven niet perse danslessen te zijn; we bieden ook turnen voor jongens en meiden aan, ritmische gymnastiek en sinds kort ook Calisthenics.” Kijk voor meer informatie op de site van OKK.




Lees ook

Herstel PFAS-moestuinen gaat verder: 'De komende tijd doen we iets anders met ons leven'

Na één moestuin in Sliedrecht eerder dit jaar worden nu twintig Papendrechtse tuinen van PFAS-grond ...

Dit is de enige gemeente in ons land die geen gebruikmaakt van Amerikaanse clouds

Als je een site van de overheid bezoekt of met een ambtenaar mailt, is de kans groot dat je informat...

Automobilist die in sloot langs N3 belandde had drank en drugs op

De automobilist die zondagochtend met zijn auto in een sloot langs de N3 terechtkwam, is aangehouden...

Motocrosser Van Drunen behoudt in Duitsland leiding in WK-stand

Lotte van Drunen heeft de tweede manche van de Grote Prijs van Duitsland op haar naam geschreven. Op...

Explosie bij huis in Ridderkerk

Bij een woning in Ridderkerk is in de nacht van zondag op maandag een explosie geweest. Dat gebeurde...

Maximale jeugddetentie geëist tegen verdachte die Hugo (19) doodstak

Tegen de 18-jarige verdachte die de 19-jarige Hugo zou hebben doodgestoken is 24 maanden jeugddetent...