gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

De Berckepoort: hoe nu verder?

da88d109270ad14f5d2abccafeadb2ca

Sinds cultuur- en educatiecentrum ToBe naar het Energiehuis verhuisde staat de Berckepoort leeg. Het pand, dat van de gemeente is, gaat in de openbare verkoop. Al drie jaar ligt er een burgerinitiatief met plannen voor de Berckepoort. Gewoon Dordt dient daarom een motie in tegen de openbare verkoop.

Alka Goos |  | Aangepast op
Danielle Vol- Van der Horst wil met haar restaurant Daantje Kookt Vega in het pand aan de Voorstraat en wacht inmiddels al drie jaar op antwoord. Daarnaast wil ze het theaterzaaltje gaan gebruiken voor culturele activiteiten. "Het nadeel is dat we van de gemeente geen antwoord krijgen of we nu wel of niet kunnen gaan beginnen."

De gemeente heeft dus besloten het in de openbare verkoop te doen. Daarom heeft Danielle een koper gevonden voor het pand die het aan haar wilt verhuren. "We zijn een beetje bang, want de politiek zegt tegen ons dat ze iedereen een eerlijke kans bieden." Dit wil zeggen dat dat iedereen binnen zes weken een plan in kan dienen en het pand kan kopen. "Dat vinden wij heel eerlijk klinken, maar we zijn al drie jaar bezig en worden eigenlijk aan het lijntje gehouden en dat vinden we erg jammer."

Dinsdagavond werd dit besproken door de commissie. Met name de coalitiepartijen pleitten voor openbare verkoop. D66, GroenLinks, PvdA, SP en Gewoon Dordt gunnen het initiatief een kans. Daarom is er door Gewoon Dordt een motie aangekondigd. "Breng eerst goed in kaart wat er mogelijk is met het pand. Daaruit moet blijken welke functies er wel of niet geschikt zijn", legt fractievoorzitter Gewoon Dordt Irene Koene uit.

De motie wordt op 15 april besproken.

Lees ook

Pieter dHontfontein, gemeente zwi

Deze Zwijndrechtse fontein krijgt een monumentale status

De Pieter d’Hontfontein aan het Pieter d’Hontplein in Zwijndrecht wordt aangewezen als gemeentelijk monument. De grote fontein is in de jaren '60 gemaakt in opdracht van de gemeente Zwijndrecht en is de enige fontein van beeldhouwer Pieter d’Hont.

politiearchiefexplosie

Halvering aanslagen met explosieven, 'maar aantal blijft te hoog'

Het aantal (pogingen tot) aanslagen met explosieven is in deze streek in de eerste zes maanden van 2026 gehalveerd ten opzichte van de eerste helft van 2025. Dat blijkt uit cijfers die de politie naar buiten heeft gebracht. In zeven van de negen gemeenten nam het aantal aanslagen af.

janheijkoopgemeente

Jan Heijkoop voor drie weken waarnemend burgemeester Papendrecht

Wouter Kolff, commissaris van de Koning in Zuid-Holland, heeft een waarnemend burgemeester aangesteld voor Papendrecht. Wanneer burgemeester Margreet van Driel van 21 juli tot 10 augustus op vakantie is, neemt oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Jan Heijkoop de honneurs waar.

merwedebrugrws2

Camera's handhaving vrachtwagenverbod Merwedebrug dit weekend geplaatst

Rijkswaterstaat plaatst dit weekend camera's voor de handhaving van het vrachtwagenverbod op de Merwedebrug (A27). Eerst zou dit pas over twee weken gebeuren. De camera's worden pas na het weekend in gebruik genomen. Vanaf dan kunnen vrachtwagenchauffeurs die toch over de brug rijden, een boete verwachten.

politie 02

Minderjarige jongen gewond na steekpartij op camping

Een minderjarige jongen uit Ridderkerk is vorige week gewond geraakt bij een steekpartij op een camping in het Zeeuwse Scharendijke. Een minderjarige jongen uit Meerssen is opgepakt.

rwsdrechttunnel

Vrachtwagens in botsing in Drechttunnel, snelweg inmiddels weer vrij

In de Drechttunnel (A16) richting Breda zijn vrijdagochtend meerdere vrachtwagens tegen elkaar gebotst. De rechtertunnelbuis was tot 14.00 uur dicht, daarna was alles opgeruimd en de weg weer vrijgegeven.