Dordrecht, Netherlands

De dag van de geschiedenis: 'We willen laten zien dat archief veel verhalen kan vertellen'

Ook in Dordrecht werd de dag van de geschiedenis deze zaterdag gevierd en dat gebeurde in het Hof van Nederland. Daar werd een expositie geopend door burgemeester Kolff genaamd 'Dordtenaren in rampspoed'.
Annelot Bezemer | 15 oktober 2022 15:50 | Aangepast op 15 oktober 2022 15:50
Er zijn vijf verschillende thema's binnen het landelijke onderwerp Wat een ramp! tentoongesteld in het museum: Brand, Oorlog, Ziekten, Het rampjaar 1672 en Hulp. ''We hopen dat mensen het archief als plek gaan zien waar je meer te weten kan komen over de geschiedenis'', aldus Femke Hameetman, artistiek directeur van onder andere Hof van Nederland.

De gehele dag zijn er activiteiten gepland rond het Hof. Zo zijn er stadswandelingen, rondleidingen, lezingen, spelletjes en een historische quiz.

In de video hieronder zie je meer van de expositie:

Lees ook

Lange file op snelweg door ongeluk met meerdere voertuigen

Op de A16 bij de Drechttunnel in Dordrecht richting Rotterdam is donderdagochtend een ongeluk gebeur...

Zorgen en frustratie over afsluiting N214 tijdens dichte brug: ´erg penibel´

Wie om wil rijden als de A15 vaststaat, komt dit najaar bedrogen uit. In september gaan er in versch...

Groen licht voor renovatie hoofdrioolgemaal Maria Montessorilaan

Het hoofdrioolgemaal aan de Dordtse Maria Montessorilaan wordt grondig gerenoveerd. Woensdag heeft w...

Gemeente Molenlanden heeft creatieve oplossing voor werknemerstekort

De gemeente Molenlanden lost hun personeelstekort op door gepensioneerden weer aan het werk te zette...

Cees (71) waakt aan bed in laatste levensfase: 'Niemand verdient het om alleen te sterven'

Sliedrechter Cees Kros is waakvrijwilliger in het woonzorgcentrum bij hem in de buurt. Hij zit regel...

Dirigent Wilhelminakerk krijgt erespeld tijdens afscheidsconcert: ‘Totaal door verrast’

Als dirigent Ries van der Zouwen (70) afgelopen weekend voor het laatst zijn stokje neerlegt na een ...