gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

"De Kromme Elleboog is een logische straatnaam voor het centrum"

121dec3afd0b97d3e5c12f0420385357

Je staat er misschien niet bij stil als je door de stad loopt, maar we hebben een aantal bijzondere straatnamen op ons eiland. Maar weten we ook waar ze vandaan komen en wat ze betekenen? Als we het de Dordtenaren op straat vragen is het antwoord vaak: “Nee.” Wij vroegen tekst en uitleg aan Teun de Bruijn, van het Regionaal Archief. Hij weet de betekenis en het verhaal van de Lastig Eendstraat.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Ondanks dat het niet per se een hele gezellige straat is, zit er wel een leuk verhaal achter de betekenis van deze straatnaam. "De straat liep namelijk eerst anders," legt De Bruijn uit. "Want tijdens de sanering is de Kromme Elleboog tegen de vlakte gegaan. En in 1984 is door het college de naam weer teruggebracht."

"De naam komt al uit de Middeleeuwen, en waarom heet ie dan Kromme Elleboog? Omdat straten die niet recht liepen kregen die naam. De voormalige Kromme Elleboog had een scherpe bocht naar recht met een soort knik erin. En dat leek op een kromme elleboog."

De straatnaam ligt langs het Drievriendenhof goed op zijn plek. Teun vertelt dat het een typische straatnaam voor het centrum is. "De oorspronkelijke bewoners hebben nog geprobeerd om een andere naam aan de straat te geven, omdat zij het een gekke naam vonden. Maar het college heeft toen besloten dat het bij Kromme Elleboog bleef."

Lees ook

binnenkijken in oud monument

Van ingezakt monument naar moderne woningen: boterbeurs voor het eerst te bezoeken

Het monumentale pand ‘De Boterbeurs’ in de Dordtse binnenstad, was jarenlang niet te bezoeken. Tot afgelopen weekend: tijdens Open Monumentendag liet architect en bewoner Hendrik Jan Groeneweg trots zien hoe het geworden is. “De bezoekers die het gebouw verlieten, waren ongelofelijk enthousiast.”

dorem 12

Na iets betere resultaten nu harde klap voor FC Dordrecht: ‘Afgelopen periode analyseren’

Waar FC Dordrecht na een knappe overwinning op Almere City en een gelijkspel in Den Bosch uit een dal begon te klimmen, is het vrijdagavond tegen FC Emmen (0-3) toch misgegaan voor de formatie van Paul Nuijten. Na een slechte eerste en een betere tweede helft moesten de Schapekoppen het onderspit delven. “Teleurstellende avond.”

IMG_7020

Park met Schotse hooglanders open: hekken moeten nieuwe uitbraak voorkomen

Het Dubbelmondepark in Dordrecht is weer open voor wandelaars. Het park is bijna twee weken gesloten geweest, nadat de Schotse hooglanders die daar verblijven uitbraken en op de N3 terechtkwamen.

1131bcb2-d048-353e-9418-3d57e550165b (1)

Kapper dagenlang gegijzeld en bedreigd: 'Het is een gewone jongen'

Een kapper is in maart van dit jaar gegijzeld gehouden in Papendrecht waarbij losgeld werd gevraagd. Na twee dagen is het slachtoffer weer vrijgelaten. Het is niet bekend of het geld is betaald.

foetusveldje

Een klein graf met een grote betekenis: Molenlanden wil foetusvelden

De gemeente Molenlanden wil zogeheten foetusvelden aanleggen voor ouders die hun kindje zijn verloren tijdens, of kort na de zwangerschap. Dit alternatief voor de kindergraven willen ze op drie begraafplaatsen realiseren.

20260929153649

Veel vertraging op A16: meerdere ongelukken en te hoog voertuig bij tunnel

Op de A16 richting Rotterdam stonden dinsdagmiddag meerdere files. Dit kwam door ongelukken bij Dordrecht en Ridderkerk. Ook was een tunnelbuis van de Drechttunnel tijdelijk afgesloten door een te hoog voertuig.