De Lange IJzeren brug is weer gemaakt en kan weer gebruikt worden door voetgangers.
Redactie Streekomroep | Rijnmond | 13 oktober 2026 08:26
Corrado Francke | 18 oktober 2026 20:00
Rijnmond | 22 oktober 2026 10:14
Een tentoonstelling over de crash van een Britse Hawker Typhoon is geopend in Alblasserdam. Het vliegtuig werd op 28 september 1944 door vijandelijk vuur uit de lucht geschoten. Piloot Jean-Noël Vandaele kwam daarbij om het leven. Bij de opening was ook zijn inmiddels 86-jarige dochter aanwezig.
Een spel om kinderen te enthousiasmeren voor het beroep van molenaar. Molenstichting SIMAV doet met het educatieve project ‘Waar is de Molenaar’ een gooi naar de Vriendenloterij Molenprijs 2026. Als de stichting de prijs wint, ligt 50.000 euro in het verschiet: een bedrag dat de stichting goed zou helpen bij het in stand houden van de molens in de Alblasserwaard.
De Kiltunnel tussen Dordrecht en de Hoeksche Waard is maandagavond in beide richtingen dicht. Hulpdiensten voeren van 19.00 uur tot 00.00 uur een grootschalige veiligheidsoefening uit in de tunnel.
Een storing in het elektriciteitsnet heeft vrijdagochtend een honderdtal aansluitingen in Dordrecht getroffen. Volgens netbeheerder Stedin waren vooral woningen en bedrijven in het gebied rond het politiekantoor aan de Provincialeweg getroffen. Ook verschillende verkeerslichten werkten niet.
Hoe is het om te wonen in een klein dorp in Zuid-Holland? En wat hebben inwoners nodig om daar prettig te kunnen wonen? De provincie Zuid-Holland onderzoekt dit en roept inwoners op om een enquête in te vullen. Het doel is om te ontdekken hoe kleine dorpen ook in de toekomst leefbaar en aantrekkelijk kunnen blijven.
Stress, angst en onzekerheid op het enige vakantiepark van Dordrecht. Vaste bewoners dreigen hun chalet kwijt te raken door een ingreep van de gemeente, die ondanks een oproep van het kabinet toch een einde wil aan permanente bewoning. “Ik moet binnen een jaar weg, maar ik heb geen idee waarheen.”