Dordrecht, Netherlands

De Plucheplakkers vieren 100e podcast met twee oude bekenden

De Plucheplakkers hebben de honderdste aflevering bereikt! Daarom vinden Arco Bomgaars (AD/De Dordtenaar), Corrado Francke (RTV Dordrecht) en Sjoerd de Vos (oud-Rijnmond) het een goede aanleiding om de 'Founding Fathers' van de FC Dordrecht-podcast uit te nodigen: Sjoerd Keizer (Voetbal International) en Philip van Es (Rijnmond, ESPN en Viaplay) schuiven aan in deze feestelijke uitzending.
Redactie Streek 56 | 3 november 2025 08:55 | Aangepast op 3 november 2025 08:55
Keizer en Van Es bedachten in coronatijd de podcast , waarin de mannen met hun cynisme en joligheid FC Dordrecht bespraken. Hoewel zij de show niet in de beste periode van de club maakten, haalden Keizer en Van Es hier veel plezier uit. Sterker nog, Dordt speelde een belangrijke rol in de vriendschap tussen hen. De voetbaljournalisten namen hun tijd in deze jubileumshow van De Plucheplakkers en relativeerden het spelletje zoals vanouds.

Want een pak slaag maakten Keizer en Van Es wel vaker mee toen zij Dordt op Dinsdag uitbrachten. Al is de 7-0 bekernederlaag van FC Dordrecht bij Willem II een extreem geval. Er ging van alles mis in Tilburg, dat valt niet te ontkennen. Maar De Plucheplakkers, Keizer en Van Es roepen de Dordtse aanhang op om niet direct in de paniekmodus te schieten. De Schapenkoppen bivakkeren in de Keuken Kampioen Divisie in het linkerrijtje. Daarnaast duurt het seizoen nog wel even.

Verder zit de podcast vol met allerlei anekdotes. Over Henk Donkervoort bijvoorbeeld, of oud-middenvelder Thomas Kok. Of de speciale ingelaste uitzending toen FC Dordrecht zowaar eens won bij De Graafschap in 2021. Dordt op Dinsdag was überhaupt al blij als er gezegevierd werd. We beloven dat deze show je een aantal keer een glimlach op het gezicht tovert.

Wees niet bang, ook de mijlpaal van De Plucheplakkers komt aan bod. Arco, Corrado en Sjoerd halen een paar mooie bloopers uit het archief en bespreken hoe FC Dordrecht sinds de start van de podcast in de zomer van 2023 is veranderd. Uiteraard ontbreken de voorbeschouwingen op de komende duels met Almere City-thuis (maandag 20:00 uur) en Jong Ajax-uit (vrijdag 20:00 uur) niet. Oh ja, er is ook nieuws over de Krommedijk te melden.

De honderdste uitzending van De Plucheplakkers kun je hieronder beluisteren.

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Van glazenwasser tot held: Peter redt gevallen vrouw in woning

Redactie Streek 56 | Monique de Graaf | 19 feb 2026 14:33

Lees ook

FC Dordrecht morst punten tegen Jong Ajax: 'We hebben vandaag zelf de wedstrijd verloren'

In de laatste thuiswedstrijd van de periode heeft FC Dordrecht een gevoelige tik gekregen. De ploeg ...

FC Dordrecht komt niet dichterbij periodetitel door thuisnederlaag tegen Jong Ajax

Wat een volgende stap in de richting van de periodetitel moest worden voor FC Dordrecht, is vrijdaga...

Dordtse periodetitel in aantocht? De Plucheplakkers blikken vooruit

Nog twee keer winnen en FC Dordrecht heeft in de Keuken Kampioen Divisie zo goed als zeker de derde ...

Na lange blessure is Van Vianen terug bij FC Dordrecht: ‘Hartstikke blij mee’

Daniël van Vianen (22) heeft 272 dagen nadat hij een zware knieblessure opliep zijn rentree gemaakt ...

FC Dordrecht strikt verdediger met veel eredivisie-ervaring

Mica Pinto (32) is de nieuwste aanwinst van FC Dordrecht. De linkervleugelverdediger was sinds afgel...

FC Dordrecht op koers voor periodetitel: ‘Iedereen is betrokken bij doelpunten’

Het klinkt misschien gek, maar FC Dordrecht kan over twee weken al zeker zijn van play-offdeelname. ...