gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

De Processie van het Heylighe Hout van Dordt

2d0f19e98c3a737d4f63795ea12f1851

De traditie uit de 15e en 16e eeuw word sinds een aantal jaar weer opgepakt.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
De Processie van het Heylighe Hout van Dordt heeft afgelopen zondag weer plaats gevonden. Normaal gesproken begint de tocht bij de Grote Kerk maar vanwege het Bachfestival begon en eindigde de tocht in de Sint Antoniuskerk.

Tijdens de processie wordt een splinter van het Kruis van Jezus Christus bewaard in de Grote of Onze-Lieve-Vrouwekerk van Dordrecht. Na een brand schijnt deze splinter ongeschonden teruggevonden, waarna een grote verering ontstond. Dordrecht werd een belangrijke bedevaartplaats. Tijdens de Reformatie verdween het Heilighe Hout uit Dordrecht en werd het eeuwenlang bewaard in een klooster in Vlaanderen.

De Processie had de volgende route: Burg. de Raadtsingel – Stationsweg – Johan de Wittstraat – Johan de Wittbrug – Bagijnhof – Visstraat – Voorstraat – Vriesestraat – Vrieseplein – Cornelis de Wittstraat – Blekersdijk – Dubbeldamseweg Noord – Burg. de Raadtsingel. &t=2s
17d4730e560614c76364f41c75a85ca5
dc44a71803a4a7c4ed612105d07d3b9a
967b30208b5c7b91ef548840d0e39eca
e542e3fe98134eee99559d23c85b1d53
2caad1aa3cfa822c42902602e81d58c2
552e8978abc8d356a156e8aeaf082a2c
0ac029c82fc6aa757ef12196540318b6
9879ced7b408c0c86a0c3f15e3a9f648

Lees ook

artikelfoto begroting

Gemeente grijpt in om begroting op orde te krijgen: OZB omhoog en minder wethoudersposten

Het college van burgemeester en wethouders van Papendrecht wil de onroerendezaakbelasting (OZB) verhogen en besparen op de eigen loonkosten. De maatregelen maken deel uit van de begroting voor 2027, waarmee het college de inkomsten en uitgaven dat jaar structureel in balans wil brengen. Voor de jaren daarna worden opnieuw tekorten voorspeld.

OPMA Kees Thies

Columnist Kees Thies heeft geen spijt van besluit om te stoppen: ‘Gewicht van mijn schouders’

Kees Thies heeft geen spijt van zijn besluit om te stoppen als columnist, zo vertelt hij aan Ad van den Herik in Op Pad Met Ad. Op 5 december zal de columnist van AD De Dordtenaar voor het laatst zijn journalistieke mening delen via de krant. “Ik stop voordat mensen de kans krijgen om te zeggen dat ik al veel eerder had moeten stoppen.”

verdachterid

81-jarige vrouw geeft sieraden mee aan nep-rechercheur, politie zoekt jonge verdachte

Een 81-jarige vrouw uit Ridderkerk is slachtoffer geworden van een babbeltruc waarbij een nep-rechercheur haar sieraden buitmaakt. De vrouw krijgt eerst iemand aan de telefoon die zich voordoet als rechercheur. Later verschijnt een jonge man bij haar woning om de sieraden op te halen.

drone molenlanden

Hoe moet jouw dorp er in de toekomst uitzien? Zuid-Holland vraagt het aan inwoners

Hoe is het om te wonen in een klein dorp in Zuid-Holland? En wat hebben inwoners nodig om daar prettig te kunnen wonen? De provincie Zuid-Holland onderzoekt dit en roept inwoners op om een enquête in te vullen. Het doel is om te ontdekken hoe kleine dorpen ook in de toekomst leefbaar en aantrekkelijk kunnen blijven.

businkautotewater

Man (63) overleden nadat auto in water belandt, twee mensen gewond

Een auto is zondagavond te water geraakt bij de veerpont tussen Dordrecht en Werkendam. Daarbij is een 63-jarige man overleden. Twee andere inzittenden van de auto, een 62-jarige vrouw en een minderjarige, zijn naar het ziekenhuis gebracht.

gevangenisdordrecht

Saban S. (20) krijgt tbs na geweldsuitbarsting in Dordtse gevangenis

De rechtbank heeft een gedetineerde, die twee medewerkers van de gevangenis heeft mishandeld, tbs opgelegd. De geweldsdelicten gebeurde in PI Dordrecht. De man zit inmiddels al in een kliniek en gaat dus niet terug naar de cel.