Dordrecht, Netherlands

De Processie van het Heylighe Hout van Dordt

De traditie uit de 15e en 16e eeuw word sinds een aantal jaar weer opgepakt.
Fokko van der Straaten | 25 juni 2018 12:53 | Aangepast op 25 juni 2018 12:53
De Processie van het Heylighe Hout van Dordt heeft afgelopen zondag weer plaats gevonden. Normaal gesproken begint de tocht bij de Grote Kerk maar vanwege het Bachfestival begon en eindigde de tocht in de Sint Antoniuskerk.

Tijdens de processie wordt een splinter van het Kruis van Jezus Christus bewaard in de Grote of Onze-Lieve-Vrouwekerk van Dordrecht. Na een brand schijnt deze splinter ongeschonden teruggevonden, waarna een grote verering ontstond. Dordrecht werd een belangrijke bedevaartplaats. Tijdens de Reformatie verdween het Heilighe Hout uit Dordrecht en werd het eeuwenlang bewaard in een klooster in Vlaanderen.

De Processie had de volgende route: Burg. de Raadtsingel – Stationsweg – Johan de Wittstraat – Johan de Wittbrug – Bagijnhof – Visstraat – Voorstraat – Vriesestraat – Vrieseplein – Cornelis de Wittstraat – Blekersdijk – Dubbeldamseweg Noord – Burg. de Raadtsingel. &t=2s

Meest gelezen

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

Redactie Streekomroep | Megan de Groot | 9 feb 2026 16:59

Ruzie mondt uit in vechtpartij met 20 man

Redactie Streekomroep | 9 feb 2026 16:00

Lees ook

Met smoezen steelt nepagent geld en sieraden, nu zit hij in de cel

Hij kwam voor geld en sieraden, maar eindigt in de gevangenis. Volgens het Openbaar Ministerie deed ...

Voormannen CDA en CU-SGP aan het woord in nieuwe Op Pad Met Ad

In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen in maart spreekt presentator Ad van den Herik allerlei ...

Zingende buschauffeur Rick wil de hitlijsten in met eerste eigen single

Doe nog maar een rondje, alle remmen los. Het zijn de eerste woorden in het refrein van de eerste ei...

Rechtbank: Nederlandse Staat doet genoeg om PFAS-problemen tegen te gaan

De Nederlandse Staat doet voldoende om de verspreiding van PFAS tegen te gaan. Dat is de uitspraak v...

Ziekenhuis stelt operaties uit vanwege griepgolf: 'Veel patiënten met griepklachten'

Het Albert Schweitzer ziekenhuis heeft noodgedwongen operaties uit moeten stellen vanwege een griepg...

Helft minder treinen op MerwedeLingelijn door verzakte dijk

Er reden woensdag urenlang minder treinen tussen Dordrecht en Gorinchem. Volgens vervoerder Qbuzz wa...