Dordrecht, Netherlands

De Processie van het Heylighe Hout van Dordt

De traditie uit de 15e en 16e eeuw word sinds een aantal jaar weer opgepakt.
Fokko van der Straaten | 25 juni 2018 12:53 | Aangepast op 25 juni 2018 12:53
De Processie van het Heylighe Hout van Dordt heeft afgelopen zondag weer plaats gevonden. Normaal gesproken begint de tocht bij de Grote Kerk maar vanwege het Bachfestival begon en eindigde de tocht in de Sint Antoniuskerk.

Tijdens de processie wordt een splinter van het Kruis van Jezus Christus bewaard in de Grote of Onze-Lieve-Vrouwekerk van Dordrecht. Na een brand schijnt deze splinter ongeschonden teruggevonden, waarna een grote verering ontstond. Dordrecht werd een belangrijke bedevaartplaats. Tijdens de Reformatie verdween het Heilighe Hout uit Dordrecht en werd het eeuwenlang bewaard in een klooster in Vlaanderen.

De Processie had de volgende route: Burg. de Raadtsingel – Stationsweg – Johan de Wittstraat – Johan de Wittbrug – Bagijnhof – Visstraat – Voorstraat – Vriesestraat – Vrieseplein – Cornelis de Wittstraat – Blekersdijk – Dubbeldamseweg Noord – Burg. de Raadtsingel. &t=2s

Meest gelezen

Explosie bij apotheek, twee verdachten in beeld

Redactie Streek 56 | 17 dec 2025 10:45

Woede om geopende graven Essenhof, geen vervolging en raadsenquête

Corrado Francke | Redactie Streekomroep | 17 dec 2025 17:00

Lees ook

Het Jaar van Nanning Mol: 'Ik scoorde geen punten bij een paardenfan'

In 'Het Jaar Van' gaan we langs bij streekgenoten die een bijzonder jaar achter de rug hebben. Nanni...

Het wordt koud! Koudste kerst in 15 jaar op komst

Op kerstavond valt de vorst binnen en volgt misschien wel de koudste kerst in de afgelopen 15 jaar, ...

Hakenkruis geschilderd op regenboog-zebrapad Leerpark

Het regenboog-zebrapad op het Leerpark in Dordrecht is maandag beklad. Er was met zwarte verf onder ...

Brand in machinekamer van binnenvaartschip

Op een binnenvaartschip aan de Lekdijk in Nieuw-Lekkerland heeft dinsdagochtend brand gewoed. Het vu...

Ramen vernield en beklad, hoofdkantoor Fokker opnieuw doelwit

Het hoofdkantoor van Fokker Aerospace in Papendrecht is beklad en ruiten zijn vernield. In de nacht ...

Darter Plaisier stunt op WK, Ambachters leven mee: ‘Vol spanning gekeken’

De stunt van Wesley Plaisier op het WK darts is in zijn woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht niet onopgeme...