Dordrecht, Netherlands

De Processie van het Heylighe Hout van Dordt

De traditie uit de 15e en 16e eeuw word sinds een aantal jaar weer opgepakt.
Fokko van der Straaten | 25 juni 2018 12:53 | Aangepast op 25 juni 2018 12:53
De Processie van het Heylighe Hout van Dordt heeft afgelopen zondag weer plaats gevonden. Normaal gesproken begint de tocht bij de Grote Kerk maar vanwege het Bachfestival begon en eindigde de tocht in de Sint Antoniuskerk.

Tijdens de processie wordt een splinter van het Kruis van Jezus Christus bewaard in de Grote of Onze-Lieve-Vrouwekerk van Dordrecht. Na een brand schijnt deze splinter ongeschonden teruggevonden, waarna een grote verering ontstond. Dordrecht werd een belangrijke bedevaartplaats. Tijdens de Reformatie verdween het Heilighe Hout uit Dordrecht en werd het eeuwenlang bewaard in een klooster in Vlaanderen.

De Processie had de volgende route: Burg. de Raadtsingel – Stationsweg – Johan de Wittstraat – Johan de Wittbrug – Bagijnhof – Visstraat – Voorstraat – Vriesestraat – Vrieseplein – Cornelis de Wittstraat – Blekersdijk – Dubbeldamseweg Noord – Burg. de Raadtsingel. &t=2s

Lees ook

Gemeente: 'meer en versneld investeren in energiebesparing, warmtenet en groene energie'

Als het aan de gemeente ligt, wordt er in 2030 30% meer energie bespaard dan in 2020. Daarnaast wil ...

Bomen Wantijoever mogen gekapt: gemeente kan verder met herstel

Eigenlijk was er in 2019 al een kapvergunning verleend, maar doordat Stichting Het Wantij steeds opn...

En zo staat FC Dordrecht ineens voorlaatste: 'Het is een herhaling van zetten'

Waar FC Dordrecht in de afgelopen weken de sprong richting de middenmoot hoopte te maken, gebeurde ...

Celstraf dreigt voor mannen die stiekem condoom zouden hebben afgedaan: 'Ik voel me vies en onteerd'

“Ik voel me vies en onteerd. Alsof mijn wensen er niet toe deden. Ik ben het zat dat veel mannen d...

'John A. uit Zwijndrecht sleutelfiguur bij White Lives Matter', de actiegroep die racistische leuzen projecteerde op Erasmusbrug

Dat de twee onlangs opgepakte voormannen van de actiegroep White Lives Matter (WLM) de Erasmusbrug i...

Hoe houden we de Drechtsteden bereikbaar? 'Openbaar vervoer is een basisrecht'

De bereikbaarheid van onze regio staat onder druk door marktwerking en daarom is een forse investeri...