gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Deltacommissaris op bezoek in Dordrecht

ddf749cc4cc985f849bddb6346ac4931

Deltacommisaris Peter glas bracht donderdagmiddag een bezoek aan Dordrecht. Hij werd rondgeleid door wethouder Piet Sleeking (waterveiligheid), die hem had uitgenodigd om kennis te maken. Hij liet de regeringscommissaris zien hoe op het Eiland van Dordrecht wordt samengewerkt aan klimaatadaptatie en waterveiligheid.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Glas is de opvolger van Wim Kuijken, de eerste Nederlandse Deltacommissaris. Deze bezocht Dordrecht tijdens het bekleden van zijn functie vier keer. De gemeente hoopt eenzelfde band met de nieuwe Deltacommissaris op te bouwen.

Namens de gemeente, het waterschap, de provincie en samenwerkende partners werd Deltacommissaris Glas langs verschillende plekken geleid tijdens het bezoek. Allemaal zijn ze belangrijk op het gebied van klimaatadaptatie en waterveiligheid.

Bij Sportpark Schenkeldijk stapten de heren op de fiets voor een tocht door de Dordwijkzone; het gebied met (sport)parken tussen rivier het Wantij en de Nieuwe Dordtse Biesbosch. Dat gebied is een zeer belangrijke ecologische verbindingszone tussen stad en buitengebied, en wordt ingericht als een samenhangend stadspark dat tegelijk dient als natuurlijke klimaatbuffer. Hiervoor heeft Dordrecht begin dit jaar een rijksbijdrage gekregen van € 1.165.000 euro.

Ook werd project Waterkraan aan de Zeedijk aangedaan: op deze locatie komt een duiker, die zorgt voor het inlaten van water vanuit de Nieuwe Dordtse Biesbosch. Via de duiker kan het water doorstromen naar de wijken Sterrenburg en Dubbeldam, wat de waterkwaliteit verbetert tijdens hete periodes.

De recreatieve waterspeelplek in het Sterrenburgpark (waar vroeger juist veel wateroverlast was), werd ook bekeken tijdens de fietstocht, net als de nieuwbouw in de Dordwijkzone en Sportpark Reeweg. Daar wordt een nieuw wijkpark voor de Vogelbuurt aangelegd. Er werd ook een blik geworpen op De Staart, dat kan dienen als tijdelijke opvanglocatie in het geval van een dijkdoorbraak. De fietstocht eindigde op de Voorstraat, die eigenlijk een belangrijke zeedijk is die dwars door de historische binnenstad loopt.

De Gemeente Dordrecht, waterschap Hollandse Delta en de Provincie Zuid-Holland werken samen in het Deltaprogramma. Hier heeft de stad veel baat bij, zegt de gemeente. Zo worden dijken op dit moment opnieuw beoordeeld, en wordt er vanuit de Hollandse Delta 2 miljoen euro extra geïnvesteerd in dijkversterking van de Kop van het Land. Als deze dijk zou doorbreken, loopt heel het stedelijke gebied onder water. De gemeente adviseert daarom in het Deltaprogramma om de huidige extra veiligheid bij dit dijkvak te behouden in de toekomst. Hulp van de Deltacommissie is hierbij erg welkom, aldus de gemeente.

Foto: Gemeente Dordrecht

Lees ook

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_21_45_35.Still002

Te weinig plekken voor asielzoekers: gemeente op het matje geroepen

De gemeente Hardinxveld-Giessendam regelt te weinig asielopvang en staat nu onder toezicht van het kabinet. Dat heeft minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie bekendgemaakt.

nk2026080793A00491

Knotsgek openingskwartier bezorgt FC Dordrecht prettige seizoensstart

FC Dordrecht is het seizoen 2026/2027 vrijdagavond begonnen met een zege op Jong Ajax. De ploeg van trainer Paul Nuijten kwam razendsnel op achterstand, maar na een kwartier stond het al 2-1. Die voorsprong werd niet meer uit handen gegeven.

thumb website_versie2

Waarom één brugopening per maand straks cruciaal is voor hoge scheepvaart

Om tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug de maritieme maakindustrie niet helemaal plat te leggen, wordt er tijdens de werkzaamheden aan de brug één keer per maand een speciale doorgang gemaakt. Zo kan hoge scheepvaart de brug alsnog passeren. En dat is nodig, want het is de enige route naar de Rotterdamse haven en de Noordzee. “Als je het vergelijkt met autoverkeer, is de A12 en A15 naar Duitsland de Beneden Merwede”, zegt Erik Peters van Maritime & Offshore NL.

pw20260801_WAL5518

Moeizame generale voor FC Dordrecht: nederlaag tegen Belgische beloften

Zes dagen voor de competitiestart heeft FC Dordrecht niet bepaald overtuigd. In eigen stadion was RSCA Futures - het beloftenteam van Anderlecht uitkomend op het tweede Belgische niveau - met 0-2 te sterk.

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester niet in beroep in kinderpornozaak, straat krijgt andere naam

Herman J. gaat niet in hoger beroep tegen zijn celstraf voor het bezit van kinderporno. Dat bevestigt de rechtbank van Rotterdam aan deze streekomroep. De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht hoorde twee weken terug het vonnis: een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.

beeldvoorstraat

Tranen en bloemen in straat waar peuter verongelukte: ‘Dit heeft heel veel impact’

Rozen, tekeningen en knuffeltjes. Op de Dordtse Voorstraat worden donderdagochtend steeds meer steunbetuigingen geplaatst op de plek van een fataal ongeluk een dag eerder. Een jong kind kwam na een aanrijding met een bestelbus om het leven. "Ik werd wakker met een knoop in mijn maag."