gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Deltacommissaris op bezoek in Dordrecht

ddf749cc4cc985f849bddb6346ac4931

Deltacommisaris Peter glas bracht donderdagmiddag een bezoek aan Dordrecht. Hij werd rondgeleid door wethouder Piet Sleeking (waterveiligheid), die hem had uitgenodigd om kennis te maken. Hij liet de regeringscommissaris zien hoe op het Eiland van Dordrecht wordt samengewerkt aan klimaatadaptatie en waterveiligheid.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Glas is de opvolger van Wim Kuijken, de eerste Nederlandse Deltacommissaris. Deze bezocht Dordrecht tijdens het bekleden van zijn functie vier keer. De gemeente hoopt eenzelfde band met de nieuwe Deltacommissaris op te bouwen.

Namens de gemeente, het waterschap, de provincie en samenwerkende partners werd Deltacommissaris Glas langs verschillende plekken geleid tijdens het bezoek. Allemaal zijn ze belangrijk op het gebied van klimaatadaptatie en waterveiligheid.

Bij Sportpark Schenkeldijk stapten de heren op de fiets voor een tocht door de Dordwijkzone; het gebied met (sport)parken tussen rivier het Wantij en de Nieuwe Dordtse Biesbosch. Dat gebied is een zeer belangrijke ecologische verbindingszone tussen stad en buitengebied, en wordt ingericht als een samenhangend stadspark dat tegelijk dient als natuurlijke klimaatbuffer. Hiervoor heeft Dordrecht begin dit jaar een rijksbijdrage gekregen van € 1.165.000 euro.

Ook werd project Waterkraan aan de Zeedijk aangedaan: op deze locatie komt een duiker, die zorgt voor het inlaten van water vanuit de Nieuwe Dordtse Biesbosch. Via de duiker kan het water doorstromen naar de wijken Sterrenburg en Dubbeldam, wat de waterkwaliteit verbetert tijdens hete periodes.

De recreatieve waterspeelplek in het Sterrenburgpark (waar vroeger juist veel wateroverlast was), werd ook bekeken tijdens de fietstocht, net als de nieuwbouw in de Dordwijkzone en Sportpark Reeweg. Daar wordt een nieuw wijkpark voor de Vogelbuurt aangelegd. Er werd ook een blik geworpen op De Staart, dat kan dienen als tijdelijke opvanglocatie in het geval van een dijkdoorbraak. De fietstocht eindigde op de Voorstraat, die eigenlijk een belangrijke zeedijk is die dwars door de historische binnenstad loopt.

De Gemeente Dordrecht, waterschap Hollandse Delta en de Provincie Zuid-Holland werken samen in het Deltaprogramma. Hier heeft de stad veel baat bij, zegt de gemeente. Zo worden dijken op dit moment opnieuw beoordeeld, en wordt er vanuit de Hollandse Delta 2 miljoen euro extra geïnvesteerd in dijkversterking van de Kop van het Land. Als deze dijk zou doorbreken, loopt heel het stedelijke gebied onder water. De gemeente adviseert daarom in het Deltaprogramma om de huidige extra veiligheid bij dit dijkvak te behouden in de toekomst. Hulp van de Deltacommissie is hierbij erg welkom, aldus de gemeente.

Foto: Gemeente Dordrecht

Lees ook

Schermafdruk op 2026-09-25 16-05-50

GGD trekt door de streek: hier worden al je vragen over gezondheid beantwoord

De GGD Zuid-Holland Zuid is op tournee. De komende tijd worden tijdens de Gezondheidstour zes gemeenten in onze streek bezocht om vragen van inwoners te beantwoorden over gezondheid. “Het is belangrijk om naast de inwoners te staan”, zegt Miranda Tetteroo, projectleider van de GGD ZHZ.

vakantiepark de biesbosch

wonen

Gemeente negeert oproep minister om bewoning op vakantieparken toe te staan

Een oproep van het kabinet aan gemeenten om permanente bewoners van vakantieparken met rust te laten, heeft niet tot meer zekerheid geleid voor deze groep. In Dordrecht is juist de controle op het enige vakantiepark van de stad verhoogd, zo blijkt uit onderzoek van de regionale omroepen in samenwerking met de NOS.

kiltunneldicht

Kiltunnel in beide richtingen dicht vanwege veiligheidsoefening

De Kiltunnel tussen Dordrecht en de Hoeksche Waard is maandagavond in beide richtingen dicht. Hulpdiensten voeren van 19.00 uur tot 00.00 uur een grootschalige veiligheidsoefening uit in de tunnel.

Foto artikel

Een woonproject voor senioren om op elkaar te letten: 'Minder eenzaamheid en betere gezondheid'

De bouw van seniorencomplex De Hofjes is van start gegaan in Hendrik-Ido-Ambacht. Het appartementencomplex krijgt gezamenlijke ruimtes, om het zelfstandig wonen voor ouderen aangenamer te maken. “Ik vind het geruststellend dat ik straks ergens woon waar anderen een beetje op mij letten. Zeker omdat ik in mijn eentje woon”, zegt een van de toekomstige buurtbewoners.

webfoto rijkswaterstaat

Duivelseiland wordt renovatieplek voor grote bruggen uit de regio

Een grote, kale vlakte met daarop een graafmachine, een bulldozer en een wals. Op Duivelseiland in Dordrecht, officieel Krabbegors geheten, valt voorlopig nog weinig spectaculairs te zien. Daar komt de komende jaren verandering in: zo wordt onder meer de 300 meter lange boog van de Van Brienenoordbrug naar het eiland gebracht om daar te worden gerenoveerd.

moldor

Dordrecht zet in op gezamenlijke vuurwerkshow, verenigingen en clubs krijgen geen vergunning

De gemeente Dordrecht gaat voor de jaarwisseling geen vergunningen voor een vuurwerkshow verlenen aan clubs en verenigingen. Dat zegt burgemeester Nanning Mol in de uitzending van 'In Gesprek Met' op TV Rijnmond. Met die beslissing sluit Dordt zich aan bij tal van andere gemeenten in de regio.