gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Deltacommissaris op bezoek in Dordrecht

ddf749cc4cc985f849bddb6346ac4931

Deltacommisaris Peter glas bracht donderdagmiddag een bezoek aan Dordrecht. Hij werd rondgeleid door wethouder Piet Sleeking (waterveiligheid), die hem had uitgenodigd om kennis te maken. Hij liet de regeringscommissaris zien hoe op het Eiland van Dordrecht wordt samengewerkt aan klimaatadaptatie en waterveiligheid.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Glas is de opvolger van Wim Kuijken, de eerste Nederlandse Deltacommissaris. Deze bezocht Dordrecht tijdens het bekleden van zijn functie vier keer. De gemeente hoopt eenzelfde band met de nieuwe Deltacommissaris op te bouwen.

Namens de gemeente, het waterschap, de provincie en samenwerkende partners werd Deltacommissaris Glas langs verschillende plekken geleid tijdens het bezoek. Allemaal zijn ze belangrijk op het gebied van klimaatadaptatie en waterveiligheid.

Bij Sportpark Schenkeldijk stapten de heren op de fiets voor een tocht door de Dordwijkzone; het gebied met (sport)parken tussen rivier het Wantij en de Nieuwe Dordtse Biesbosch. Dat gebied is een zeer belangrijke ecologische verbindingszone tussen stad en buitengebied, en wordt ingericht als een samenhangend stadspark dat tegelijk dient als natuurlijke klimaatbuffer. Hiervoor heeft Dordrecht begin dit jaar een rijksbijdrage gekregen van € 1.165.000 euro.

Ook werd project Waterkraan aan de Zeedijk aangedaan: op deze locatie komt een duiker, die zorgt voor het inlaten van water vanuit de Nieuwe Dordtse Biesbosch. Via de duiker kan het water doorstromen naar de wijken Sterrenburg en Dubbeldam, wat de waterkwaliteit verbetert tijdens hete periodes.

De recreatieve waterspeelplek in het Sterrenburgpark (waar vroeger juist veel wateroverlast was), werd ook bekeken tijdens de fietstocht, net als de nieuwbouw in de Dordwijkzone en Sportpark Reeweg. Daar wordt een nieuw wijkpark voor de Vogelbuurt aangelegd. Er werd ook een blik geworpen op De Staart, dat kan dienen als tijdelijke opvanglocatie in het geval van een dijkdoorbraak. De fietstocht eindigde op de Voorstraat, die eigenlijk een belangrijke zeedijk is die dwars door de historische binnenstad loopt.

De Gemeente Dordrecht, waterschap Hollandse Delta en de Provincie Zuid-Holland werken samen in het Deltaprogramma. Hier heeft de stad veel baat bij, zegt de gemeente. Zo worden dijken op dit moment opnieuw beoordeeld, en wordt er vanuit de Hollandse Delta 2 miljoen euro extra geïnvesteerd in dijkversterking van de Kop van het Land. Als deze dijk zou doorbreken, loopt heel het stedelijke gebied onder water. De gemeente adviseert daarom in het Deltaprogramma om de huidige extra veiligheid bij dit dijkvak te behouden in de toekomst. Hulp van de Deltacommissie is hierbij erg welkom, aldus de gemeente.

Foto: Gemeente Dordrecht

Lees ook

nanning

Hoe voorkom je een overval? Gemeente gaat juweliers helpen

De gemeente Dordrecht en de politie gaan in gesprek met juweliers in de stad over criminaliteit en wat daartegen te doen. Dat zegt burgemeester Nanning Mol in antwoord op raadsvragen. Het is een gevolg van overvallen die de laatste maanden in Dordrecht hebben plaatsgevonden op verschillende ondernemers.

googlestreetviewa16a15

Gescheurde afvoerbuis oorzaak van afsluiting fly-over A16/A15

Rijkswaterstaat begint donderdagavond met het dichten van het sinkhole (spoelgat) bij knooppunt Ridderkerk. De oorzaak is een gescheurde afvoerbuis van het regenwater. Volgende week woensdagochtend zijn de werkzaamheden klaar en kunnen weer alle rijstroken worden gebruikt.

hermanj

Deze straat heet, na veroordeling Herman J., weer officieel 'Lage Kade'

De Lage Kade is 'terug' in Hendrik-Ido-Ambacht. De straat werd jarenlang vernoemd naar ex-burgemeester Herman J., maar door zijn veroordeling voor kinderpornobezit kreeg de kade een andere naam.

fotoartikel

Van rustig park naar de N3: het raadsel van de ontsnapte hooglanders

Twee lieve Schotse hooglanders die dinsdagavond uit het niets uitbreken en de politie een lastige avond bezorgen. Ook een dag later houdt het de gemoederen rondom het Dordtse Dubbelmondepark flink bezig. De dieren kwamen op een nog onbekende manier buiten de poorten van het park. Ondanks verwoede pogingen van de politie om de dieren in te sluiten, belandden de dieren op de rondweg N3 tussen voorbijrazende auto’s. Hoe is dat mogelijk geweest?

FOTO IJSBOER

‘Wie goed zorgt voor de koeien, krijgt het lekkerste ijs’

Wat is het geheim van lekker ijs? Als je het aan Jannette den Boer in Giessenburg vraagt, is daar maar één antwoord mogelijk: goede zorg voor haar koeien. De 180 exemplaren waar zij en haar man Laurens voor zorgen staan aan de basis van hun zelfgemaakte boerenijs.

nk20260905NKS02061

Verre uitwedstrijd voor FC Dordrecht in eerste ronde KNVB Beker

FC Dordrecht neemt het in de eerste ronde van de KNVB Beker op tegen derdedivisionist SC Genemuiden. De Dordtenaren kwamen vrijdag als laatste uit de koker tijdens de loting in het ESPN-programma De Voetbalkantine.