gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Deltacommissaris op bezoek in Dordrecht

ddf749cc4cc985f849bddb6346ac4931

Deltacommisaris Peter glas bracht donderdagmiddag een bezoek aan Dordrecht. Hij werd rondgeleid door wethouder Piet Sleeking (waterveiligheid), die hem had uitgenodigd om kennis te maken. Hij liet de regeringscommissaris zien hoe op het Eiland van Dordrecht wordt samengewerkt aan klimaatadaptatie en waterveiligheid.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Glas is de opvolger van Wim Kuijken, de eerste Nederlandse Deltacommissaris. Deze bezocht Dordrecht tijdens het bekleden van zijn functie vier keer. De gemeente hoopt eenzelfde band met de nieuwe Deltacommissaris op te bouwen.

Namens de gemeente, het waterschap, de provincie en samenwerkende partners werd Deltacommissaris Glas langs verschillende plekken geleid tijdens het bezoek. Allemaal zijn ze belangrijk op het gebied van klimaatadaptatie en waterveiligheid.

Bij Sportpark Schenkeldijk stapten de heren op de fiets voor een tocht door de Dordwijkzone; het gebied met (sport)parken tussen rivier het Wantij en de Nieuwe Dordtse Biesbosch. Dat gebied is een zeer belangrijke ecologische verbindingszone tussen stad en buitengebied, en wordt ingericht als een samenhangend stadspark dat tegelijk dient als natuurlijke klimaatbuffer. Hiervoor heeft Dordrecht begin dit jaar een rijksbijdrage gekregen van € 1.165.000 euro.

Ook werd project Waterkraan aan de Zeedijk aangedaan: op deze locatie komt een duiker, die zorgt voor het inlaten van water vanuit de Nieuwe Dordtse Biesbosch. Via de duiker kan het water doorstromen naar de wijken Sterrenburg en Dubbeldam, wat de waterkwaliteit verbetert tijdens hete periodes.

De recreatieve waterspeelplek in het Sterrenburgpark (waar vroeger juist veel wateroverlast was), werd ook bekeken tijdens de fietstocht, net als de nieuwbouw in de Dordwijkzone en Sportpark Reeweg. Daar wordt een nieuw wijkpark voor de Vogelbuurt aangelegd. Er werd ook een blik geworpen op De Staart, dat kan dienen als tijdelijke opvanglocatie in het geval van een dijkdoorbraak. De fietstocht eindigde op de Voorstraat, die eigenlijk een belangrijke zeedijk is die dwars door de historische binnenstad loopt.

De Gemeente Dordrecht, waterschap Hollandse Delta en de Provincie Zuid-Holland werken samen in het Deltaprogramma. Hier heeft de stad veel baat bij, zegt de gemeente. Zo worden dijken op dit moment opnieuw beoordeeld, en wordt er vanuit de Hollandse Delta 2 miljoen euro extra geïnvesteerd in dijkversterking van de Kop van het Land. Als deze dijk zou doorbreken, loopt heel het stedelijke gebied onder water. De gemeente adviseert daarom in het Deltaprogramma om de huidige extra veiligheid bij dit dijkvak te behouden in de toekomst. Hulp van de Deltacommissie is hierbij erg welkom, aldus de gemeente.

Foto: Gemeente Dordrecht

Lees ook

asmediaongelukhagi

Kind (1) loopt weg op en wordt geschept

Bij een aanrijding in Boven-Hardinxveld is maandag een 1-jarig kind gewond geraakt. De dreumes was ontsnapt aan de aandacht van de ouders, liep de weg op en werd daar geschept door een auto.

fotoartikelelektrischedriewieler

Na sluiting van de Papendrechtsebrug vindt deze bakker een oplossing op drie wielen

Sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug moeten weggebruikers op zoek naar alternatieven. Dat geldt ook voor Bakkerij Vlot uit Papendrecht, die bij tientallen klanten en bedrijven in Dordrecht bezorgt. Die vond de bakkerij in een opvallend voertuig: een elektrische driewieler die mee kan op de pont tussen Papendrecht en Dordrecht.

hoogtemeldingdrechttunnel

Aantal te hoge vrachtwagens bij Drechttunnel stijgt met 60 procent: ergernis bij automobilisten groeit

Het aantal hoogtemeldingen van vrachtwagens bij tunnels in de regio Rijnmond blijft toenemen. Vorige maand ging de Drechttunnel 204 keer dicht, blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat die Rijnmond heeft opgevraagd. Dat is bijna zeven keer per dag en zestig procent vaker dan september vorig jaar.

school zwijndrecht

School stuurt brief naar ouders over mishandelingen: ‘Ga thuis het gesprek aan’

Middelbare school De Sprong in Zwijndrecht heeft in een brief ouders opgeroepen om met hun kinderen te spreken over het geweld en de mishandelingen die daar spelen. “We horen steeds meer dat jongeren worden gefilmd terwijl ze gepest, mishandeld, vernederd en onder druk gezet worden”, schrijft de schoolleiding. De school moet volgens de briefschrijvers een “veilige omgeving” zijn.

businkautotewater

Man (63) overleden nadat auto in water belandt, twee mensen gewond

Een auto is zondagavond te water geraakt bij de veerpont tussen Dordrecht en Werkendam. Daarbij is een 63-jarige man overleden. Twee andere inzittenden van de auto, een 62-jarige vrouw en een minderjarige, zijn naar het ziekenhuis gebracht.

PSX_20260929_151615 (1)

Steekpartij na verkeersruzie, man en vrouw aangehouden

Bij een verkeersruzie aan de Pieter Zeemanweg in Dordrecht is dinsdagmiddag een man gestoken. Twee verdachten, een man en een vrouw, zijn aangehouden voor betrokkenheid bij het incident.