gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Deltacommissaris op bezoek in Dordrecht

ddf749cc4cc985f849bddb6346ac4931

Deltacommisaris Peter glas bracht donderdagmiddag een bezoek aan Dordrecht. Hij werd rondgeleid door wethouder Piet Sleeking (waterveiligheid), die hem had uitgenodigd om kennis te maken. Hij liet de regeringscommissaris zien hoe op het Eiland van Dordrecht wordt samengewerkt aan klimaatadaptatie en waterveiligheid.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Glas is de opvolger van Wim Kuijken, de eerste Nederlandse Deltacommissaris. Deze bezocht Dordrecht tijdens het bekleden van zijn functie vier keer. De gemeente hoopt eenzelfde band met de nieuwe Deltacommissaris op te bouwen.

Namens de gemeente, het waterschap, de provincie en samenwerkende partners werd Deltacommissaris Glas langs verschillende plekken geleid tijdens het bezoek. Allemaal zijn ze belangrijk op het gebied van klimaatadaptatie en waterveiligheid.

Bij Sportpark Schenkeldijk stapten de heren op de fiets voor een tocht door de Dordwijkzone; het gebied met (sport)parken tussen rivier het Wantij en de Nieuwe Dordtse Biesbosch. Dat gebied is een zeer belangrijke ecologische verbindingszone tussen stad en buitengebied, en wordt ingericht als een samenhangend stadspark dat tegelijk dient als natuurlijke klimaatbuffer. Hiervoor heeft Dordrecht begin dit jaar een rijksbijdrage gekregen van € 1.165.000 euro.

Ook werd project Waterkraan aan de Zeedijk aangedaan: op deze locatie komt een duiker, die zorgt voor het inlaten van water vanuit de Nieuwe Dordtse Biesbosch. Via de duiker kan het water doorstromen naar de wijken Sterrenburg en Dubbeldam, wat de waterkwaliteit verbetert tijdens hete periodes.

De recreatieve waterspeelplek in het Sterrenburgpark (waar vroeger juist veel wateroverlast was), werd ook bekeken tijdens de fietstocht, net als de nieuwbouw in de Dordwijkzone en Sportpark Reeweg. Daar wordt een nieuw wijkpark voor de Vogelbuurt aangelegd. Er werd ook een blik geworpen op De Staart, dat kan dienen als tijdelijke opvanglocatie in het geval van een dijkdoorbraak. De fietstocht eindigde op de Voorstraat, die eigenlijk een belangrijke zeedijk is die dwars door de historische binnenstad loopt.

De Gemeente Dordrecht, waterschap Hollandse Delta en de Provincie Zuid-Holland werken samen in het Deltaprogramma. Hier heeft de stad veel baat bij, zegt de gemeente. Zo worden dijken op dit moment opnieuw beoordeeld, en wordt er vanuit de Hollandse Delta 2 miljoen euro extra geïnvesteerd in dijkversterking van de Kop van het Land. Als deze dijk zou doorbreken, loopt heel het stedelijke gebied onder water. De gemeente adviseert daarom in het Deltaprogramma om de huidige extra veiligheid bij dit dijkvak te behouden in de toekomst. Hulp van de Deltacommissie is hierbij erg welkom, aldus de gemeente.

Foto: Gemeente Dordrecht

Lees ook

marktstockfotopexels

Weekmarkt Giessenburg verhuist vanwege werkzaamheden

De weekmarkt in Giessenburg verkast tijdelijk naar een andere plek. Vanwege werkzaamheden aan de Dorpsstraat is de markt vanaf zaterdag 19 september aan de Peursumseweg te vinden, op het parkeerterrein bij Gezondheidscentrum Giessenburg.

ontspulpexels

Ontspuldagen: bruikbare spullen krijgen een tweede leven

De zolder opgeruimd? De kast uitgemest? Of de schuur onder handen genomen? Dordtenaren kunnen de komende weken op verschillende plekken in de gemeente hun bruikbare spullen inleveren die zij zelf niet meer gebruiken. Lokale maatschappelijke organisaties geven deze spullen een tweede leven.

riversidecarclassic25

Kinderen mogen meerijden in klassieke auto's bij Riverside Car Classic

De Riverside Car Classic gaat zaterdag voor de achtste keer van start. Dit evenement, waarbij zo’n 40 klassieke auto’s meedoen, start langs de Oude Maas aan de Laan der Verenigde Naties bij Ames Cupra. Aan het eind van de route mogen ook kinderen instappen.

MISHANDELING social media pexels

Scholieren mishandeld, vernederd en gefilmd op afroep: ‘Om elkaar terug te pakken’

Leerlingen van verschillende middelbare scholen in Zwijndrecht gaan tegen betaling met elkaar op de vuist en verspreiden filmpjes daarvan op internet. Ook worden verschillende tieners in filmpjes mishandeld en vernederd. Dat blijkt uit gesprekken die deze streekomroep heeft gehad met verschillende jongeren. Aanleiding zijn signalen die de politie zegt binnen te krijgen over deze praktijken. "Dit is het topje van de ijsberg", zegt een deskundige.

pexels-hitechsas-5772732

‘Seksueel roofdier’ probeerde in één nacht twee vrouwen te verkrachten

Het is een horrorscenario voor iedere vrouw, zegt de officier van justitie. Een man achtervolgt een vrouw op straat en probeert haar met geweld te verkrachten. Zelfs twee keer achter elkaar met verschillende slachtoffers. De verdachte, die verbleef op een asielboot in Hendrik-Ido-Ambacht, ontkent. “Ik zou dat een vrouw nooit aandoen.”

nepagentbureaurijnmond

Verdachte die sieraden van 88-jarige steelt, meldt zich niet: politie toont hem nu herkenbaar

De man die ervan wordt verdacht een 88-jarige vrouw uit Dordrecht met een babbeltruc te hebben bestolen, wordt nu herkenbaar getoond. Hij kreeg vorige week na de uitzending van Bureau Rijnmond de kans zichzelf bij de politie te melden, maar heeft dat niet gedaan.