Dordrecht, Netherlands

Demonstraties in Weizigtpark goed en rustig verlopen

Het is de laatste tijd misschien wel het meest besproken onderwerp naast corona, namelijk racisme. In het Weizigtpark werd daar zondag door zeker 200 mensen tegen gedemonstreerd, dat zijn er minder dan verwacht, de organisatie hield namelijk rekening met 750 demonstranten.
Jordy Nijenhuis | 12 juli 2020 18:27 | Aangepast op 12 juli 2020 18:27
Het is inmiddels zes weken geleden dat in Amerika de donkergetinte George Floyd om het leven kwam door politiegeweld maar demonstreren tegen discriminatie blijft volgens de demonstranten in het Weizigtpark nog altijd nodig.

“We worden in dit land niet geaccepteerd. Witte mensen zien ons als een ander soort. De politie houdt altijd een zwart iemand aan als die in een dure auto rijdt maar een blanke wordt niet aangehouden. Dat is krom en niet meer van deze tijd,” vertelt een demonstrant strijdbaar. “Mijn kinderen worden op school zwarte aap genoemd door hun blanke klasgenootjes. Dat doet ze veel pijn en verdriet. Met deze demonstratie hoop ik ze weer wat vrijheid terug te geven,” aldus een andere demonstrant.


Vrijheid van meningsuiting

Naast de Black Lives Matter demonstratie werd er iets verderop in het Weizigtpark gedemonstreerd voor de vrijheid van meningsuiting en voor het recht op demonstratie. Daar kwamen slechts een handjevol mensen op af, zo’n 15 tot 20. Deze demonstranten strijden vooral tegen de anderhalvemeter-samenleving en de spoedwet.

Actiegroep ‘Dordrecht in Verzet’ wilde vorige week al demonstreren tegen de corona-spoedwet, maar die demonstratie werd door de gemeente verboden.

Geen aanhoudingen

In en rondom het Weizigtpark was veel politie op de been. Tientallen politiebusjes, politie te paard en de Mobiele Eenheid was ook aanwezig. Tijdens de demonstraties zijn geen aanhoudingen verricht. Enkele mensen zijn door de politie aangesproken omdat zij geen voldoende afstand zouden houden van hun mede-demonstranten.

Foto: Nick den Engelsman








Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Wantijbad klaar voor het seizoen: nieuwe lichting toezichthouders geslaagd

Het Wantijbad kan dit weekend met een gerust hart open: een tiental badmeesters en juffen is deze we...

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...