gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Derde Boerendag editie 2018

755e751e6b20898f9d6c2be34794f86b

Voor de derde keer wordt in Dordrecht de Boerendag georganiseerd op het terrein van de Paardenmelkerij aan de Nieuwe Merwedeweg 2. En wel op zaterdag 1 september.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Tijdens deze dag zijn er veel demonstraties en oude ambachten te zien waarbij het boeren- en buitenleven centraal staat. Er zijn ruim 60 kramen met informatie gerelateerd aan dit onderwerp en aan natuur, voeding, dieren en het boeren- en buitenleven.

Naast een papegaaien- en een roofvogelshow kan je zien hoe vroeger werd geploegd met paarden en de schaapherder met zijn hond de schapen bij elkaar dreef. Verder zijn er een hoefsmid, een paardentandarts en een glasblazer. Naast bijvoorbeeld de klompenmaker, de wasvrouw, de stoelenmatter en de strovlechter zijn er nog vele andere oude ambachten te zien. Er is ook een programma met onder andere een kür op muziek, voltige en carrousel rijden met paarden. Kinderen kunnen een ritje op een pony of ezel maken en beleven hoe hun leeftijdgenootjes vroeger speelden en nog veel meer.

Het terrein is 1 september 2018 a.s. van 10.00 tot 17.00 uur open.


Entree is € 5, en € 2,50 voor kinderen tot 12 jaar.

Lees ook

tweede overval juwelier

Juwelier in Dordtse binnenstad opnieuw overvallen

Juwelier van Leeuwen in de Dordtse binnenstad is zaterdagochtend opnieuw overvallen. Twee in het zwart geklede mannen kwamen binnen en raakten in gevecht met een medewerker, die klappen kreeg.

FOTO BOSWACHTER

Nieuwe diersoorten ontdekken en oude plankjes vervangen: dit doet boswachter Wouter

Wandelen door prachtige natuurgebieden, het horen van de geluiden van ijsvogels en het goed controleren van alle paden. Een boswachter is van alle markten thuis en boswachter Wouter Boer moet zelfs een klusjesman in zich hebben. Megan komt er al snel achter dat een boswachter niet alleen maar van de natuur kan genieten, maar dat er veel meer bij komt kijken.

misbruik ter illustratie Pexels

Meisje (17) uit instelling misbruikt? 'U had haar leeftijd moeten checken'

Tegen een Rotterdammer (40) is een jaar cel geëist voor de verkrachting van een meisje van 17. Het meisje was weggelopen uit een gesloten inrichting in Sliedrecht. Grote vraag tijdens de rechtszaak: wist de man dat het meisje was weggelopen en wist hij dat zij minderjarig was?

IMG_4247

Hek op dijk bij azc keer op keer vernield, cameratoezicht ‘niet proportioneel’

Het hek op de Wieldrechtse Zeedijk, tussen het asielzoekerscentrum en de huizen op de Dordtse dijk, is voor de zoveelste keer vernield. Het gemeentebestuur overweegt een sterker hek, maar cameratoezicht is volgens burgemeester Nanning Mol niet proportioneel. “Daar moet je echt wel wat meer voor kunnen aantonen, dit is geen plek van overlast.”

260922Installatie-Kinderburgemeester-Daan-Berat

Berat (10) is de nieuwe kinderburgemeester van Zwijndrecht

Zwijndrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester. Tijdens de gemeenteraadsvergadering van afgelopen week werd de 10-jarige Berat officieel geïnstalleerd. Ook vijf nieuwe kinderambassadeurs gingen aan de slag. Drie kinderambassadeurs blijven nog een jaar actief. Samen laten zij de stem van kinderen in Zwijndrecht horen.

Still website VERSIE3

Toch op het station erachter komen dat er geen trein rijdt: 'Mijn eigen schuld!'

Stilte op station Dordrecht woensdagochtend tijdens de landelijke ov-staking. Geen enkele trein rijdt en dus zijn er lege perrons. Waar de een extra vroeg zijn bed is uitgekomen, komt de ander er pas op het station achter.