gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Derde Boerendag editie 2018

755e751e6b20898f9d6c2be34794f86b.jpg

Voor de derde keer wordt in Dordrecht de Boerendag georganiseerd op het terrein van de Paardenmelkerij aan de Nieuwe Merwedeweg 2. En wel op zaterdag 1 september.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Tijdens deze dag zijn er veel demonstraties en oude ambachten te zien waarbij het boeren- en buitenleven centraal staat. Er zijn ruim 60 kramen met informatie gerelateerd aan dit onderwerp en aan natuur, voeding, dieren en het boeren- en buitenleven.

Naast een papegaaien- en een roofvogelshow kan je zien hoe vroeger werd geploegd met paarden en de schaapherder met zijn hond de schapen bij elkaar dreef. Verder zijn er een hoefsmid, een paardentandarts en een glasblazer. Naast bijvoorbeeld de klompenmaker, de wasvrouw, de stoelenmatter en de strovlechter zijn er nog vele andere oude ambachten te zien. Er is ook een programma met onder andere een kür op muziek, voltige en carrousel rijden met paarden. Kinderen kunnen een ritje op een pony of ezel maken en beleven hoe hun leeftijdgenootjes vroeger speelden en nog veel meer.

Het terrein is 1 september 2018 a.s. van 10.00 tot 17.00 uur open.


Entree is € 5, en € 2,50 voor kinderen tot 12 jaar.

Lees ook

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_32_25.Still001.png

Hoge nood in de natuur? Deze speciale wc biedt uitkomst

In de gemeente Molenlanden is onlangs het eerste natuurtoilet van onze streek geopend. Het gaat om een zogeheten droogtoilet, dat zonder water, stroom of riool werkt en volledig zelfvoorzienend is.

wijngaardsesteeg.png

Huis in Wijngaarden voor drie maanden gesloten

De burgemeester van Molenlanden, Theo Segers, heeft een huis in Wijngaarden voor drie maanden gesloten. In het huis zijn goederen aangetroffen "die wijzen op voorbereidingshandelingen voor de productie en/of de handel in verdovende middelen", aldus de gemeente.

pexelsdrugscocaine.png

OM wil verdachte van handel 'stroom aan blokken cocaïne' negen jaar de cel in

Het Openbaar Ministerie (OM) heeft negen jaar cel geëist tegen een 44-jarige man uit Papendrecht in een zaak rondom internationale drugstransporten. Het OM wil ook dat hij 174.845 euro aan criminele verdiensten terugbetaalt.

artikel Cor Hamels marathon.jpg

100 marathons in 25 jaar, Cor (60) rent ze allemaal uit: ‘Dit maakt mij echt trots’

Voor Cor Hamels uit Hendrik-Ido-Ambacht was de marathon in Rotterdam van afgelopen weekend extra speciaal. De 60-jarige Ambachter liep namelijk zijn honderdste marathon. Na drie uur, 23 minuten en 35 seconden kwam hij over de finish. “Het was echt geweldig!”

kinderopvangASMedia.jpg

Kind belandt in sloot in Ottoland

Een kind is maandagochtend in een sloot beland aan de A in Ottoland. Hulpdiensten werden even na 11.30 uur massaal opgeroepen.

politiesieraden.png

Sieraden gestolen: politie zoekt eigenaren

De politie is op zoek naar de eigenaren van diverse sieraden, die in de huizen van drie verdachten van babbeltrucs zijn aangetroffen. De mannen werden eerder aangehouden na de oplichting van een 82-jarige vrouw uit Papendrecht, maar de gevonden sieraden zijn niet van de Papendrechtse vrouw.