gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Derde inspiratiebijeenkomst HBO Drechtsteden

e82f3772ffa54fceefb903ba01012478.jpg

Een derde inspiratiebijeenkomst in de reeks die HBO Drechtsteden organiseert gaat over nudging. Hoe kun je met een een klein duwtje menselijk gedrag beïnvloeden.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De reeks bijeenkomsten is bedoeld om inwoners van de Drechtsteden te interesseren voor actuele onderwerpen op het gebied van de psychologie.

Spreker op deze avond is Pelle Guldborg Hansen. Hij is gedragswetenschapper aan twee universiteiten in Denemarken. Hij laat aan de hand van de gedragskunde zien hoe de inzichten hiervan worden gebruikt door bedrijven én door de overheid om gedrag van mensen te sturen. Dat kan een goede bijdrage leveren aan de oplossing van grote maatschappelijke problemen mee worden. Maar ook kleine keuzes kunnen worden beïnvloed: trap of lift, welke route door een winkel of het stadscentrum.

De afgelopen 50 jaar heeft de gedragskunde ons veel geleerd over hoe irrationele factoren ons gedrag, als burger, medewerker, consument of privépersoon beïnvloeden. Dat we steeds meer weten over waarom mensen vaak irrationaal gedrag vertonen, maakt het ook mogelijk om die kennis actief te gebruiken om gedrag te veranderen.

De bijeenkomst is de derde van vier. Plaats en tijd: Energiehuis Ketel 1, 19 september om 20.00 uur. Toegang is gratis.

Lees ook

foto artikel woonwagenkamp.jpg

Veel vragen over verhuizing woonwagenbewoners: ‘Gemengde gevoelens’

“Wij hebben deze plek gekregen, maar we willen helemaal niet weg.” Dat zegt Anneke Minnebreuker, een van de woonwagenbewoners aan de Brandts Buysstraat in Dordrecht. Het woonwagenkamp moet plaatsmaken voor nieuwbouwwijk Maasterras. De huidige bewoners moeten verhuizen naar de wijk Wielwijk, maar begrijpen niet dat hun stem niet is meegenomen.

foto ongeval artikel rijnmond

Ongeluk met twee auto's zorgt voor uur vertraging in spits bij tunnel

Op de A15 net na de Noordtunnel is maandagmiddag een ongeluk gebeurd met twee auto's. Daardoor zijn twee rijstroken richting Gorinchem afgesloten. De vertraging loopt even na 16.00 uur op tot een uur. Rijkswaterstaat verwacht de weg rond 17.00 uur weer vrij te kunnen geven.

glennjackiescott.png

Glenn en Jackie wagen de sprong en gaan emigreren: ‘We dachten, is dit het dan?’

Na een hele spannende periode met een te vroeg geboren zoontje en een burn-out besluiten Glenn en Jackie Verdoorn dat het leven anders moet. Ze verruilen de dijken van Papendrecht voor de bergen van Oostenrijk om te ontsnappen aan de ratrace in Nederland: "Het leven is te kort om deze sprong niet te wagen."

selectietestdag brandweer.png

Op hoogte of geblinddoekt je werk doen: selectietestdag voor nieuwe brandweervrijwilligers

Een hardlooptest, zwemtest, hoogtetest, technische test en een engtetest. Dit moesten de 24 deelnemers van de selectietestdag bij de brandweer afgelopen zaterdag doorstaan bij de Dordtse brandweerkazerne. De kandidaten hopen brandweervrijwilliger te worden in de regio.

archieffotopolitie.png

Vijf oplichters maken met babbeltrucs duizenden euro's buit, politie zoekt de daders

De politie zoekt vijf verdachten die betrokken zijn bij verschillende oplichtingszaken in onze streek. De criminelen slagen er telkens in om hun slachtoffers, vooral bejaarden, geld afhandig te maken: in totaal bijna 20 duizend euro.

IMG_8187.JPG

Deze Dordtse muzikanten sluiten carrière van Lenny Kuhr af: 'Het klikte meteen'

Met het nummer De Troubadour won zij in 1969 het Eurovisiesongfestival. Nu, 57 jaar later, is Lenny Kuhr (76) bezig met haar afscheidstournee die eind mei eindigt. Daarin wordt ze begeleid door de Dordtse muzikanten Freek Dicke en Frans de Berg. En tot blijdschap van Frans en Freek wordt er ook in Dordrecht opgetreden.