gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Derde inspiratiebijeenkomst HBO Drechtsteden

e82f3772ffa54fceefb903ba01012478.jpg

Een derde inspiratiebijeenkomst in de reeks die HBO Drechtsteden organiseert gaat over nudging. Hoe kun je met een een klein duwtje menselijk gedrag beïnvloeden.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De reeks bijeenkomsten is bedoeld om inwoners van de Drechtsteden te interesseren voor actuele onderwerpen op het gebied van de psychologie.

Spreker op deze avond is Pelle Guldborg Hansen. Hij is gedragswetenschapper aan twee universiteiten in Denemarken. Hij laat aan de hand van de gedragskunde zien hoe de inzichten hiervan worden gebruikt door bedrijven én door de overheid om gedrag van mensen te sturen. Dat kan een goede bijdrage leveren aan de oplossing van grote maatschappelijke problemen mee worden. Maar ook kleine keuzes kunnen worden beïnvloed: trap of lift, welke route door een winkel of het stadscentrum.

De afgelopen 50 jaar heeft de gedragskunde ons veel geleerd over hoe irrationele factoren ons gedrag, als burger, medewerker, consument of privépersoon beïnvloeden. Dat we steeds meer weten over waarom mensen vaak irrationaal gedrag vertonen, maakt het ook mogelijk om die kennis actief te gebruiken om gedrag te veranderen.

De bijeenkomst is de derde van vier. Plaats en tijd: Energiehuis Ketel 1, 19 september om 20.00 uur. Toegang is gratis.

Lees ook

Gemeenteraad Papendrecht_foto2 artikel.png

Advies verkenner kan prullenbak in: maand na verkiezingen nog geen zicht op coalitie Papendrecht

Het advies van verkenner John Bijl om in Papendrecht tot een kerncoalitie te komen van PVV, VVD en CDA, wordt door de gemeenteraad niet overgenomen. De bal ligt nu bij de VVD, die unaniem door de raad is aangewezen om het initiatief voor coalitievorming te nemen. Daarbij voorbijgegaan aan de grootste: de PVV.

mijn asz hack.png

cybercrime

Patiëntendossiers ziekenhuis offline na hackpoging: 'Gegevens niet misbruikt'

Het cliëntenportaal van het Albert Schweitzer ziekenhuis ligt al een week plat. Volgens het ziekenhuis komt dat door een ransomware-aanval bij de leverancier van het digitale systeem. "Deze maatregel is genomen uit voorzorg om de veiligheid van patiëntgegevens te waarborgen."

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_32_25.Still001.png

Hoge nood in de natuur? Deze speciale wc biedt uitkomst

In de gemeente Molenlanden is onlangs het eerste natuurtoilet van onze streek geopend. Het gaat om een zogeheten droogtoilet, dat zonder water, stroom of riool werkt en volledig zelfvoorzienend is.

wijngaardsesteeg.png

Huis in Wijngaarden voor drie maanden gesloten

De burgemeester van Molenlanden, Theo Segers, heeft een huis in Wijngaarden voor drie maanden gesloten. In het huis zijn goederen aangetroffen "die wijzen op voorbereidingshandelingen voor de productie en/of de handel in verdovende middelen", aldus de gemeente.

pexelsdrugscocaine.png

OM wil verdachte van handel 'stroom aan blokken cocaïne' negen jaar de cel in

Het Openbaar Ministerie (OM) heeft negen jaar cel geëist tegen een 44-jarige man uit Papendrecht in een zaak rondom internationale drugstransporten. Het OM wil ook dat hij 174.845 euro aan criminele verdiensten terugbetaalt.

artikel Cor Hamels marathon.jpg

100 marathons in 25 jaar, Cor (60) rent ze allemaal uit: ‘Dit maakt mij echt trots’

Voor Cor Hamels uit Hendrik-Ido-Ambacht was de marathon in Rotterdam van afgelopen weekend extra speciaal. De 60-jarige Ambachter liep namelijk zijn honderdste marathon. Na drie uur, 23 minuten en 35 seconden kwam hij over de finish. “Het was echt geweldig!”