Dordrecht, Netherlands

Derde inspiratiebijeenkomst HBO Drechtsteden

Een derde inspiratiebijeenkomst in de reeks die HBO Drechtsteden organiseert gaat over nudging. Hoe kun je met een een klein duwtje menselijk gedrag beïnvloeden.
Gert van der Steen | 3 september 2018 13:16 | Aangepast op 3 september 2018 13:16
De reeks bijeenkomsten is bedoeld om inwoners van de Drechtsteden te interesseren voor actuele onderwerpen op het gebied van de psychologie.

Spreker op deze avond is Pelle Guldborg Hansen. Hij is gedragswetenschapper aan twee universiteiten in Denemarken. Hij laat aan de hand van de gedragskunde zien hoe de inzichten hiervan worden gebruikt door bedrijven én door de overheid om gedrag van mensen te sturen. Dat kan een goede bijdrage leveren aan de oplossing van grote maatschappelijke problemen mee worden. Maar ook kleine keuzes kunnen worden beïnvloed: trap of lift, welke route door een winkel of het stadscentrum.

De afgelopen 50 jaar heeft de gedragskunde ons veel geleerd over hoe irrationele factoren ons gedrag, als burger, medewerker, consument of privépersoon beïnvloeden. Dat we steeds meer weten over waarom mensen vaak irrationaal gedrag vertonen, maakt het ook mogelijk om die kennis actief te gebruiken om gedrag te veranderen.

De bijeenkomst is de derde van vier. Plaats en tijd: Energiehuis Ketel 1, 19 september om 20.00 uur. Toegang is gratis.

Meest gelezen

Grote stroomstoring treft 4500 huishoudens

Rijnmond | 27 jan 2026 19:22

Döner of pakketje halen straks verleden tijd op dit plein? ‘Zou heel jammer zijn’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 30 jan 2026 10:31

Lees ook

Fenomenale Brand voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden

Lucinda Brand is zaterdag voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. De Dordtse was in ...

Cyberbingo moet ouderen weerbaarder maken tegen cybercriminaliteit: 'Criminelen gaan heel geraffineerd te werk'

Bingo en ouderen is een combinatie die goed bij elkaar past. Als je het aangename ook nog eens met h...

FC Dordrecht raakt topscorer Eduardo kwijt: ‘Ik zag hem met de dag groeien’

Een mooie transfer is op komst voor Yannick Eduardo. De spits die dit seizoen al twaalf keer scoorde...

Uitstekende tweede helft bezorgt FC Dordrecht zege bij Vitesse

FC Dordrecht heeft vrijdagavond een 1-2 zege geboekt bij Vitesse. In de Gelredome herstelde de ploeg...

Laatste moestuin in PFAS-pilot aangepakt, maar zorgen blijven

Na de moestuinen in Sliedrecht en Papendrecht wordt momenteel de grond van Tuindersvereniging Winger...

37 locaties door gemeente Dordrecht nader onderzocht op PFAS

De gemeente Dordrecht gaat dit jaar 37 locaties laten onderzoeken waar mogelijk PFAS in de bodem aan...