gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Derde inspiratiebijeenkomst HBO Drechtsteden

e82f3772ffa54fceefb903ba01012478.jpg

Een derde inspiratiebijeenkomst in de reeks die HBO Drechtsteden organiseert gaat over nudging. Hoe kun je met een een klein duwtje menselijk gedrag beïnvloeden.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De reeks bijeenkomsten is bedoeld om inwoners van de Drechtsteden te interesseren voor actuele onderwerpen op het gebied van de psychologie.

Spreker op deze avond is Pelle Guldborg Hansen. Hij is gedragswetenschapper aan twee universiteiten in Denemarken. Hij laat aan de hand van de gedragskunde zien hoe de inzichten hiervan worden gebruikt door bedrijven én door de overheid om gedrag van mensen te sturen. Dat kan een goede bijdrage leveren aan de oplossing van grote maatschappelijke problemen mee worden. Maar ook kleine keuzes kunnen worden beïnvloed: trap of lift, welke route door een winkel of het stadscentrum.

De afgelopen 50 jaar heeft de gedragskunde ons veel geleerd over hoe irrationele factoren ons gedrag, als burger, medewerker, consument of privépersoon beïnvloeden. Dat we steeds meer weten over waarom mensen vaak irrationaal gedrag vertonen, maakt het ook mogelijk om die kennis actief te gebruiken om gedrag te veranderen.

De bijeenkomst is de derde van vier. Plaats en tijd: Energiehuis Ketel 1, 19 september om 20.00 uur. Toegang is gratis.

Lees ook

jurrerijnmond.png

Jurre (9) geneest van kanker en haalt met voetbalclub geld op voor ziekenhuis

Het duurde twee jaar voordat de 9-jarige Jurre uit Hendrik-Ido-Ambacht helemaal vrij was van kanker. Nu wil hij het liefst snel aansterken en zijn aandacht in het positieve steken. Jurre en zijn vrienden zijn een inzamelingsactie begonnen voor het ziekenhuis waar hij verbleef.

drod 12.JPG

'Must-win' voor FC Dordrecht eindigt in mineur: 'Het wordt nu steeds lastiger'

FC Dordrecht-trainer Dirk Kuijt is teleurgesteld in de manier waarop zijn ploeg vrijdagavond van Roda JC verloor. Een must-win-wedstrijd om nog enig uitzicht te houden op play-offs aan het eind van het seizoen werd een afgetekende 0-3 nederlaag. Daardoor staan de Dordtenaren met nog vier duels te gaan voor een loodzware opgave om nog mee te doen aan het toetje van het KKD-seizoen in mei.

yv202643NKS08299.jpg

Play-offplek FC Dordrecht verder uit zicht na dreun van Roda JC

Wat eindelijk weer eens een stap richting play-offdeelname moest worden, eindigde voor FC Dordrecht vrijdagavond in mineur én in het rechterrijtje. In eigen stadion ging de ploeg van Dirk Kuijt hard onderuit tegen Roda JC: 0-3.

foto skatepark.png

Skatepark Maasplaza heeft een nieuwe look: ‘Zorgen dat het aantrekkelijk blijft’

Het bekende skatepark Maasplaza in Dordrecht heeft een make-over gekregen. Voor Project Clean the Scene 2.0 hebben tien kunstenaars zich gestort op het opknappen van de plek. Met kleurrijke kunstwerken van graffiti wordt het skatepark aantrekkelijker gemaakt.

foto erik rtv papendrecht

Crowdfunding geeft RTV Papendrecht-vrijwilliger Erik Vastenouw zijn drive-in terug

De Papendrechter die afgelopen november zijn dj-spullen kwijtraakte, is nu weer gigantisch blij. Erik Vastenouw heeft via een crowdfunding, opgestart door zijn vrouw Cora, genoeg geld bij elkaar verzameld om de gestolen spullen opnieuw te kopen.

OPMA20260401 Nieuwe Raad.jpg

Ad neemt een kijkje bij de kersverse gemeenteraad

We hebben een nieuwe gemeenteraad in Dordrecht. De woensdag beëdigde raad is een combinatie van oude bekenden en nieuwe gezichten. In de nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad spreekt presentator Ad van den Herik enkele van deze nieuwe gezichten. Daarna is Ad ook nog in gesprek gegaan met verschillende lijsttrekkers over de bevindingen van de verkenner, waarover de partijen diezelfde dag hebben gedebatteerd.