gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Deze club heeft nieuwe padelbanen: ‘Een groeiende sport in Dordrecht die we willen stimuleren’

395eba50509bfdac07b6303bb1f84c4f

Dordrecht heeft er twee nieuwe padelbanen bij. Met hulp van de gemeente breidt vereniging Racing Club Dordrecht (RCD) uit, want steeds meer Dordtenaren gaan padellen. “Dat zien we graag, want het is een sport die mensen gezond en in de gemeenschap houdt”, aldus wethouder Marc Merx, die tijdens de opening ook even een balletje mee slaat.

Roxane Kroon |  | Aangepast op
“Als jullie iemand ter aarde zien storten ben ik dat, we gaan zien of mijn tennisarm echt weg is”, grapt de wethouder tegen de enthousiaste groep padellers. Het is voor hen een bekend verhaal, veel tennissers zijn overgestapt naar de nieuwe padelsport.

“Daarom leggen we ook meer banen aan", vertelt Arnaud de Swart van RCD. "We raakten veel tennisleden kwijt, maar dezelfde aantallen en soms dezelfde mensen komen als padellers terug. Vandaag kregen we ons 230ste lid erbij.” 

De banen zijn mogelijk gemaakt door subsidie van de gemeente. “Ons doel is om veel meer mensen aan het sporten en bewegen te krijgen”, legt de wethouder uit. “Padellen is voor jong en oud, en groeit ontzettend in onze stad.” 

Lees meer over:

|

Lees ook

merwedebrugrws2

Aantal vrachtwagens over Merwedebrug met 90 procent gedaald, maar buitenlandse chauffeurs ontlopen boete

Het aantal vrachtwagens dat over de Merwedebrug (A27) rijdt, is met zo'n 90 procent gedaald. Dat laat Rijkswaterstaat weten. Sinds 18 juli mogen er geen vrachtwagens en touringcars meer over de brug, omdat de brug niet veilig genoeg is voor zware voertuigen. Chauffeurs die wel over de brug rijden krijgen een boete.

oudebakkerij

Oude bakkerij in het centrum van Dordrecht transformeert naar vijf woningen: ‘Middenstand sterft langzaam uit’

Drie jaar nadat een projectontwikkelaar uit Gorinchem de voormalige bakkerij Dokman in het centrum van Dordrecht kocht, start eindelijk de transformatie naar vijf appartementen. Makelaar René van de Giessen noemt het logisch dat winkelpanden steeds vaker worden omgebouwd. “Lokale bakkers zijn niet meer van deze tijd”, zegt hij tegen Rijnmond.

businkgoed

Bed in brand op tweede etage van flat, bewoner nagekeken

In een flat aan de Dordtse Troelstraweg heeft maandagmiddag brand gewoed. Volgens een brandweerwoordvoerder stond in een appartement op de tweede etage een bed in brand.

sigarettenpixabay

FIOD neemt ruim 2,7 miljoen illegale sigaretten in beslag in Ridderkerk

De Douane en FIOD hebben deze week meer dan 2,7 miljoen illegale sigaretten in beslag genomen in Ridderkerk. Twee mannen zitten vast.

WhatsApp Image 2026-08-06 at 21.32.10

Veel rook door schrootbrand bij recyclingbedrijf

Bij een recyclingbedrijf in het havengebied in Dordrecht heeft donderdagavond een grote brand gewoed in een hoop schroot. De brandweer rukte massaal uit om het vuur te bestrijden.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - FIETSENMAKER

Maarten is fietsenmaker aan huis en werkt vanuit zijn bus

De meeste mensen brengen hun fiets naar een fietsenmaker toe als deze gerepareerd moet worden. Maarten van Rijswijk doet dit net anders. Hij komt zelf naar de kapotte fietsen toe en repareert ze ter plekke in zijn bus. Maarten leert Monique wat je moet doen om een fiets weer gloednieuw te krijgen.