gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Deze jaarwisseling geen vuurwerkshow op Drierivierenpunt

d363b96e0dc9eac956df312a490c6268.jpg

Dit jaar zal er met de jaarwisseling geen grote vuurwerkshow zien zijn in Dordrecht. Dat meldde Burgemeester Kolff vanavond tijdens de commissievergadering van de gemeenteraad. Het evenement op het Drierivierenpunt gaat niet door vanwege de veiligheid rondom coronamaatregelen.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Wouter Kolff had in mei toegezegd met een voorstel te komen over een centrale vuurwerkshow op het Drierieverenpunt. Hij gaf toen al aan dat de ontwikkelingen rondom het coronavirus bepalend zijn voor de doorgang van de show. Nu is dus bekend geworden dat de vuurwerkshow dit jaar niet plaatsvindt.

De burgemeester geeft aan het een zeer vervelend besluit te vinden, maar dat het simpelweg niet anders kan: "Het is vanaf heel veel plekken te zien, en we moeten dan al die plekken vooraf apart aanwijzen als evenementenlocatie. Daar horen maatregelen bij zoals placering en registratie. Er zijn zo veel plekken vanwaar je het vuurwerk rondom de rivieren kunt zien, dat is echt ondoenlijk."

Vorig jaar kwamen er, ondanks de mist, nog zo'n 2500 Dordtenaren af op de eerste vuurwerkshow vanuit de gemeente en het Oranjecomité.

Lees ook

stillkogelgat.png

Kogelgat in raam van appartement

In een raam van een appartement in Sliedrecht is eerder deze week een kogelgat aangetroffen. Het gaat om een woning aan de Geulstraat.

Glas in Loodramen.png

'Er was eens': Nieuwe Gildenramen voor de Grote Kerk

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Van de verbouwing van het Nationaal Onderwijsmuseum tot 50 jaar duwvaart. De tweede aflevering is donderdag vanaf 18.00 uur te zien op RTV Dordrecht, ditmaal gaat het over nieuwe Gildenramen die in 2006 in de Grote Kerk werden geplaatst.

albertschweitzerfotolucht.jpg

Nieuwe Dordts ziekenhuis mogelijk op plek waar 720 woningen gepland staan

Het nieuwe ziekenhuis van het Albert Schweitzer in Dordrecht moet pal naast het huidige gebouw komen. Dat concludeert het stadsbestuur na onderzoek. Als er daadwerkelijk een nieuw ziekenhuis komt, gaat er op die plek een streep door de 720 woningen die gepland stonden.

benzakourviarijnmond.jpg

Schrijver Mohammed Benzakour bevrijdt vogels op Bali: 'Pervers om ze in kooi op te sluiten'

Mohammed Benzakour kan het niet aanzien: vogels die hun hele leven wegkwijnen in een kooitje. Nadat de Zwijndrechtse schrijver bevriend is geraakt met een winterkoninkje, is er geen houden meer aan en belandt hij als vogelbevrijder in Indonesië.

brandspinel.jpg

Brand op oefenterrein brandweer

Bij Veiligheidscentrum Spinel in Dordrecht heeft donderdagochtend brand gewoed. Het gaat om de afzuiginstallatie van één van de gebouwen aan de achterzijde van het terrein op de Dordtse Kil III.

Park Maasdonck werkzaamheden gemeente rid

Langzaam werken voor stabieler resultaat: op deze plek wordt een steunberm aangebracht

Met het lossen van een lading stenen is het startsein gegeven voor de werkzaamheden aan de oever bij Park Maasdonck in Ridderkerk. Die gaan zeker een jaar duren.