gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Deze jaarwisseling geen vuurwerkshow op Drierivierenpunt

d363b96e0dc9eac956df312a490c6268

Dit jaar zal er met de jaarwisseling geen grote vuurwerkshow zien zijn in Dordrecht. Dat meldde Burgemeester Kolff vanavond tijdens de commissievergadering van de gemeenteraad. Het evenement op het Drierivierenpunt gaat niet door vanwege de veiligheid rondom coronamaatregelen.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Wouter Kolff had in mei toegezegd met een voorstel te komen over een centrale vuurwerkshow op het Drierieverenpunt. Hij gaf toen al aan dat de ontwikkelingen rondom het coronavirus bepalend zijn voor de doorgang van de show. Nu is dus bekend geworden dat de vuurwerkshow dit jaar niet plaatsvindt.

De burgemeester geeft aan het een zeer vervelend besluit te vinden, maar dat het simpelweg niet anders kan: "Het is vanaf heel veel plekken te zien, en we moeten dan al die plekken vooraf apart aanwijzen als evenementenlocatie. Daar horen maatregelen bij zoals placering en registratie. Er zijn zo veel plekken vanwaar je het vuurwerk rondom de rivieren kunt zien, dat is echt ondoenlijk."

Vorig jaar kwamen er, ondanks de mist, nog zo'n 2500 Dordtenaren af op de eerste vuurwerkshow vanuit de gemeente en het Oranjecomité.

Lees ook

foto artikel vuilnisvrouw

Met een grote vrachtwagen door kleine straatjes rijden: Janus doet het voor HVC

Gemiddeld één keer per week wordt in onze streek het ondergrondse afval opgehaald. Met een enorme vuilniswagen trotseert Janus Confurius dagelijks de smalle straatjes van de Dordtse binnenstad. Monique trekt het felgele HVC-hesje aan en rijdt een stuk met Janus mee.

boot corrie (1)

‘De echte hoofdprijs was deze fantastische avond’: Corrie wint derde prijs Gondelvaart

Voor het eerst vaart Corrie van Rijswijk dit jaar alleen mee tijdens de Gondelvaart in Giessen-Oudekerk. Dat haar eerste solo-deelname meteen goed was voor een derde prijs, maakt de prestatie extra bijzonder. “Geweldig, ik kan het niet anders zeggen.”

appelboom 2

Gratis boom of struik: gemeente roept bewoners op om hun tuinen te vergroenen

Inwoners van Hardinxveld-Giessendam kunnen hun tuin vergroenen met een boom, struik of plantenpakket van de gemeente. Dit initiatief komt voort uit het groenbeleidsplan van de gemeente.

ijsbaan 9

IJsbaan keert terug naar de Spuiboulevard: 'een verrijking voor onze stad'

Dordrecht krijgt ook deze winter een ijsbaan in de binnenstad. Net als afgelopen jaar komt de ijsbaan aan de Spuiboulevard. Na het succes van afgelopen jaar hebben initiatiefnemers Leo Pap en Maurice Sleicher besloten tot een herhaling van dit evenement.

hekken 2

Nieuwe en verhoogde hekken: park met Schotse hooglanders volledig open

Het Dordtse Dubbelmondepark heeft permanent verhoogde houten hekken gekregen. Na een ontsnapping van twee Schotse hooglanders die er verblijven, was het park enkele dagen dicht en werden eerst tijdelijke hekken geplaatst. De vernieuwde houten hekken zijn bijna een halve meter hoger.

vogelsterfte

Waarom talloze vogels stierven in de Nieuwe Dordtse Biesbosch

De Nieuwe Dordtse Biesbosch is normaal gesproken een rustgevende plek met vrolijk fluitende vogels. Maar dat was kortgeleden helemaal niet zo'n zekerheid. In de plas werden namelijk tientallen dode vogels gevonden. De dieren waren slachtoffer geworden van botulisme, een verlammingsziekte veroorzaakt door gif van een bacterie in ondiep water.