gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Deze lopers halen 27-duizend euro op voor het goede doel

1164eccd20bb7332f1fcc8994b7395c6

Ze gingen als een van de laatste teams over de finish van de Roparun, maar toen hadden de lopers van Team 293 Steamwork eigenlijk hun feestje al gehad. In thuisbasis Hardinxveld-Giessendam werden ze feestelijk binnengehaald en in het zonnetje gezet. "Geweldig al die aandacht!"

Redactie Streekomroep | MerweRTV |  | Aangepast op
Vlaggetjes, muziek en een grote toeloop van publiek. Honderden lopers doorkruisen het dorp, als slotstuk van de 34e Roparun. Ze hebben dan al honderden kilometers in de benen, waarbij geld opgehaald wordt voor het goede doel: verschillende organisaties die het leven van mensen met kanker dragelijker proberen te maken.

Team 293 Steamwork is enkele dagen eerder vertrokken vanuit Enschede en na een route van bijna 500 kilometer aangekomen in het thuisdorp. Daar wacht hen een mooi en warm welkom en wordt bekend gemaakt hoeveel geld ze bij elkaar gelopen hebben: 27.013 euro staat er op een grote cheque die wordt onthuld.

"Fantastisch", vertelt één van de vrijwilligers van het loopteam. "Al die vrijwilligers die hebben meegeholpen om alles zo mooi te versieren in de avonduren en overdag. Mensen die langs bedrijven zijn gegaan om ook vlaggetjes op te hangen. Het is zo een hele mooie doorkomst geworden!"

Bekijk ook de doorkomst via ons YouTube-kanaal.

Lees meer over:

Lees ook

Artikelfoto steungezinnen

Deze buurtgezinnen helpen elkaar: ‘Opvoeden hoef je niet alleen te doen’

‘Opvoeden doen we samen’, is het motto van Buurtgezinnen. Een gezin dat tijdelijk wat extra steun kan gebruiken, wordt geholpen door een steungezin uit de buurt. Het maatschappelijke initiatief bestaat al een tijdje in onder meer Dordrecht, Zwijndrecht en Papendrecht. Maar sinds dit jaar worden ook in Ridderkerk meerdere gezinnen aan elkaar gekoppeld. “Het geeft mij rust en voldoening”, zegt ‘steunmoeder’ Ellen.

politie

Cellencomplex Dordrecht blijft in gebruik, drie locaties sluiten

De politie-eenheid Rotterdam heeft besloten de cellencomplexen in Capelle aan den IJssel, aan het Doelwater in Rotterdam en in Spijkenisse te sluiten. Het cellencomplex aan de Overkampweg in Dordrecht blijft nog wel in gebruik.

pexelstelefoon

Poep op de ramen, duizenden telefoontjes en een dickpic: Tomasz ontkent vergaande stalking

Slachtofferadvocaat Peter Schouten gaat pontificaal voor zijn cliënt staan in de rechtszaal. Zo voorkomt hij dat de verdachte nog langer naar de vrouw op de publieke tribune kan kijken. “Hij gaf net een vileine knipoog naar haar. Ik wil dat hij niet meer aan haar denkt.”

edson

Deze Curaçaose Dordtenaar is blij met de eerste gespeelde WK-wedstrijd: ‘Het meedoen is al een winst’

Hoewel de meeste mensen zondag vooral focusten op de WK-wedstrijd tussen Nederland en Japan, werd er nog een bijzondere wedstrijd gespeeld. Caribisch eiland Curaçao maakte haar debuut op het WK voetbal. Edson Rafael, een op Curaçao geboren Dordtenaar, heeft de wedstrijd vol spanning gekeken.

OZEMPIC FOTO WEBSITE

afslankmiddel

Johan vraagt huisarts om afslankspuiten, maar krijgt ze niet: ‘Dan ga je toch zelf zoeken’

Waarom zou je illegale afslankmedicatie willen kopen via internet? Het Albert Schweitzer ziekenhuis waarschuwt voor grote gezondheidsrisico's als je online iets besteld, wat uiteindelijk niet het medicijn blijkt te zijn. De 56-jarige Dordtenaar Johan* besluit een jaar geleden Ozempic op internet te kopen, omdat hij het via de huisarts niet krijgt. "Ik kon wel een maagverkleining krijgen, waarom dit dan niet?”

Yunus1920.jpg

Jeugdspeler Younous tekent eerste profcontract bij FC Dordrecht

FC Dordrecht legt de 19-jarige Yunus Younous vast. De spits uit de jeugdopleiding tekent zijn eerste profcontract bij de Schapekoppen en gaat een verbintenis aan tot medio 2029. In het vriendschappelijke duel met Schalke 04 II (3-0) maakte Younous zijn eerste officieuze doelpunt voor FC Dordrecht.