Dordrecht, Netherlands

Deze week gaat Ad op pad met Kees Klok

Op pad met Kees Klok RTV Dordrecht
In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik in gesprek met historicus en dichter Kees Klok. Ze bespreken welke Dordtenaar, uit de vroege of recente geschiedenis, een standbeeld verdient in de stad?
Redactie Streek 56 | 21 februari 2025 17:30 | Aangepast op 21 februari 2025 17:26
Als het aan Klok ligt, dan worden er niet één, maar twee Dordtenaren geëerd. De historicus pleit namelijk voor een 'duostandbeeld' van dichter Cees Buddingh' en tekenaar Otto Dicke. Klok licht zijn keuze toe: "zij horen bij het Dordtse verleden, bij de cultuurgeschiedenis en dan moet je zo iemand eren."

Al wandelend over de Varkenmarkt weet Klok ook al geschikte locatie om de twee te eren te melden. "We hebben hier al het Otto Dickeplein en het zou natuurlijk mooi zijn als op dat plein zo'n 'dubbelstandbeeld' zou komen.

Maar hoe realistisch is het dat zo'n standbeeld er ook daadwerkelijk komt? En wordt het niet eens tijd om een vrouw te eren?

Benieuwd naar de antwoorden op deze vragen en de rest van het gesprek? Op Pad Met Ad wordt vanavond vanaf 18.00 uur uitgezonden op TV Dordrecht, vlak na het nieuws. De aflevering wordt herhaald op zondag vanaf 12.00 uur. Kun je toch niet wachten? Bekijk hem nu alvast hieronder op ons YouTube-Kanaal.

Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

Schaken met of zonder bier? Het grote dilemma tijdens dit toernooi

Een schaaktoernooi tijdens een kroegentocht. Het klinkt als een bijzondere combinatie, maar zaterdag...

Maatregelen na brand en explosie Groot-Ammers, mogelijk einde huurcontract

Een bewoner van Groot-Ammers, waar de afgelopen tijd twee explosies waren, moet wellicht het huis ui...

Vertraging op N3 door kapotgereden slagboom, file op A15 na ongeluk

Automobilisten op de N3 richting Papendrecht kwamen maandagmiddag in de file terecht. Door een kapot...

Gemeente plaatst camera bij regenboogzebrapad

De gemeente Papendrecht heeft een camera geplaatst bij het regenboogzebrapad op de Veerweg. Dit gebe...

Motorrijder scheurt met 108 km/u over weg waar je 50 mag

Een motorrijder in Sliedrecht heeft vrijdagavond zijn rijbewijs moeten inleveren. Hij reed met 108 k...

Explosie bij huis in Ridderkerk

Bij een huis in Ridderkerk is zondagochtend vroeg een explosie geweest. Dat gebeurde rond 03.45 uur ...