gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dieuwertje Blok rijdt door Dordrecht voor de Klassieke Top 400

ed004399a6e46cd9cc91a0b09e5befed

Voor de Klassieke Top 400 gaat NPO Radio 4 touren met een stembus door Zuid-Holland. Presentator Dieuwertje Blok zal zondag 3 oktober een live-uitzending maken bij het atelier van vioolbouwer Lucienne van der Lans en haar man gitaarbouwer Wouter Bosma.

Sander de Jonge |  | Aangepast op
Het atelier op de Voorstraat wordt het eindpunt van de tour in Zuid-Holland. Rond 17.45 uur komt de bus aan en twintig minuten later start de live avonduitzending. Lucienne en Wout zijn beiden liefhebber van klassieke muziek. Daarom brengt Dieuwertje Blok een bezoekje aan de twee muziekaanbidders om te vragen waar zij op gaan stemmen. Dordtenaren zelf zijn ook welkom om de stembus te bezoeken.

Jaarlijks mogen luisteraars van NPO Radio 4 stemmen op hun favoriete klassieke nummers. Presentator en stembus-chauffeur Sander Zwiep rijdt elke keer met een andere presentator door Nederland. Ze bezoeken dan liefhebbers van klassieke muziek en halen hun stemadvies op. Het heet dan wel een stembus, maar stemmen kun je er niet. Er liggen flyers met een QR-code klaar die je naar de site stuurt waar je jouw stem kan uitbrengen.

Op 1 oktober start de tour in Amersfoort en op 8 oktober maken ze hun laatste rit door Groningen en Friesland. Tot die tijd is het mogelijk om te stemmen voor de Top 400. De volledige lijst hoor je vanaf 18 oktober tot en met vrijdag 22 oktober van 07.00 tot 23.00 uur.

Foto: Judith van Leeuwen

Lees ook

veerwachttijd

Borden met urenlange wachttijd moeten onnodige drukte bij pont voorkomen

Een bijzonder gezicht langs de Provincialeweg in Dordrecht. Gele verkeersborden met ‘Wachttijd tot veer vanaf hier: 4 uur’ wijzen weggebruikers op bijzonder lange wachttijden voor de pont naar Werkendam. Volgens de gemeente hebben de borden te maken met de afsluiting van de Papendrechtsebrug en de alternatieve routes die automobilisten proberen.

rwsa16ongeluk

Drechttunnel weer vrij na ongeluk met meerdere voertuigen

Eén van de tunnelbuizen van de Drechttunnel richting Breda is vrijdag afgesloten geweest na een ongeluk. Daarbij waren meerdere voertuigen betrokken, meldt Rijkswaterstaat. Inmiddels is de weg weer vrij.

parkeerplaats

Parkeergarage per direct dicht, auto's moeten zo snel mogelijk weg

De parkeergarage Visstraat in de Dordtse binnenstad is per direct gesloten. De gemeente heeft dat besluit genomen na een inspectie vrijdagmiddag.

artikelfoto pompoen

Jan kweekt reuzenpompoenen: ‘Toen ik het voor het eerst zag, dacht ik: dat is Photoshop!’

Zon, veel water, beschutting tegen wind en een goede pit. Meer heb je niet nodig om een reuzenpompoen te laten groeien. Het is al meer dan tien jaar de passie van Jan Scheffe (77). Met als doel: de allergrootste en zwaarste van het land te kweken. Met het NK pompoen kweken voor de deur, is het de vraag of dat hem dit jaar voor het eerst gaat lukken.

nepagentomroepmaxpolitie

Gemeente waarschuwt: met deze babbeltruc worden mensen in Ridderkerk beroofd

De gemeente Ridderkerk en de politie waarschuwen voor oplichters die langs de deur gaan bij inwoners en via een sluwe babbeltruc weten binnen te komen bij de mensen. Door deze babbeltruc zijn er al bij meerdere mensen bezittingen gestolen.

politie 01

Man vast na vondst gestolen pasjes in hotelkamer Dordrecht

De politie Dordrecht heeft maandag een verdachte aangehouden nadat hotelpersoneel in Dordrecht een tiental bank- en identiteitskaarten aantrof in een hotelkamer. Een deel van de pasjes bleek afkomstig te zijn van een auto-inbraak aan de Visstraat, gepleegd in de nacht van 25 op 26 juli.