Dordrecht, Netherlands

Directeur Albert Schweitzer ziekenhuis: 'Ik hoop zo dat we de piek echt gehad hebben'

Van 140 nieuwe Dordtse coronapatiënten op maandag, naar 54 op donderdag. De landelijke daling van coronapatiënten laat zich ook voorzichtig in onze regio terugzien. Maar of de piek ook echt achter de rug is, dat is nog even afwachten.
Emma Meijer | 6 november 2020 10:18 | Aangepast op 6 november 2020 10:18
“Ach, ik hoop het zo, dat we echt de piek hebben gehad. Gisteren, eergisteren heb ik nog gedacht dat we ergens nu op de piek zitten en dan ook nog twee weken last van zullen hebben. Nu lijkt het toch iets minder te zijn. Maar ik hou er in mijn achterhoofd rekening mee dat er toch weer een piek komt van het weekend”, vertelt Peter van der Meer, directeur van het Albert Schweitzer ziekenhuis.

Extra maatregelen

Dinsdag werd Dordrecht nog een van de meest zorgwekkende regio’s van het land genoemd in de persconferentie van de minister-president. Daarop volgen mogelijk extra maatregelen voor onze regio. “Als we met zijn allen nu doorpakken dan wordt de druk op de ziekenhuizen nog minder.”

Maar burgemeester Wouter Kolff liet weten toch nog een week te wachten met het nemen van meer maatregelen. “Dat begrijp ik heel goed, want hij kijkt in eerste instantie naar de afname van het aantal besmettingen. Maar als het weer gaat stijgen moet je meer maatregelen gaan nemen.”

Sluiting

Hoewel het aantal coronagerelateerde ziekenhuisopnames zichtbaar teruglopen, heeft het ziekenhuis dit weekend zijn deuren voor coronapatiënten enkele keren moeten sluiten. “Dicht is nooit dicht. Niet-covidzorg gaat gewoon door, maar je ontlast dan wel je Spoedeisende Hulp”, zegt Van der Meer.

Cijfers

Ondanks de sluitingen staat op het landelijke coronadashboard het aantal ziekenhuisopnames in Dordt al weken op nul. Dat zorgt onder andere op social media voor onbegrip. “Dat klopt gewoon niet, het RIVM krijgt niet de werkelijke cijfers van de opnames. Je kan het wel goed zien op het dashboard dat wij zelf hebben, daar staan de goede cijfers op.” Bekijk de cijfers van het ziekenhuis op livedienst.nl/asz. 


Foto: Jordy Nijenhuis


Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Wantijbad klaar voor het seizoen: nieuwe lichting toezichthouders geslaagd

Het Wantijbad kan dit weekend met een gerust hart open: een tiental badmeesters en juffen is deze we...

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...