Dordrecht, Netherlands

Directeur Nationaal Park De Biesbosch weg

Gerard de Baaij stapt op als directeur van Nationaal Park de Biesbosch. Hij heeft er volgens het parkschap zelf voor gekozen om bij het Nationaal Park weg te gaan. Wie hem opvolgt is nog niet bekend.
Petra Scheurwater | 7 februari 2019 14:02 | Aangepast op 7 februari 2019 14:02
Nationaal Park de Biesbosch ontkent dat het opstappen van De Baaij als directeur te maken heeft met de financiële problemen waarin het parkschap verkeert. In 2018 kwam De Baaij onder vuur te liggen met het plan om te laten betalen voor recreëren in het natuurgebied.

Begin 2019 heeft de provincie Zuid-Holland bovendien het Nationaal Park onder financieel toezicht gesteld. De begroting voor dit jaar kreeg het Nationaal Park niet sluitend en de tekorten lopen de komende jaren op tot 3,5 ton.

"De vraagstukken waarvoor het Parkschap staat, hebben de afgelopen periode veel van De Baaij gevergd en het is nodig dat op de basis die door hem is aangebracht, met vernieuwde kracht wordt voortgebouwd", schrijft Nationaal Park de Biesbosch in een verklaring.

De Baaij blijft voor de gemeente werkzaam, hij zal "een ander takenpakket op zich nemen". De gemeente werkt met spoed aan de inzet van een interim-directeur, die de taken van de Baaij over kan nemen tot er structurele opvolging is gevonden.

Sinds 1 november 2017 was Gerard de Baaij directeur van het parkschap, hij volgde Dick Verheijen op.

Foto: NP De Biesbosch

Lees ook

Veiligheidscamera geplaatst bij toekomstige opvang amv'ers

De gemeente Papendrecht heeft een bewakingscamera geplaatst bij een opvanglocatie voor minderjarige...

Het Jaar Van: de verdwaalde trucker die een fietsbrug aan gort reed en viral ging

Het werd begin dit jaar wereldnieuws: een trucker die over een fietsbruggetje rijdt en een spoor van...

19-jarige heeft ruim honderd kilo illegaal vuurwerk in huis

De politie heeft dinsdag meer dan 100 kilo illegaal vuurwerk in beslag genomen. De 19-jarige bewoner...

In de rij voor oliebollen en het laatste vuurwerk: 'Volgend jaar? Een extra borreltje'

De laatste dag van het jaar is aangebroken en dat betekent vuurwerk en oliebollen. Bij de oliebollen...

Lichtjesfestival maakt dit plein een stuk kleurrijker: 'Je komt in een andere wereld'

Op het Energieplein in Dordrecht was dinsdagavond veel meer licht dan normaal. Tijdens het Lichtjesf...

Kinderopvang op slot na vernietigend rapport: ‘Ophouden met je gejank!’

Kinderopvang Happy4kids in Dordrecht moet de deuren sluiten. Een vernietigend inspectierapport met ‘...