gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Directeur Onderwijsmuseum verruilt schoolboeken voor schoenen

3abc44c2cc9574b5fca390157021c430.jpg

Na 36 jaar als directeur van het Nationaal Onderwijsmuseum trok Tijs van Ruiten begin dit jaar de deur van de Holland achter zich dicht. Hij was van plan om het rustiger aan te gaan doen, maar gaat voor het schoenenmuseum in Waalwijk aan de slag.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Mijn collega's hier in het Onderwijsmuseum moesten ook wel een beetje lachen", vertelt Van Ruiten over de nieuwe stap. "Ik heb wel wat met schoenen, ik denk dat ik van alle medewerkers hier het meeste paar schoenen heb. Ik heb er zo'n vijftig paar. Dus, het zit wel een beetje op mijn weg."

Voor het schoenenmuseum gaat Van Ruiten als adviseur aan de slag. Dat museum gaat verhuizen en dat is een uitdaging waar hij geen nee op kon zeggen.

"Dat zijn voor mij in de periode dat we hier in Dordrecht zitten echt de allerleukste jaren geweest, omdat je een gebouw kunt betrekken dat je heel veel doet en een museum kunt realiseren dat je je altijd hebt voorgesteld. Dat komt als museumdirecteur eigenlijk bijna nooit voor: dat je met je museum mag verhuizen en een nieuw museum mag inrichten."

In zijn periode bij het Onderwijsmuseum staat de verhuizing naar het gebouw De Holland in Dordrecht met kop- en schouders bovenaan in het lijstje met hoogtepunten. &t=26s

Lees ook

Papendrechtsebrug foto website.png

Deze grote machineruimte wordt onder handen genomen tijdens lange afsluiting brug

De machinekamer onder de Papendrechtsebrug wordt tijdens de werkzaamheden grondig onder handen genomen. Alle bewegende onderdelen van de brug worden dan vervangen. Denk aan de ballastkist, de tandbaan en de draaipunten. Dit alles om de constructie van de brug veiliger te maken.

politiewapens.png

Automobilist rijdt rond met geladen wapen in auto

De politie heeft vorig weekend een man van de A16 bij Dordrecht geplukt, die rondreed met een geladen vuurwapen met patronen in zijn wagen. Zijn bijrijder had softdrugs bij zich en bleek thuis nog een wapen te hebben liggen.

seringenstraat Papendrecht.jpg

Opvanglocatie die eerder al zou sluiten nu echt leeg

De laatste jongeren zijn vertrokken uit de tijdelijke opvang voor alleenstaande minderjarige vreemdelingen (amv’ers) aan de Seringenstraat in Papendrecht. Sinds april 2023 werd hier aan maximaal 50 jongeren tussen de 14 en 18 jaar, die zonder ouders of andere begeleiders in Nederland zijn aangekomen om asiel aan te vragen, onderdak geboden.

hertellingZwijndrecht.jpeg

verkiezingen

Alle stemmen in Zwijndrecht worden opnieuw geteld

Op verzoek van D66 is donderdag in Zwijndrecht besloten om alle uitgebrachte stemmen voor de gemeenteraadsverkiezingen te hertellen. De partij komt op dit moment acht stemmen tekort voor een tweede zetel. Omdat dit een zeer laag aantal is, wil D66 er zeker van zijn dat er tijdens de telling van vorige week geen fouten zijn gemaakt.

knotploeg foto 2.png

Einde van het knot-seizoen: 'In één keer weer voorbij'

Na maanden hard werken, komt er eind deze maand een eind aan het knotseizoen. Vooral in de polders een belangrijke zaak: want de kenmerkende wilgen kunnen niet zonder. “De takken worden er afgezaagd zo om de drie of vier jaar”.

procesverbalenstembureaus.png

Te harde broodjes, protestflyers en verkeerde stembiljetten: Dit ging er mis op de stembureaus

Protestflyers in de stembus, stembiljetten uit gemeenten ver weg, inkijk in stemhokjes of stembureaus die toch niet zo rolstoeltoegankelijk blijken te zijn. Tijdens de gemeenteraadsverkiezingen van vorige week woensdag verliep het stemmen op veel plekken zonder problemen, maar niet overal.