gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Directeur Onderwijsmuseum verruilt schoolboeken voor schoenen

3abc44c2cc9574b5fca390157021c430

Na 36 jaar als directeur van het Nationaal Onderwijsmuseum trok Tijs van Ruiten begin dit jaar de deur van de Holland achter zich dicht. Hij was van plan om het rustiger aan te gaan doen, maar gaat voor het schoenenmuseum in Waalwijk aan de slag.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Mijn collega's hier in het Onderwijsmuseum moesten ook wel een beetje lachen", vertelt Van Ruiten over de nieuwe stap. "Ik heb wel wat met schoenen, ik denk dat ik van alle medewerkers hier het meeste paar schoenen heb. Ik heb er zo'n vijftig paar. Dus, het zit wel een beetje op mijn weg."

Voor het schoenenmuseum gaat Van Ruiten als adviseur aan de slag. Dat museum gaat verhuizen en dat is een uitdaging waar hij geen nee op kon zeggen.

"Dat zijn voor mij in de periode dat we hier in Dordrecht zitten echt de allerleukste jaren geweest, omdat je een gebouw kunt betrekken dat je heel veel doet en een museum kunt realiseren dat je je altijd hebt voorgesteld. Dat komt als museumdirecteur eigenlijk bijna nooit voor: dat je met je museum mag verhuizen en een nieuw museum mag inrichten."

In zijn periode bij het Onderwijsmuseum staat de verhuizing naar het gebouw De Holland in Dordrecht met kop- en schouders bovenaan in het lijstje met hoogtepunten. &t=26s

Lees ook

PSX_20260604_044825

Twee auto's gaan in vlammen op bij woning

Twee auto's aan de Zilverreiger in Hendrik-Ido-Ambacht zijn donderdagochtend vroeg uitgebrand. Beide voertuigen stonden op een oprit. Ook de woning is beschadigd. Er raakte niemand gewond.

09e698db-b810-304c-880f-cc08a6b03779

Stille tocht voor Kalilu (21) die om het leven kwam bij steekpartij

In Zwijndrecht wordt maandagavond een stille tocht gehouden voor de 21-jarige Kalilu die vorige week werd doodgestoken in een woning aan de Nijhoffstraat in Zwijndrecht. De herdenking start om 20.00 uur bij de woning waar het slachtoffer om het leven kwam.

lennykuhr

Extra afscheidsconcert van Lenny Kuhr in Dordrecht

Zangeres Lenny Kuhr geeft een derde afscheidsoptreden in Dordrecht. Het concert is op 26 mei in theater De Oude School in Dubbeldam.

50jaarduwvaart

'Er was eens...': 50 jaar duwvaart

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Zoals de documentaire uit 2007 over 50 jaar duwvaart, die donderdagavond te zien is op TV Dordrecht.

luchtalarm 02

Lokale partijen slaan alarm over verdwijnende sirene: 'Goed functionerend waarschuwingssysteem'

"Schaf het luchtalarm niet af!" Het is de oproep van dertig lokale partijen in heel Nederland, waaronder Slydregt.NU. De partijen reageren daarmee op minister Van Weel van Justitie, die maandag schreef dat de bekende sirene vanaf 1 januari 2028 verdwijnt.

foto artikel fatbikes dordrecht

Omstreden fatbikes opnieuw ter discussie: 'Probleem wordt maar niet minder'

Je kan haast geen rondje meer door de Dordtse binnenstad lopen zonder ze niet te zien: fatbikes. De bekende zwarte fiets met dikke banden wordt door veel mensen gebruikt, maar zorgt ook voor veel ergernis. Grote vraag: wat is ertegen te doen?