gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Directeur Onderwijsmuseum verruilt schoolboeken voor schoenen

3abc44c2cc9574b5fca390157021c430

Na 36 jaar als directeur van het Nationaal Onderwijsmuseum trok Tijs van Ruiten begin dit jaar de deur van de Holland achter zich dicht. Hij was van plan om het rustiger aan te gaan doen, maar gaat voor het schoenenmuseum in Waalwijk aan de slag.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Mijn collega's hier in het Onderwijsmuseum moesten ook wel een beetje lachen", vertelt Van Ruiten over de nieuwe stap. "Ik heb wel wat met schoenen, ik denk dat ik van alle medewerkers hier het meeste paar schoenen heb. Ik heb er zo'n vijftig paar. Dus, het zit wel een beetje op mijn weg."

Voor het schoenenmuseum gaat Van Ruiten als adviseur aan de slag. Dat museum gaat verhuizen en dat is een uitdaging waar hij geen nee op kon zeggen.

"Dat zijn voor mij in de periode dat we hier in Dordrecht zitten echt de allerleukste jaren geweest, omdat je een gebouw kunt betrekken dat je heel veel doet en een museum kunt realiseren dat je je altijd hebt voorgesteld. Dat komt als museumdirecteur eigenlijk bijna nooit voor: dat je met je museum mag verhuizen en een nieuw museum mag inrichten."

In zijn periode bij het Onderwijsmuseum staat de verhuizing naar het gebouw De Holland in Dordrecht met kop- en schouders bovenaan in het lijstje met hoogtepunten. &t=26s

Lees ook

sloop Weeskinderendijk 01

Eerste panden Weeskinderendijk gesloopt: ruimte voor tijdelijke parkeerplaats

De sloop van verschillende woningen en bedrijfspanden langs de Weeskinderendijk in Dordrecht is in volle gang. Begin juni is gestart met het afbreken van tientallen woningen die al langere tijd leegstaan, nadat eerst de panden van asbest zijn ontdaan.

Screenshot_20260610_134449_Instagram

Politie betrapt racende motorrijders op Dordtse dijk: ‘Dit kunnen wij niet toestaan’

Agenten hebben afgelopen zondag een flinke groep racende motorrijders betrapt op de Wieldrechtse Zeedijk. Daarbij zijn meerdere processen-verbaal uitgedeeld. “Wij gunnen iedereen hun pleziertje maar dit gedrag op de openbare weg kunnen wij niet toestaan”, schrijft de politie op Instagram.

PSX_20260529_191757

Onweer legt levenswerk van familie in de as, maar gezin krijgt volop steun: 'We gaan zeker terug'

Slechts één bliksemslag legde de woning en het levenswerk van de familie Brand in de as. Anderhalve week na de brand in Bleskensgraaf kunnen Jaap en Marina het nog steeds niet geloven. Toch zegt het stel vooral dankbaar te zijn, ondanks het verlies van hun huis: "De hulp die we krijgen is met geen pen te beschrijven."

luchtalarm 03

sirene

Luchtalarm blijft toch bestaan en Defensie gaat meebetalen

Het luchtalarm blijft bestaan, zeggen Haagse bronnen tegen de NOS. Defensie gaat eraan meebetalen, ook wordt het systeem gemoderniseerd. Daarmee zal het luchtalarm toch niet op 1 januari 2028 verdwijnen, zoals minister Van Weel (Justitie en Veiligheid) eerder had aangekondigd.

yv2026220NKS05997

Dit zijn de eerste tegenstanders van FC Dordrecht in het nieuwe seizoen

FC Dordrecht opent het nieuwe Keuken Kampioen Divisie-seizoen op vrijdag 7 augustus thuis tegen Jong Ajax. Dat staat in het concept-competitieprogramma dat de KNVB woensdagochtend lanceerde.

thumb website

Reparatie Bethelkerk in volle gang: nieuwe fundering moet verzakking tegengaan

Er wordt hard gewerkt aan de fundering van de Bethelkerk in Zwijndrecht. Door middel van speciale heipalen kan verdere verzakking van de kerk worden voorkomen. Ondanks dat de scheuren er niet door verdwijnen, zorgt het er wel voor dat het niet van kwaad tot erger gaat met de kerk.