Dordrecht, Netherlands

Directeur Onderwijsmuseum verruilt schoolboeken voor schoenen

Na 36 jaar als directeur van het Nationaal Onderwijsmuseum trok Tijs van Ruiten begin dit jaar de deur van de Holland achter zich dicht. Hij was van plan om het rustiger aan te gaan doen, maar gaat voor het schoenenmuseum in Waalwijk aan de slag.
Petra Scheurwater | 28 februari 2019 11:41 | Aangepast op 28 februari 2019 11:41
"Mijn collega's hier in het Onderwijsmuseum moesten ook wel een beetje lachen", vertelt Van Ruiten over de nieuwe stap. "Ik heb wel wat met schoenen, ik denk dat ik van alle medewerkers hier het meeste paar schoenen heb. Ik heb er zo'n vijftig paar. Dus, het zit wel een beetje op mijn weg."

Voor het schoenenmuseum gaat Van Ruiten als adviseur aan de slag. Dat museum gaat verhuizen en dat is een uitdaging waar hij geen nee op kon zeggen.

"Dat zijn voor mij in de periode dat we hier in Dordrecht zitten echt de allerleukste jaren geweest, omdat je een gebouw kunt betrekken dat je heel veel doet en een museum kunt realiseren dat je je altijd hebt voorgesteld. Dat komt als museumdirecteur eigenlijk bijna nooit voor: dat je met je museum mag verhuizen en een nieuw museum mag inrichten."

In zijn periode bij het Onderwijsmuseum staat de verhuizing naar het gebouw De Holland in Dordrecht met kop- en schouders bovenaan in het lijstje met hoogtepunten. &t=26s

Meest gelezen

Verkoop clubtopscorer FC Dordrecht levert opnieuw recordbedrag op

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 3 feb 2026 11:30

Lees ook

‘De Dort’ hangt eindelijk op de plek waar het begon

Een uniek schilderij is na 200 jaar terug in de stad dat het voorstelt. ‘Dort or Dordrecht: The Dort...

'Ouwe Jonges' opmerkelijk tam

Wie weer rekent op heftige discussie tot laaiende ruzie in Ouwe Jonges Krentebrood komt dit keer bed...

Oud-burgemeester Sliedrecht te gast in Studio De Witt

Hij was oud-burgemeester van Sliedrecht, de Hoeksche Waard en Midden-Delfland, maar is tegenwoordig ...

Deze decennia oude sporthal krijgt eindelijk broodnodige opknapbeurt

Achterstallig onderhoud, een temperatuur die maar lastig te reguleren valt én ruimtegebrek. Jarenlan...

Lange file op A15 door ongelukken: uur vertraging

Op de A15 zijn vrijdagmiddag twee ongelukken gebeurd. Bij Sliedrecht botsten drie auto’s op elkaar e...

Rem op verwijderen speelplekken: ‘Wachten eerst politieke discussie af’

Er verdwijnen voorlopig geen speelplekken meer in Dordrecht. De gemeente heeft elf minder populaire ...