gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Directeur Onderwijsmuseum verruilt schoolboeken voor schoenen

3abc44c2cc9574b5fca390157021c430

Na 36 jaar als directeur van het Nationaal Onderwijsmuseum trok Tijs van Ruiten begin dit jaar de deur van de Holland achter zich dicht. Hij was van plan om het rustiger aan te gaan doen, maar gaat voor het schoenenmuseum in Waalwijk aan de slag.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Mijn collega's hier in het Onderwijsmuseum moesten ook wel een beetje lachen", vertelt Van Ruiten over de nieuwe stap. "Ik heb wel wat met schoenen, ik denk dat ik van alle medewerkers hier het meeste paar schoenen heb. Ik heb er zo'n vijftig paar. Dus, het zit wel een beetje op mijn weg."

Voor het schoenenmuseum gaat Van Ruiten als adviseur aan de slag. Dat museum gaat verhuizen en dat is een uitdaging waar hij geen nee op kon zeggen.

"Dat zijn voor mij in de periode dat we hier in Dordrecht zitten echt de allerleukste jaren geweest, omdat je een gebouw kunt betrekken dat je heel veel doet en een museum kunt realiseren dat je je altijd hebt voorgesteld. Dat komt als museumdirecteur eigenlijk bijna nooit voor: dat je met je museum mag verhuizen en een nieuw museum mag inrichten."

In zijn periode bij het Onderwijsmuseum staat de verhuizing naar het gebouw De Holland in Dordrecht met kop- en schouders bovenaan in het lijstje met hoogtepunten. &t=26s

Lees ook

Wilhelminaboom

Eigenaresse van eetcafé: ‘Ik hoop dat we na de zomervakantie een frisse start kunnen maken’

Monique van Esseveld hoopt na de zomervakantie op een frisse start bij haar eetcafé De Wilhelminaboom. Eerder werden beide bedrijfsauto’s van haar bedrijf in brand gestoken. Hoewel de nieuwe bedrijfsauto’s inmiddels weer op het terrein staan, blijven er onzekerheden.

stadskantoor

Sociale Dienst Drechtsteden verhuist naar tijdelijke plek

De Sociale Dienst Drechtsteden gaat verhuizen. Vanaf 17 augustus zit de sociale dienst tijdelijk in het Dordtse Stadskantoor aan de Spuiboulevard 300. Het SamenWerkplein verhuist mee.

businkaanvaring4

Olieworsten in het water vangen gasolie op na aanvaring bunkerstation

Een bunkerstation aan de Hooikade in Dordrecht is zaterdagavond aangevaren door een binnenvaartschip. Daarbij is gasolie in het water gelekt. Met zogeheten olieworsten in het water wordt ook deze maandag nog olie opgevangen en afgezogen, meldt Rijkswaterstaat.

bussen rijden in dordrecht wel

Ov niet in de hele streek plat, hier kun je wel reizen

De landelijke staking in het openbaar vervoer is begonnen. Medewerkers leggen voor 24 uur het werk neer. De staking legt in de meeste gemeenten het openbaar vervoer totaal plat, maar op sommige plaatsen is vervoer wel mogelijk.

kiltunneldordtstreetview

Let op: Kiltunnel richting Dordrecht avond en nacht dicht

De Kiltunnel van ‘s-Gravendeel naar Dordrecht is woensdagavond- en nacht afgesloten vanwege herstelwerkzaamheden. Verkeer wordt omgeleid, meldt de provincie.

2609066002

Auto zwaar beschadigd na crash; twee mannen met alcohol op zeggen niet te hebben gereden

Een auto is afgelopen weekend zwaar beschadigd geraakt bij een eenzijdig ongeval in Hardinxveld-Giessendam. De politie trof bij de auto twee mannen aan die onder invloed waren van alcohol, maar beiden verklaarden niet te hebben gereden.