Dordrecht, Netherlands

Dit evenement gaat wél door in coronatijd

Na maanden van afgelastingen, heeft de gemeente Dordrecht toestemming gegeven voor een evenement dat wél door mag gaan in coronatijd. Op zondag 20 september slenter je langs de Rommelroute op zoek naar tweedehands spulletjes.
Nynke Cuperus | 27 augustus 2020 11:24 | Aangepast op 27 augustus 2020 11:24
De route loopt dwars door de binnenstad. Woon je langs de route? Dan kun je natuurlijk ook je eigen spulletjes verkopen. “De Dordtse rommelroute is de gelegenheid om je overbodige spullen te verkopen en om bewoners met elkaar in contact te brengen”, vertelt initiatiefneemster Bianca Drexhage. “We merken dat buren elkaar door de rommelroute beter hebben leren kennen. Aan de ene kant is het mooi om op te ruimen, aan de andere kant leer je mensen kennen.”

Meer dan honderd inschrijvingen

Bianca bezoekt zelf al jarenlang rommelroutes door het hele land. Daardoor kwam ze op het idee om er ook eentje in Dordrecht te organiseren. “Vorig jaar waren er 136 deelnemers. Nu hebben we door corona niet zoveel reclame gemaakt, maar hebben we toch al 135 inschrijvingen en ik denk dat het nog wel zal toenemen.”

Volgens Bianca is een rommelroute zo leuk dat het altijd een verrassing is wat iemand aanbiedt. Ze is vaak dan ook niet bewust op zoek naar iets. “Ik zoek nooit iets, maar iets zoekt mij.”

Coronamaatregelen

De organisatie heeft de coronamaatregelen goed afgestemd met de gemeente zodat de richtlijnen gegarandeerd kunnen worden. Via de website van de Rommelroute kun je zelf een lijst met adresjes samenstellen die jij wilt bezoeken. Er is geen vaste route zodat het publiek zich door de binnenstad verspreidt. De organisatie raadt aan om genoeg wisselgeld mee te nemen zodat je gepast kan betalen.

Lees ook

Zorgen en frustratie over afsluiting N214 tijdens dichte brug: ´erg penibel´

Wie om wil rijden als de A15 vaststaat, komt dit najaar bedrogen uit. In september gaan er in versch...

Groen licht voor renovatie hoofdrioolgemaal Maria Montessorilaan

Het hoofdrioolgemaal aan de Dordtse Maria Montessorilaan wordt grondig gerenoveerd. Woensdag heeft w...

Gemeente Molenlanden heeft creatieve oplossing voor werknemerstekort

De gemeente Molenlanden lost hun personeelstekort op door gepensioneerden weer aan het werk te zette...

Cees (71) waakt aan bed in laatste levensfase: 'Niemand verdient het om alleen te sterven'

Sliedrechter Cees Kros is waakvrijwilliger in het woonzorgcentrum bij hem in de buurt. Hij zit regel...

Dirigent Wilhelminakerk krijgt erespeld tijdens afscheidsconcert: ‘Totaal door verrast’

Als dirigent Ries van der Zouwen (70) afgelopen weekend voor het laatst zijn stokje neerlegt na een ...

Bezwaren, kosten en onzekerheid remmen woningbouw: meeste gemeenten halen eigen ambities niet

Lang niet alle colleges hebben de woningbouwplannen die zij hadden in de afgelopen coalitieperiode, ...