Dordrecht, Netherlands

Dit jaar geen landelijk verbod op vuurwerk, opluchting voor verkopers

Vuurwerkhandelaar John Brand van VTC Vuurwerk is blij. Vorig jaar mocht wegens corona de jaarwisseling niet gevierd worden zoals altijd. Er kwam een eenmalig landelijk vuurwerkverbod. Veel particulieren zijn nog altijd bang dat knallen dit jaar ook niet mag, maar: de politiek heeft gemeentes zelf verantwoordelijk gesteld voor een eventueel verbod. De gemeente Dordrecht heeft besloten dat er komende jaarwisseling gewoon geknald mag worden, met als uitzondering in vuurwerkvrije zones.
Jordy Nijenhuis | 5 oktober 2021 12:20 | Aangepast op 5 oktober 2021 12:20
“Het voelt goed dat de verkoop gewoon weer mag, als handelaar maar ook als mens.” Zegt Brand. “We verwachten dit jaar een grotere opkomst dan anders. Daar zijn we goed op voorbereid, we hebben natuurlijk al het vuurwerk op voorraad, want dat kon vorig jaar niet verkocht worden. Ook de mensen hebben we om de extra verkoop op te vangen.”


Brand was vorig jaar sceptisch over het eenmalige verbod. In een eerder interview gaf hij al aan wel begrip te hebben maar: ‘dan moet de politiek ook schaatsen op natuurijs verbieden, want daarbij vallen ook veel gewonden die de druk op de zorg zouden verhogen.’


De vuurwerkverkoper heeft het hele jaar door een webshop online staan, dit jaar zijn het er zelfs twee. Brand merkt dat mensen dit jaar al vroeger voorbestellen dan andere jaren. “Dat komt omdat mensen het gevoel gemist hebben afgelopen jaar. Dit jaar kunnen we met kerst weer samen zijn en ook samen oud en nieuw vieren. Daar hoort gewoon vuurwerk bij. Ik verwacht dat er dit jaar een recordomzet is. Mensen zullen meer uit willen geven ter compensatie van vorig jaar.”

Foto: Jordy Nijenhuis

Lees ook

Steeds meer boa’s met bodycams, al is niet iedere gemeente voorstander

Steeds meer handhavers in onze regio krijgen bodycams. Ridderkerk is het meest recente voorbeeld waa...

Vakbonden leggen nieuw cao-voorstel Chemours naast zich neer

Vakbonden CNV en FNV hebben het cao-voorstel van Chemours afgewezen. Het chemiebedrijf stelde komend...

Duikers rukken uit om meeuw uit benarde situatie te redden

Het redden van een verstrikt geraakte meeuw in Dordrecht heeft afgelopen weekend veel voeten in de a...

Ravage op N3: veel schade en gewonde door aanrijding

Bij een aanrijding op de N3 is maandagochtend iemand gewond geraakt. Twee auto’s en een busje hielde...

Sinterklaas is weer in Dordrecht: zo zag de feestelijke intocht eruit

Het was nog even spannend, maar na de nodige hindernissen is Sinterklaas toch echt veilig aangekomen...

Wie wordt de nieuwe Biai of Hahn? FC Dordrecht zoekt doelman voor de toekomst

Aan de Krommedijk was het woensdag een komen en gaan van talentvolle keepers. Tijdens de eerste edit...