gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

9e012919b68e80f35a9015c0cfcb2e61

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een scheepswerf in Kaag is na twee dagen wurmen langs bruggen en dwars door dorpen aangekomen in de regio Rotterdam. Het honderd meter lange jacht met de hoogte van een kerk is het op één na grootste schip ooit van bouwer Feadship.

Rijnmond | Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
De tocht begon dinsdag al in alle vroegte: van Kaageiland naar het Braassemermeer, om woensdag van Woubrugge naar Gouda te varen. Deze donderdag passeerde het schip Rotterdam om vervolgens koers te zetten naar Schiedam.

Aan het eind van de ochtend ging de Algerabrug bij Krimpen aan den IJssel open om het schip en de sleper te laten passeren naar de Rotterdamse regio. Omdat de Van Brienenoordbrug niet open kon vanwege werkzaamheden moest worden omgevaren via Dordrecht.

Het schip is 101 meter lang en bijna 14 meter breed. Het is van alle gemakken voorzien: met onder meer een beautysalon, fitnessruimte en jacuzzi aan boord. De waarde van Project 824, zoals het schip heet, ligt ergens tussen de 180 en 200 miljoen euro.

Iets na 14.00 uur passeerde het schip Dordrecht. Het megajacht zette verder koers naar Schiedam, waar het wordt overgedragen aan de eigenaar: Howard Schultz, de voormalig directeur van de Amerikaanse koffieketen Starbucks. Rond 17.00 uur bereikte het schip zijn bestemming: Damen Shipyards in Schiedam.

Dit verhaal verscheen ook bij mediapartner Rijnmond

Lees meer over:

Lees ook

moldor

Dordrecht zet in op gezamenlijke vuurwerkshow, verenigingen en clubs krijgen geen vergunning

De gemeente Dordrecht gaat voor de jaarwisseling geen vergunningen voor een vuurwerkshow verlenen aan clubs en verenigingen. Dat zegt burgemeester Nanning Mol in de uitzending van 'In Gesprek Met' op TV Rijnmond. Met die beslissing sluit Dordt zich aan bij tal van andere gemeenten in de regio.

PSX_20260929_151615 (1)

Steekpartij na verkeersruzie, man en vrouw aangehouden

Bij een verkeersruzie aan de Pieter Zeemanweg in Dordrecht is dinsdagmiddag een man gestoken. Twee verdachten, een man en een vrouw, zijn aangehouden voor betrokkenheid bij het incident.

nk2026092593A06821

FC Dordrecht stunt tegen Almere City en is zegeloze reeks kwijt

Zes duels op rij had FC Dordrecht niet gewonnen, maar daar kwam vrijdagavond onverwacht verandering in. Aan de Krommedijk trakteerde de ploeg promotiekandidaat Almere City op een nederlaag: 3-2.

IMG-20261004-WA0017 (1)

Geparkeerd busje in brand in Krispijn

In een geparkeerd busje in de Dordtse wijk Krispijn heeft in de nacht van zaterdag op zondag brand gewoed. Dat gebeurde in de Albert Neuhuysstraat.

rwsputdeksels

Losse putdeksels in Drechttunnel zorgen voor flinke vertraging, tunnelbuis urenlang dicht

De Drechttunnel is na urenlange werkzaamheden aan losgekomen putdeksels weer volledig vrijgegeven. Alle rijstroken zijn weer open voor verkeer, net op tijd voor de ergste spits begint.

1131bcb2-d048-353e-9418-3d57e550165b (1)

Kapper dagenlang gegijzeld en bedreigd: 'Het is een gewone jongen'

Een kapper is in maart van dit jaar gegijzeld gehouden in Papendrecht waarbij losgeld werd gevraagd. Na twee dagen is het slachtoffer weer vrijgelaten. Het is niet bekend of het geld is betaald.