gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dobbelend het Dordrechts Museum door

62632f39d3120159bbb8fe621014b2a6

Vanaf vandaag is er een nieuwe manier om het Dordrechts Museum door te lopen. Bij ieder gezinsbezoek kan een gratis dobbelspel meegegeven.

Thomas Kuijpers |  | Aangepast op
Vanaf vandaag is er een nieuwe manier om het Dordrechts Museum door te lopen. Bij ieder gezinsbezoek wordt een gratis dobbelspel meegegeven.

Met behulp van een dobbelsteen, een vragenlijst met meerdere categorieën en natuurlijk de kunstwerken zelf wordt voor de bezoeker een nieuwe ervaring gecreëerd. Zo is het de bedoeling dat vooral kinderen op deze manier een speelse reis maken door zes eeuwen Nederlandse Schilderkunst.

''We zijn een museum voor letterlijk 0 tot 100-jarigen. Voor kinderen is het natuurlijk hartstikke leuk, omdat ze op deze manier een andere en leukere kans krijgen om een museum te bezoeken'', laat Hoofd Publiekszaken Gertjan Schouten weten.

Dit door het Kröller-Müller museum ontwikkelde spel heeft nu ook zijn intrede in Dordrecht gedaan, maar het schijnt geschikt te zijn voor ieder museum.

Lees ook

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Teleurstelling voor 1400 deelnemers: Zoomer Wantijrun vanwege hitte afgelast

De achtste editie van de Zoomer Wantijrun in Dordrecht gaat vanwege de hitte niet door. Het hardloopevenement stond gepland voor woensdagavond 24 juni, maar de organisatie voelt zich door de verwachte weersomstandigheden genoodzaakt er een streep door te zetten. “Deze beslissing nemen we met pijn in ons hart.”

kraanwater Pexels

Kookadvies vanwege poepbacterie opgeheven: ‘Vervelend dat dit noodzakelijk was’

Het kraanwater in Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht kan gewoon gedronken worden. Dat meldt waterbedrijf Evides. Eerder gold er een kookadvies, omdat de E. colibacterie, beter bekend als de poepbacterie, in het water was gevonden.

sloop Weeskinderendijk 01

Eerste panden Weeskinderendijk gesloopt: ruimte voor tijdelijke parkeerplaats

De sloop van verschillende woningen en bedrijfspanden langs de Weeskinderendijk in Dordrecht is in volle gang. Begin juni is gestart met het afbreken van tientallen woningen die al langere tijd leegstaan, nadat eerst de panden van asbest zijn ontdaan.

IMG_4011

Opluchting overheerst na vermissing van kater Oscar: 'Mijn maatje is terug'

Blijdschap en voornamelijk opluchting bij Remco van Die. Na twaalf dagen vol onwetendheid en angst is kater Oscar namelijk weer terug bij zijn baasje. En dat maakt heel wat los. “Hij is mijn maatje, je mist iets als hij er niet is. Ik praatte zelfs tegen hem als hij naast me zat.”

brandziekenhuiszwi

Brand in Zwijndrechts ziekenhuis, meerdere afdelingen dicht

In de Zwijndrechtse locatie van het Albert Schweitzer Ziekenhuis is zondag op maandag nacht brand uitgebroken. De brand ontstond rond 03.30 uur door elektrische apparaten in het ziekenhuis. Meerdere poliklinieken op de locatie zijn vandaag gesloten.

thumb website

School heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig: ‘Anders leerlingen ‘nee’ verkopen’

Praktijkschool De Sprong in Sliedrecht heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig. Het leerlingenaantal groeit en daardoor wordt het huidige gebouw te klein. Met zo’n 150 leerlingen is het nu al improviseren, maar dat probleem wordt na de zomervakantie nog groter. “We moeten gaan improviseren.”