gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dobbelend het Dordrechts Museum door

62632f39d3120159bbb8fe621014b2a6

Vanaf vandaag is er een nieuwe manier om het Dordrechts Museum door te lopen. Bij ieder gezinsbezoek kan een gratis dobbelspel meegegeven.

Thomas Kuijpers |  | Aangepast op
Vanaf vandaag is er een nieuwe manier om het Dordrechts Museum door te lopen. Bij ieder gezinsbezoek wordt een gratis dobbelspel meegegeven.

Met behulp van een dobbelsteen, een vragenlijst met meerdere categorieën en natuurlijk de kunstwerken zelf wordt voor de bezoeker een nieuwe ervaring gecreëerd. Zo is het de bedoeling dat vooral kinderen op deze manier een speelse reis maken door zes eeuwen Nederlandse Schilderkunst.

''We zijn een museum voor letterlijk 0 tot 100-jarigen. Voor kinderen is het natuurlijk hartstikke leuk, omdat ze op deze manier een andere en leukere kans krijgen om een museum te bezoeken'', laat Hoofd Publiekszaken Gertjan Schouten weten.

Dit door het Kröller-Müller museum ontwikkelde spel heeft nu ook zijn intrede in Dordrecht gedaan, maar het schijnt geschikt te zijn voor ieder museum.

Lees ook

studiodewitt

Een nieuwe Studio De Witt: presentator Ronald Roël te gast

Hoofdgast in Studio De Witt is zaterdag Ronald Roël. De radiomaker, die jarenlang de Zwijndrechtse politiek op de voet volgde, zet een punt achter zijn lokale radiocarrière. Als interviewer en presentator van ATOS Radio groeide hij uit tot een bekend gezicht van de lokale omroep.

nk202663020260630-Dario_Sits-NKS09259

FC Dordrecht versterkt zich met Lets international Šits

Dario Šits is de nieuwe aanwinst van FC Dordrecht. De Schapekoppen huren de 22-jarige spits van het Italiaanse Parma. Eerder kwam Šits al uit voor Helmond Sport. In de overeenkomst is een optie tot koop opgenomen.

fotoazcmol

Kritiek vanuit buurgemeente en ‘grote zorgen’ in dit dorp om beoogde azc-plekken

De zoektocht naar asielzoekerscentra (azc’s) in de gemeente Molenlanden gaat niet zonder slag of stoot. Nog vijf mogelijke locaties blijven over, maar ook die stuiten op verzet. “De draagkracht van ons relatief kleine dorp wordt onevenredig zwaar belast.”

Wantijpop 2026

Dit was Wantijpop 2026: van draaimolen tot polonaise

Zo'n 25.000 bezoekers hebben zaterdag genoten van een gemoedelijke editie van Wantijpop. Het jaarlijks terugkerende gratis festival hield het grotendeels droog en dat was meer dan waar van tevoren rekening mee werd gehouden.

zwemster wantijbad bezoeker

Trouwe badgasten blij met heropend Wantijbad: ‘Ik kon niet wachten!’

Vaste gebruikers van het Wantijbad zijn maar wat blij dat hun geliefde zwemstek weer open is. Hoewel bij de lang uitgestelde seizoensopening woensdagochtend aan de poort van het buitenbad geen stoet aan mensen staat te dringen, is de feestvreugde er niet minder om. “Ik heb het erg gemist.”

PSX_20260615_133225

Slachtoffer van 'steekpartij' op opvangboot blijkt zichzelf verwond te hebben

De 32-jarige man die maandag zwaargewond raakte bij de steekpartij op de opvangboot voor vluchtelingen in Hendrik-Ido-Ambacht heeft dat zelf gedaan. Dat meldt de politie. Na grondig onderzoek zou zijn gebleken dat de man zichzelf heeft verwond.