gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dobbelend het Dordrechts Museum door

62632f39d3120159bbb8fe621014b2a6

Vanaf vandaag is er een nieuwe manier om het Dordrechts Museum door te lopen. Bij ieder gezinsbezoek kan een gratis dobbelspel meegegeven.

Thomas Kuijpers |  | Aangepast op
Vanaf vandaag is er een nieuwe manier om het Dordrechts Museum door te lopen. Bij ieder gezinsbezoek wordt een gratis dobbelspel meegegeven.

Met behulp van een dobbelsteen, een vragenlijst met meerdere categorieën en natuurlijk de kunstwerken zelf wordt voor de bezoeker een nieuwe ervaring gecreëerd. Zo is het de bedoeling dat vooral kinderen op deze manier een speelse reis maken door zes eeuwen Nederlandse Schilderkunst.

''We zijn een museum voor letterlijk 0 tot 100-jarigen. Voor kinderen is het natuurlijk hartstikke leuk, omdat ze op deze manier een andere en leukere kans krijgen om een museum te bezoeken'', laat Hoofd Publiekszaken Gertjan Schouten weten.

Dit door het Kröller-Müller museum ontwikkelde spel heeft nu ook zijn intrede in Dordrecht gedaan, maar het schijnt geschikt te zijn voor ieder museum.

Lees ook

gemzwijndrecht

Wegwerkzaamheden Zwijndrecht gaan verder: nieuwe doorgaande route vanaf de brug

Na de Karel Doormanlaan gaat nu ook de Brugweg in Zwijndrecht op de schop. De weg van en naar de Zwijndrechtsebrug wordt verlegd én verlengd. Zo sluit de weg straks aan op de Burgemeester Doumaweg achter het station. Dit moet zorgen voor minder doorgaand verkeer door het Stationskwartier, aldus de gemeente.

fotootje kat

Urenlange zoektocht naar huiskat eindigt op dak: 'Ze was helemaal nat en koud'

Huiskat Yvy gaat normaal gesproken de deur niet uit, maar toch belandde het dier woensdag in een benarde positie. Via het open zolderraam van het huis van baasje Elvira van Bloois ging ze voor het eerst naar buiten en kwam vast te zitten tussen een zonnepaneel op het dak. “We hebben uren naar haar gezocht, tot mijn zoon een oortje boven het zonnepaneel zag uitsteken.”

botulismealb

Botulisme vastgesteld in Alblasserdam: vooral gevaarlijk voor honden

In het water tussen de Middelwetering en Oosteromse Wiel in Alblasserdam is botulisme geconstateerd in het water. De gemeente roept inwoners op om extra voorzichtig te zijn en honden niet te laten zwemmen in of drinken uit het water.

WhatsApp Image 2026-08-06 at 21.32.10

Veel rook door schrootbrand bij recyclingbedrijf

Bij een recyclingbedrijf in het havengebied in Dordrecht heeft donderdagavond een grote brand gewoed in een hoop schroot. De brandweer rukte massaal uit om het vuur te bestrijden.

businkbrandgrevelingenweg

Brand bij afvalverwerker in Dordrecht, gebouw ontruimd

Bij een afvalverwerkingsbedrijf aan de Grevelingenweg in Dordrecht heeft maandagavond brand gewoed. Het vuur ontstond in een versnipperaar.

alicesprings

Zondag op TV Dordrecht: Big Rivers-concert Alice Springs

Augustus is Big Rivers-maand, met iedere week een concert van de 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland. De komende zondagen is het slotconcert van Alice Springs te zien op TV Dordrecht.