gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dobbelend het Dordrechts Museum door

62632f39d3120159bbb8fe621014b2a6

Vanaf vandaag is er een nieuwe manier om het Dordrechts Museum door te lopen. Bij ieder gezinsbezoek kan een gratis dobbelspel meegegeven.

Thomas Kuijpers |  | Aangepast op
Vanaf vandaag is er een nieuwe manier om het Dordrechts Museum door te lopen. Bij ieder gezinsbezoek wordt een gratis dobbelspel meegegeven.

Met behulp van een dobbelsteen, een vragenlijst met meerdere categorieën en natuurlijk de kunstwerken zelf wordt voor de bezoeker een nieuwe ervaring gecreëerd. Zo is het de bedoeling dat vooral kinderen op deze manier een speelse reis maken door zes eeuwen Nederlandse Schilderkunst.

''We zijn een museum voor letterlijk 0 tot 100-jarigen. Voor kinderen is het natuurlijk hartstikke leuk, omdat ze op deze manier een andere en leukere kans krijgen om een museum te bezoeken'', laat Hoofd Publiekszaken Gertjan Schouten weten.

Dit door het Kröller-Müller museum ontwikkelde spel heeft nu ook zijn intrede in Dordrecht gedaan, maar het schijnt geschikt te zijn voor ieder museum.

Lees ook

Schermafbeelding 2026-05-28 135052

Donderdag op TV Dordrecht: 'Er was eens: Een beeld voor de Stadswerven’

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Ditmaal blikt de omroep terug op de realisatie van het beeld 'Choëphore' met deel 2 van de documentaire 'Een beeld voor de Stadswerven'.

auto in sloot Rid

Auto komt in sloot terecht

In Ridderkerk is dinsdagavond een auto in een sloot terechtgekomen. Dat gebeurde aan de Vlasstraat. Voor zover bekend is niemand gewond geraakt.

stille tocht Kalilu 02.jpg

Tweehonderd mensen lopen stille tocht voor neergestoken Kalilu (21): 'Dit doet mij goed'

Een stille tocht voor de 21-jarige Kalilu in Zwijndrecht heeft zo'n 200 mensen op de been gebracht. De jongeman werd vorige week neergestoken in een woning aan de Nijhoffstraat in het dorp en overleed later aan zijn verwondingen. Vrienden, familie en buurtbewoners bewezen Kalilu de laatste eer. "Dit laat zien dat veel mensen om hem gaven."

IMG_8007 (1)

Deze minibusjes zijn gloednieuw én heel handig tijdens lange brugsluiting

Een wandeling naar de dichtstbijzijnde bushalte. Het klinkt heel simpel, maar niet voor iedereen in onze streek is het vanzelfsprekend. Voor die mensen is de Wijkhopper, een klein busje die korte ritjes aflegt, essentieel. Al helemaal als de Papendrechtsebrug binnenkort negen maanden dicht is voor al het verkeer.

PSX_20260608_092409

Kinderfiets gevonden langs de waterkant, duikers doorzoeken sloot

Duikers hebben maandagochtend een sloot in Sliedrecht doorzocht. Aan de waterkant was namelijk een kinderfiets gevonden.

kilttunnel foto

Let op: Kiltunnel komende avonden en nachten dicht richting Dordrecht

Verkeer vanuit de Hoeksche Waard kan de komende avonden niet via de Kiltunnel Dordrecht bereiken. De provincie vernieuwt het asfalt op de N217, waardoor de weg tussen 20.00 uur en 06.00 uur dicht is.