Dordrecht, Netherlands

Dodelijk FC Dordrecht wint verrassend van ADO Den Haag

Tien op een rij bij FC Dordrecht Corrado Francke
FC Dordrecht heeft vrijdagavond voor een daverende verrassing gezorgd door ADO Den Haag te verslaan: 3-1. De Dordtenaren kwamen na rust voor de tweede keer op voorsprong en hielden opvallend eenvoudig stand. Door de overwinning stijgen de Schapekoppen naar de zestiende plek in de Keuken Kampioen Divisie.
Corrado Francke | 25 maart 2022 22:56 | Aangepast op 25 maart 2022 22:56
Het liep bij de bezoekers niet volgens plan en dat zorgde ervoor dat de eerste doelpoging van ADO pas na 35 minuten kwam. FC Dordrecht-doelman Liam Bossin zag een schot van Say Bourard naast het doel vliegen.

Toch nog goals voor rust
Zo was het aantal doelpogingen schamel voor rust, maar een goal kwam er wel. Rechtsback Ruggero Mannes zorgde voor een voorzet op maat die door Dhoraso Klas achter zijn eigen doelman werd gekopt: 1-0. Een minuut later kon Mathis Suray die score verdubbelen, maar Wentges voorkwam een grotere marge met een knappe redding.

Toch gingen de ploegen in evenwicht aan de thee, want twee minuten voor het rustsignaal herstelde Klas zijn fout en zette daarmee een 1-1 ruststand op het scorebord.

Sterk uit de kleedkamer
Dordt-trainer Michele Santoni zag zijn ploeg sterk uit de kleedkamer komen. Een poging van Stijn Meijer leverde nog niets op, maar een voorsprong voor de thuisclub kwam er alsnog. Christian Conteh straft gepruts in de verdediging van ADO genadeloos af en zette Dordrecht weer op voorsprong: 2-1.
De storm richting doelman Wentges ging ondanks de voorsprong niet liggen. Sterker nog, de voorsprong werd uitgebreid: Jacky Donkor rondde na een heerlijke actie doeltreffend af en scoorde zo het derde Dordtse doelpunt van de avond.

Penalty gemist
Even later waren de gezichten voor korte tijd wat minder tevreden. Thomas Verheydt kreeg via een penalty de kans op de 3-2, maar mikte – tot grote opluchting van de thuistribunes – op de paal.

Ook hierna lukte het de Hagenezen niet om het balbezit om te zetten in kansen. FC Dordrecht bleef opvallend eenvoudig op de been, versloeg ADO met 3-1 en steeg naar de zestiende plek in de Keuken Kampioen Divisie.
FC Dordrecht in actie tegen ADO Den Haag Corrado Francke

Lees meer over:

FC Dordrecht|

Meest gelezen

Explosie bij apotheek, twee verdachten in beeld

Redactie Streek 56 | 17 dec 2025 10:45

Woede om geopende graven Essenhof, geen vervolging en raadsenquête

Corrado Francke | Redactie Streekomroep | 17 dec 2025 17:00

Lees ook

Van puike prestaties tot mindere maanden: dit was het 2025 van FC Dordrecht

18 zeges, 9 puntendelingen en 17 nederlagen. De eindbalans van FC Dordrecht in officiële duels in 20...

Zwak FC Dordrecht sluit 2025 af met vierde nederlaag op rij

FC Dordrecht heeft het kalenderjaar afgesloten met een pijnlijke nederlaag bij VVV-Venlo. Uitgereken...

Kerstsfeer aan de Krommedijk, maar geen punten voor FC Dordrecht

Spectaculaire goals, wéér geen resultaat, een teruggekeerde aanvoerder en een indrukwekkende steunbe...

Kuijt baalt na nederlaag: ‘Ongelofelijk dat we hier met lege handen staan’

FC Dordrecht verloor de laatste thuiswedstrijd van het kalenderjaar met 3-4 van FC Eindhoven, maar n...

FC Dordrecht verliest laatste thuiswedstrijd van het kalenderjaar van FC Eindhoven

FC Dordrecht heeft de laatste thuiswedstrijd van het kalenderjaar met een verliespartij afgesloten. ...

FC Dordrecht halverwege het seizoen, De Plucheplakkers maken de balans op

De Plucheplakkers zijn er weer na de 2-0 uitnederlaag van FC Dordrecht bij Willem II. De Schapenkopp...