Dordrecht, Netherlands

Dordrecht doet mee aan actieprogramma tegen jonge dak- en thuislozen

Alle Dordtse jongeren die het risico lopen dak- en thuisloos te worden of het al zijn moeten voor het einde van 2021 begeleid worden. Dat is het doel van het Actieprogramma Dak- en Thuisloze Jongeren van de Rijksoverheid.
Robert van Loon | 1 mei 2019 11:20 | Aangepast op 1 mei 2019 11:20
De gemeente Dordrecht is een van de twaalf gemeenten die meedoet aan een eerste proef van het project. Tijdens de proef worden de gemeenten ondersteund door het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport.


Het project wil onder andere dat jongeren niet langer dan drie maanden in de opvang zitten en er meer aandacht komt voor preventie. Ook moet elke jongere één aanspreekpunt krijgen die hem helpt tot zijn leven op orde is.


Daarnaast moeten ook de behoeften van jongeren moeten centraal worden gesteld en de samenwerking tussen betrokken organisatie worden verbeterd.


Staatssecretaris Blokhuis vindt het fijn dat de gemeenten meedoen, schrijft hij in een verklaring. “Ik ben erg blij met het enthousiasme vanuit gemeenten om deel uit te maken van de pilots van het actieprogramma. Ze zijn het eens over de urgentie hiervan en willen met ons deze uitdaging aangaan. Als we laten zien dat het in deze gemeenten mogelijk is, kunnen we het ook in de rest van het land. Ik ben erg gemotiveerd om gemeenten te helpen in het bereiken van dit doel”.


Naast Dordrecht doen ook onder andere Rotterdam, Almere, Amsterdam en Den Haag mee met het programma. De staatssecretaris legt de lat hoog voor de deelnemende gemeenten, “We hebben voor gemeenten een flinke ambitie gesteld, namelijk 100%: geen enkele jongere meer langdurig (langer dan drie maanden) in de opvang of op straat.”

Beeld: archief

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...

Roeiend de dag én nacht door: deze Dordtenaren leggen 210 kilometer af in minder dan 24 uur

Meer dan 200 kilometer roeien, in minder dan 24 uur. De roeiers van de Koninklijke Dordrechtsche Roe...