Dordrecht, Netherlands

Dordrecht gaat samenwerken om te vergroenen

De gemeente Dordrecht heeft zich voorgenomen om de komende decennia ‘groener’ te worden. Zij gaat dat doen in de Groene Cirkel ‘Groene gezonde stad’. Dat is een samenwerkingsverbond met verschillende organisaties waarin ze gaan nadenken over het vergroenen van de stad.
Sander de Jonge | 14 oktober 2021 14:40 | Aangepast op 14 oktober 2021 14:40
Meer planten, bomen en geveltuintjes vóór het jaar 2050. Dat is het plan en de deadline van de Groene Cirkel. Hiermee willen ze extreme hitte, buien en overstromingen voorkomen. Hun droomstad bestaat uit honderdduizenden bomen die voor verkoeling moeten zorgen en tijdens hevige regenval het water opnemen.

De partners waarmee de gemeente gaat samenwerken bestaat uit: het ministerie van Landbouw, Naturalis, Wageningen University & Research, Staatsbosbeheer, IVN Natuureducatie, Alles is Gezondheid, GGD Haaglanden en de provincie Zuid-Holland. Zo’n samenwerkingsverbond is volgens hen nodig om overkoepelende vraagstukken te behandelen.

Dordrecht heeft al meerdere projecten rondom vergroening. Vorige maand konden Dordtenaren hun tegels laten ophalen door de gemeente. Die zorgde vervolgens voor een groenere tuin. Dit is nodig om tijdens hevige regenval het water in de grond op te vangen. Verder heeft de gemeente vorig jaar een parkeerterrein gebruikt als testgebied voor de opvang van regenwater.


Lees ook

Gemeente Dordrecht wil verhuurvergunning verplichten om leegstand aan te pakken

De gemeente wil particuliere verhuurders aanpakken die zich niet aan de regels houden. Een verplicht...

Bestuurder bekneld na aanrijding, A15 was tijd dicht

Op de A15 bij Gorinchem is donderdagmiddag een ongeluk gebeurd met een vrachtwagen en een bakwagen. ...

Motorrijder rijdt door na scheppen fietser

Een motorrijder is donderdagmiddag doorgereden na een fietser te hebben geschept in Zwijndrecht. De ...

Goed nieuws voor je energierekening! De winter komt er nog niet aan

Schaatsen op de sloot in het dorp of een sneeuwpop maken in de achtertuin. Vergeet het voorlopig maa...

Streekgenoten meldden verdachte situaties: harddrugs en hennep gevonden

Inwoners van onze streek hebben in een jaar tijd honderden keren verdachte situaties rond drugs bij ...

Meester Maurien speelt Backstreet Boys op basisschool en dat levert hem honderdduizenden kijkers op

Hij had nooit gedacht dat hij zoveel kijkers zou trekken, toen meester Maurien begon met het plaatse...