gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht halte in historische stoomroute

In 2015 is het 150 jaar geleden dat Oisterwijk verbinding kreeg met het toen hagelnieuwe spoor door Brabant. Om dat te vieren vertrekt er vanuit Rotterdam op zondag 13 september een reusachtige stoomtrein richting Oisterwijk en Eindhoven. Met daarin Dordrecht als halte.

Jan Bouwens |  | Aangepast op
De treinreis maakt deel uit van een groter geheel van festiviteiten op 12 en 13 september in Oisterwijk rondom stoommachines. Zoals de tentoonstelling van de immense stoommachine van de voormalige Koninklijke Verenigde Leder (KVL), grote en kleine stoommachines, minitreintjes, miniatuurmachines, stoombussen en stoomauto's.

De stoomtrein zal de route rijden zoals deze vanaf 1865 door Brabant loopt. Dat wil zeggen vanuit Rotterdam via Dordrecht – Breda – Tilburg – Oisterwijk – Boxtel naar Eindhoven, en weer terug. Meereizen kan vanaf 15 euro retour. Voor de kaartverkoop kunnen liefhebbers terecht bij de VVV’s in de steden langs de lijn. Meer informatie op Oisterwijknieuws.nl.


Foto: Oisterwijknieuws.nl

Lees ook

arkelrechtbank

Syrische terreurverdachte Ayham A. (41) uit Arkel: 'Ik was geen IS-strijder'

Een 41-jarige man uit Syrië, die begin 2023 werd opgepakt in Arkel, zegt dat hij geen leidinggevende rol heeft gehad binnen de terreurorganisatie IS. Volgens Ayham A. is er sprake van een persoonsverwisseling. Hij betoogde dat maandag, op de eerste dag van de rechtszaak tegen hem.

Natasja buschauffeur verhaal foto

Voor buschauffeur Natasja is staken voor sociale zekerheid belangrijk: ‘Best pittig’

De ov-staking van woensdag is niet zonder reden. Vakbonden FNV en CNV voeren actie tegen het kabinetsbeleid op het gebied van sociale zekerheid. Voor buschauffeur Natasja Nieuwendorp-Batenburg uit Dordrecht is dat heel belangrijk, en dus staakt ze mee.

artikelfoto pompoen

Jan kweekt reuzenpompoenen: ‘Toen ik het voor het eerst zag, dacht ik: dat is Photoshop!’

Zon, veel water, beschutting tegen wind en een goede pit. Meer heb je niet nodig om een reuzenpompoen te laten groeien. Het is al meer dan tien jaar de passie van Jan Scheffe (77). Met als doel: de allergrootste en zwaarste van het land te kweken. Met het NK pompoen kweken voor de deur, is het de vraag of dat hem dit jaar voor het eerst gaat lukken.

pexels-sora-shimazaki-5926389

Gemeente waarschuwt voor nepberichten: 'Klik niet op de link'

De gemeente Molenlanden waarschuwt voor phishingberichten, die veel inwoners de afgelopen dagen hebben ontvangen. De berichten lijken te zijn verstuurd door GBLT (gemeente- en waterschapsbelastingen). Daarin wordt gevraagd om een betaling te doen door op een link te klikken.

politie 01

Twee aanhoudingen na melding schietpartij

De politie heeft zaterdagavond twee mensen opgepakt na een melding van een schietpartij in Papendrecht. Het gaat om een 45-jarige man en een minderjarige, beiden uit Papendrecht.

illegale prostitutie Pexels

Burgemeester sluit pand na vondst illegale sekswerkers

Een pand aan de Havikstraat in Sliedrecht is voor drie maanden gesloten. Burgemeester Jan de Vries heeft dat besloten na de vondst van vier illegale sekswerkers in het pand eind juli.