gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht halte in historische stoomroute

In 2015 is het 150 jaar geleden dat Oisterwijk verbinding kreeg met het toen hagelnieuwe spoor door Brabant. Om dat te vieren vertrekt er vanuit Rotterdam op zondag 13 september een reusachtige stoomtrein richting Oisterwijk en Eindhoven. Met daarin Dordrecht als halte.

Jan Bouwens |  | Aangepast op
De treinreis maakt deel uit van een groter geheel van festiviteiten op 12 en 13 september in Oisterwijk rondom stoommachines. Zoals de tentoonstelling van de immense stoommachine van de voormalige Koninklijke Verenigde Leder (KVL), grote en kleine stoommachines, minitreintjes, miniatuurmachines, stoombussen en stoomauto's.

De stoomtrein zal de route rijden zoals deze vanaf 1865 door Brabant loopt. Dat wil zeggen vanuit Rotterdam via Dordrecht – Breda – Tilburg – Oisterwijk – Boxtel naar Eindhoven, en weer terug. Meereizen kan vanaf 15 euro retour. Voor de kaartverkoop kunnen liefhebbers terecht bij de VVV’s in de steden langs de lijn. Meer informatie op Oisterwijknieuws.nl.


Foto: Oisterwijknieuws.nl

Lees ook

margreet van driel burgemeester papendrecht vuurwerk

Geen lokale vuurwerkshows tijdens jaarwisseling in dit dorp: 'Kunnen niet handhaven'

Lokale verenigingen en stichtingen krijgen in Papendrecht geen toestemming om de komende jaarwisseling gezamenlijk vuurwerk af te steken. Burgemeester Margreet van Driel ziet af van de mogelijkheid om uitzonderingen te verlenen, omdat er onvoldoende capaciteit is om extra locaties te controleren en te handhaven. De gezamenlijke professionele vuurwerkshow met Dordrecht bij het Drierivierenpunt gaat wel door.

Batavia in de Bataviahaven - ovv Sander Wit

Dordts bedrijf zorgt voor transport van historisch schip

Voor onderhoud moet de historische Batavia heen en weer tussen Lelystad en Amsterdam. Voor dit bijzondere transport wordt onder meer de Dordtse Koninklijke Van der Wees Groep B.V. ingeschakeld, die een belangrijke rol speelt bij de verplaatsing van het schip.

veerpontzwijndrechtputtershoek

Pontje tussen Zwijndrecht en Puttershoek blijft varen

De veerpont tussen Zwijndrecht en Puttershoek blijft de komende jaren varen. De gemeenteraad van Hoeksche Waard heeft ingestemd om hier meer budget voor beschikbaar te stellen.

ongeluk scooter auto Papendrecht

Auto en scooter botsen: bestuurder nagekeken

Bij een rotonde op de Burgemeester Keijzerweg in Papendrecht is woensdagochtend een ongeluk gebeurd tussen een auto en een scooter. Door nog onbekende oorzaak kwamen de twee met elkaar in botsing.

FOTO2 WEBSITE

In dit huis leer je wat je moet doen als er brand uitbreekt

Wat moet je doen als er brand uitbreekt in je eigen huis? In Ridderkerk heeft de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond een zogeheten 'belevingswoning' gecreëerd. Verschillende situaties worden nagebootst, met als doel: mensen bewust maken.

OPMA over wereldwinkel

60 jaar Wereldwinkel in Dordrecht: Ad ontdekt de marketing achter het goede doel

Een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad brengt presentator Ad van den Herik bij de Dordtse Wereldwinkel. Al zo'n 60 jaar is er een filiaal van het goede doelen-initiatief gevestigd in de stad.