gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht halte in historische stoomroute

In 2015 is het 150 jaar geleden dat Oisterwijk verbinding kreeg met het toen hagelnieuwe spoor door Brabant. Om dat te vieren vertrekt er vanuit Rotterdam op zondag 13 september een reusachtige stoomtrein richting Oisterwijk en Eindhoven. Met daarin Dordrecht als halte.

Jan Bouwens |  | Aangepast op
De treinreis maakt deel uit van een groter geheel van festiviteiten op 12 en 13 september in Oisterwijk rondom stoommachines. Zoals de tentoonstelling van de immense stoommachine van de voormalige Koninklijke Verenigde Leder (KVL), grote en kleine stoommachines, minitreintjes, miniatuurmachines, stoombussen en stoomauto's.

De stoomtrein zal de route rijden zoals deze vanaf 1865 door Brabant loopt. Dat wil zeggen vanuit Rotterdam via Dordrecht – Breda – Tilburg – Oisterwijk – Boxtel naar Eindhoven, en weer terug. Meereizen kan vanaf 15 euro retour. Voor de kaartverkoop kunnen liefhebbers terecht bij de VVV’s in de steden langs de lijn. Meer informatie op Oisterwijknieuws.nl.


Foto: Oisterwijknieuws.nl

Lees ook

archieffotopolitie

Man ontvoerd: politie valt flat in Zwijndrecht binnen

Een ontvoerde man is zaterdag in Zwijndrecht bevrijd uit een woning aan het Tomatenplein, meldt nieuwssite ZHZ Actueel. Het slachtoffer zou zijn mishandeld en bedreigd met een vuurwapen. Twee mannen zouden daarbij zijn opgepakt. Op vragen van de Streekomroep kan de politie vooralsnog geen antwoord geven.

tanteteut

Deze gemeente krijgt weer een feestcafé: ‘Pas naar huis als de lichten aan gaan’

Alblasserdam krijgt er een nieuw café bij: Tante Teut opent donderdagavond om 21.00 uur haar deuren. De horecabroers Dennis en Robin Speksnijder openen de zaak met Bjorn Rogmans. Met dit feestcafé willen ze een plek creëren waar bezoekers samenkomen voor een drankje en gezelligheid.

Nieuw project (1)

Steekpartij op straat, man zwaargewond

Een 32-jarige man uit Rotterdam is zondagavond op straat neergestoken in Dordrecht. Hij is zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht. De politie heeft een 26-jarige verdachte aangehouden en doet onderzoek.

businkexplosie

Explosie bij huis, voorgevel raakt beschadigd

Bij een woning aan de Molen de Goliath in Dordrecht is in de nacht van woensdag op donderdag een explosief afgegaan. Daarna is brand ontstaan. De voorkant van het huis is beschadigd geraakt.

businkautotewater

Man (63) overleden nadat auto in water belandt, twee mensen gewond

Een auto is zondagavond te water geraakt bij de veerpont tussen Dordrecht en Werkendam. Daarbij is een 63-jarige man overleden. Twee andere inzittenden van de auto, een 62-jarige vrouw en een minderjarige, zijn naar het ziekenhuis gebracht.

Rita en Els foto 2

Rita (73) en Els (68) hebben misschien wel het mooiste uitzicht op de afgesloten brug

Vanaf hun balkon hebben Rita van Zelm (73) en Els Alderlieste (68) misschien wel het meest spectaculaire uitzicht op alles wat er rondom de werkzaamheden van de Papendrechtsebrug gebeurt. Zij zijn bewoners van appartementencomplex Huys de Merwede in Papendrecht, pal aan de rivier.