Dordrecht, Netherlands

Dordrecht halte in historische stoomroute

In 2015 is het 150 jaar geleden dat Oisterwijk verbinding kreeg met het toen hagelnieuwe spoor door Brabant. Om dat te vieren vertrekt er vanuit Rotterdam op zondag 13 september een reusachtige stoomtrein richting Oisterwijk en Eindhoven. Met daarin Dordrecht als halte.
Jan Bouwens | 3 juli 2015 10:08 | Aangepast op 3 juli 2015 10:08
De treinreis maakt deel uit van een groter geheel van festiviteiten op 12 en 13 september in Oisterwijk rondom stoommachines. Zoals de tentoonstelling van de immense stoommachine van de voormalige Koninklijke Verenigde Leder (KVL), grote en kleine stoommachines, minitreintjes, miniatuurmachines, stoombussen en stoomauto's.

De stoomtrein zal de route rijden zoals deze vanaf 1865 door Brabant loopt. Dat wil zeggen vanuit Rotterdam via Dordrecht – Breda – Tilburg – Oisterwijk – Boxtel naar Eindhoven, en weer terug. Meereizen kan vanaf 15 euro retour. Voor de kaartverkoop kunnen liefhebbers terecht bij de VVV’s in de steden langs de lijn. Meer informatie op Oisterwijknieuws.nl.


Foto: Oisterwijknieuws.nl

Lees ook

Zondag jubileumconcert DPHO op TV Dordrecht

In onze serie bijzondere concerten op TV Dordrecht sluiten wij deze zondag 2025 af met het jubileumc...

De Plucheplakkers kijken terug op 2025: Goed begin, matig einde

De Plucheplakkers komen in het kalenderjaar 2025 nog met één aflevering. Algemeen directeur Hans de ...

Bijzondere programmering met kerst op TV Dordrecht

RTV Dordrecht pakt uit deze kerst met drie bijzondere concerten. Op Eerste kerstdag zenden we het We...

Oude kersttraditie keert terug en zorgt voor saamhorigheid: 'Veel hulp ontvangen'

Meer saamhorigheid in de donkere periode rondom de kerst, het is een mooie gedachte die vaak maar la...

Het Jaar Van de sterrenwacht: van mogelijk wegbezuinigd naar miljonair

In 'Het Jaar Van' gaan we langs bij streekgenoten die een bijzonder jaar achter de rug hebben. De Do...

Man loopt breuken en PTSS op door kopschopper: ‘Ik had het idee dat ik blind was’

De rechtbank veroordeelt een kopschopper tot de maximale taakstraf van 240 uur. Hij wordt verdacht v...