gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht halte in historische stoomroute

In 2015 is het 150 jaar geleden dat Oisterwijk verbinding kreeg met het toen hagelnieuwe spoor door Brabant. Om dat te vieren vertrekt er vanuit Rotterdam op zondag 13 september een reusachtige stoomtrein richting Oisterwijk en Eindhoven. Met daarin Dordrecht als halte.

Jan Bouwens |  | Aangepast op
De treinreis maakt deel uit van een groter geheel van festiviteiten op 12 en 13 september in Oisterwijk rondom stoommachines. Zoals de tentoonstelling van de immense stoommachine van de voormalige Koninklijke Verenigde Leder (KVL), grote en kleine stoommachines, minitreintjes, miniatuurmachines, stoombussen en stoomauto's.

De stoomtrein zal de route rijden zoals deze vanaf 1865 door Brabant loopt. Dat wil zeggen vanuit Rotterdam via Dordrecht – Breda – Tilburg – Oisterwijk – Boxtel naar Eindhoven, en weer terug. Meereizen kan vanaf 15 euro retour. Voor de kaartverkoop kunnen liefhebbers terecht bij de VVV’s in de steden langs de lijn. Meer informatie op Oisterwijknieuws.nl.


Foto: Oisterwijknieuws.nl

Lees ook

Website foto

Deze Dordtse polder is jarig: honderd jaar geleden ingedijkt

De Biesboschpolder in Dordrecht bestaat op 1 september precies honderd jaar. In al die jaren heeft het gebied meerdere functies gehad: van werkverschaffingsproject tot landbouwgrond en de laatste decennia steeds vaker als recreatief natuurgebied. Onder de rook van de wijk Sterrenburg genieten nu steeds meer natuurliefhebbers van er kunnen wandelen, fietsen of de hond uitlaten.

businkrolstoelinsloot

Vrouw rijdt met rolstoel sloot in: omstanders schieten te hulp

Een oudere vrouw is dinsdagmiddag in een sloot langs de Provincialeweg in Dordrecht beland. Door nog onbekende oorzaak reed ze met haar elektrisch aangedreven rolstoel het water in. Omstanders zijn te hulp geschoten.

azcfoto

Hakenkruizen en anti-azc-leuzen in Dordrecht, gemeente doet aangifte

Op zeven plekken in Dordrecht zijn afgelopen week anti-azc-leuzen, hakenkruizen en bedreigende teksten verschenen. De gemeente spreekt er schande van en doet aangifte van vernieling. “Ik vind het een beetje laf”, reageert wethouder Marc Merx.

Point Blur_Sep282026_145226

Foutje op snelweg komt bestuurder duur te staan, auto de sloot in

Een bestuurder is maandagmiddag met zijn auto in de sloot beland langs de A27 bij Hoogblokland. Bij het ongeluk waren geen andere voertuigen betrokken.

vogelsterfte

Waarom talloze vogels stierven in de Nieuwe Dordtse Biesbosch

De Nieuwe Dordtse Biesbosch is normaal gesproken een rustgevende plek met vrolijk fluitende vogels. Maar dat was kortgeleden helemaal niet zo'n zekerheid. In de plas werden namelijk tientallen dode vogels gevonden. De dieren waren slachtoffer geworden van botulisme, een verlammingsziekte veroorzaakt door gif van een bacterie in ondiep water.

treinstationdordrecht2

Let op: nog de hele dag minder treinen tussen Dordrecht en Breda

Reizigers tussen Dordrecht en Breda moeten maandag de hele dag rekening houden met vertraging. Door een kapot spoor rijden er minder treinen op dit traject.