Dordrecht, Netherlands

Dordrecht heeft er 15 nieuwe Stolpersteine bij

Om Joodse slachtoffers uit Dordrecht in de Tweede Wereldoorlog niet te vergeten, komt er voor elk slachtoffer een struikelsteentje, ook wel Stolpersteine, in de stad. Donderdag werden er 15 toegevoegd, onder andere voor een weggevoerd gezin uit de Singel 201.
Corrado Francke | 7 november 2019 16:58 | Aangepast op 7 november 2019 16:58
“Van 1906 tot 1942 heeft hier een gezin met drie kinderen gewoond”, vertelt Ries den Dekker, de huidige bewoner van het adres. “In de oorlog zijn zij naar Westerbork er vervolgens naar Auschwitz gedeporteerd, waar ze zijn omgebracht. De steentjes liggen er als herinnering aan deze bewoners.”

In totaal liggen er nu 134 Stolpersteine in de stad. Het uiteindelijke doel is ongeveer 200: voor alle omgekomen Joodse mensen uit Dordrecht één.

Lees ook

Veel rook bij Fokker Aerospace door brand in afzuiginstallatie

In een hal bij Fokker Aerospace aan de Anthony Fokkerweg in Papendrecht heeft donderdagavond brand g...

Eerste winterse versterking FC Dordrecht is 23-jarige verdediger

Björn Hardley is de eerste nieuweling voor FC Dordrecht deze transferperiode. De 23-jarige verdedige...

Geen code oranje in onze streek, maar wat dan wel?

Het is code oranje in drie provincies vanwege het winterweer: Friesland, Groningen en Drenthe. Maar ...

Dordtse schaatsbaan wordt afgebroken, maar 'absoluut voor herhaling vatbaar'

Het Dordtse schaatsseizoen is ten einde. Donderdagmiddag werd de Dordtse ijsbaan op de Spuiboulevard...

Op Pad Met Ad op TV Dordrecht: terugkerende pareltjes van vorig jaar

In januari worden op TV Dordrecht zeven van de leukste en interessantste afleveringen uit het najaar...

Ski-puristen in hun nopjes op besneeuwde Dordtse heuvels: ‘Dit is uniek hoor’

Het is deze week, nog meer dan anders, een komen en gaan van fanatieke skiërs en snowboarders bij sk...