gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht herdenkt volgend jaar 600 jaar St. Elisabethsvloed

5e79f948572fd8634fe3828f786c9de7

Het is in 2021 precies 600 jaar geleden dat de St. Elisabethsvloed plaatsvond. Een groot deel van Dordrecht werd toen overstroomd. De gemeente wil deze gebeurtenis uitgebreid herdenken.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De gemeente trekt €500.000 uit om de overstroming te herdenken. Er worden verschillende activiteiten georganiseerd zoals een vlottenbouwwedstrijd en een vloedschottenfestival. Eén keer per jaar worden die vloedschotten al getest, vertelt Sleeking: “Dat doen we om de kering van de Voorstraat nog 30 centimeter te verhogen. Dat willen we gaan combineren met een lichtfestival in de binnenstad.”

Zo erg als in 1421 zal het niet meer worden, maar waterveiligheid blijft belangrijk voor de gemeente. “We zijn continu in overleg met de overheid en de waterschappen om te voorkomen dat de stad ooit weer overstroomt. We kijken op dit moment ook naar de Staart, want mocht zich er toch een situatie met hoog water voordoen, dan willen we een zelfredzaam eiland zijn.” De Staart is buitendijks en hoger dan de stad, en zou daardoor geschikt zijn om de bevolking naartoe te evacueren.

Ook bij het nog te bouwen nieuwe Stadskantoor wil de gemeente een deel van het gebouw geschikt maken als opvanglocatie. Daarvoor ontvangt de gemeente subsidie van de overheid. “Zij zien dit als een goed voorbeeld van hoe steden kunnen omgaan met dit soort noodsituaties.”

Lees ook

begraafplaats Essenhof

graven

Ambtenaren verslepen en verzwijgen verplaatsing lijken naar begraafplaats Essenhof: ‘Had niet mogen gebeuren’

Medewerkers van de Essenhof hebben 21 overledenen van de ene naar de andere begraafplaats gebracht, zonder daar nabestaanden over te informeren. Ook werd de verplaatsing bewust geheimgehouden. Dat blijkt uit een vervolgonderzoek naar de keldergravenproblematiek in Dordrecht. De misstanden vonden plaats in 2020. “We zijn er duidelijk over: de verplaatsing had niet mogen gebeuren”, reageert het geschokte gemeentebestuur.

autobrand

Opnieuw een auto in brand bij eetcafé: 'Wanneer houdt dit op?’

Een brandstichter heeft vrijdagnacht opnieuw toegeslagen op de parkeerplaats van het Dordtse eetcafé De Wilhelminaboom. Volgens eigenaresse Monique van Esseveld is deze keer de auto van een klant verwoest door vlammen.

blij gezichten

Avondvierdaagse dag na afgelasting wel van start, dat levert vrolijke gezichten op

De Dordtse avondvierdaagse is een dag later dan gepland van start gegaan. Vanwege opgegeven noodweer moest het festijn dinsdag nog worden afgeblazen, maar met een heerlijk zonnetje, dansende kinderen en gezellige muziek is de aftrap op woensdag een groot feest.

72d34b52-4ce9-482b-af57-cf4b9f4ed274

Liever eigen zwembad en asielzoekers bij de buren, vindt deze nieuwe coalitie

De nieuwe coalitie in Hardinxveld-Giessendam wil liever een eigen gemeentelijk zwembad en noemt een asielzoekerscentrum (azc) binnen de eigen grenzen ‘onrealistisch’. Dat blijkt uit het bestuursakkoord van de nieuwe coalitiepartijen T@B en SGP.

Point Blur_Jun142026_103437 (1)

Twee geparkeerde auto's in vlammen op, mogelijk opzet

In Zwijndrecht zijn twee geparkeerde auto's zaterdagnacht verwoest door brand. Dat gebeurde aan de Lindtsebenedendijk, ter hoogte van de Perkstraat.

2606228027

Brandweer terug aan Oranjepark: ‘Combinatie van geschiedenis en vernieuwing’

De Dordtse brandweer is terug aan het Oranjepark, aan de rand van het centrum. Wel met een groot verschil: de oude kazerne is vervangen door een gloednieuwe kazerne, al is de geschiedenis en het ‘nu’ van de post met elkaar verbonden in het nieuwe pand.