gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht herdenkt volgend jaar 600 jaar St. Elisabethsvloed

5e79f948572fd8634fe3828f786c9de7

Het is in 2021 precies 600 jaar geleden dat de St. Elisabethsvloed plaatsvond. Een groot deel van Dordrecht werd toen overstroomd. De gemeente wil deze gebeurtenis uitgebreid herdenken.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De gemeente trekt €500.000 uit om de overstroming te herdenken. Er worden verschillende activiteiten georganiseerd zoals een vlottenbouwwedstrijd en een vloedschottenfestival. Eén keer per jaar worden die vloedschotten al getest, vertelt Sleeking: “Dat doen we om de kering van de Voorstraat nog 30 centimeter te verhogen. Dat willen we gaan combineren met een lichtfestival in de binnenstad.”

Zo erg als in 1421 zal het niet meer worden, maar waterveiligheid blijft belangrijk voor de gemeente. “We zijn continu in overleg met de overheid en de waterschappen om te voorkomen dat de stad ooit weer overstroomt. We kijken op dit moment ook naar de Staart, want mocht zich er toch een situatie met hoog water voordoen, dan willen we een zelfredzaam eiland zijn.” De Staart is buitendijks en hoger dan de stad, en zou daardoor geschikt zijn om de bevolking naartoe te evacueren.

Ook bij het nog te bouwen nieuwe Stadskantoor wil de gemeente een deel van het gebouw geschikt maken als opvanglocatie. Daarvoor ontvangt de gemeente subsidie van de overheid. “Zij zien dit als een goed voorbeeld van hoe steden kunnen omgaan met dit soort noodsituaties.”

Lees ook

foto corrado

Nóg een dag met de bus tussen Dordt en Rotterdam: ‘Ik heb heel veel stress’

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam is nog altijd niet op de rit. Waar de één al rekening hield met uitloop van de herstelwerkzaamheden en de wekker vroeger heeft gezet om alternatief vervoer te pakken, komt de ander op het station van Dordrecht voor een nare verrassing te staan. “Ik had gedacht dat het nu wel gefixt zou zijn.”

hitte school

hitte

Code rood vanaf middernacht vanwege de hitte, scholen blijven dicht

Na twee dagen code oranje, geldt vanaf vrijdag code rood in onze provincie. Het is voor het eerst dat dit hoogste waarschuwingsniveau voor gevaarlijk weer in Nederland wordt afgegeven vanwege hitte. Dat heeft gevolgen: zo hebben enkele scholen de lesdag geschrapt en worden hier en daar evenementen afgelast.

yv202674yv202674A1D01324

FC Dordrecht slikt zes tegengoals in drukbezocht oefenduel met Feyenoord

Het was een commerciële superdag voor FC Dordrecht, maar sportief had de ploeg zaterdagmiddag weinig in te brengen tegen Feyenoord: 0-6. Vier van de zes treffers in het oefenduel vielen voor rust.

IMG_8007 (1)

Deze minibusjes zijn gloednieuw én heel handig tijdens lange brugsluiting

Een wandeling naar de dichtstbijzijnde bushalte. Het klinkt heel simpel, maar niet voor iedereen in onze streek is het vanzelfsprekend. Voor die mensen is de Wijkhopper, een klein busje die korte ritjes aflegt, essentieel. Al helemaal als de Papendrechtsebrug binnenkort negen maanden dicht is voor al het verkeer.

bouw Kraanspoor

Na dertig jaar wachten kan bebouwing Noordoevers beginnen: 'Heel bijzonder'

Na drie decennia van voorbereiding, is deze week dan echt de bouw begonnen van de eerste woningen aan de oever van de rivier de Noord. Nieuwbouwproject Kraanspoor is het eerste deel van een grote nieuwbouwwijk, genaamd De Noordoevers. Waar de komende tien jaar zo'n 800 woningen zullen verrijzen.

uysalraad

Meteen fel debat over Dordtse woonplannen: 'Ronduit onthutsend'

Nog geen dag nadat het Dordtse coalitieakkoord werd gepresenteerd, trekken oppositiepartijen fel van leer. Vooral de woningbouwplannen moeten het ontgelden. Onder meer fractievoorzitter Abdullah Uysal van GroenLinks-PvdA, de grootste oppositiepartij, noemt wonen “de achilleshiel van het akkoord”.