Dordrecht, Netherlands

Dordrecht herdenkt volgend jaar 600 jaar St. Elisabethsvloed

Het is in 2021 precies 600 jaar geleden dat de St. Elisabethsvloed plaatsvond. Een groot deel van Dordrecht werd toen overstroomd. De gemeente wil deze gebeurtenis uitgebreid herdenken.
Vivian Rutte | 9 oktober 2020 15:56 | Aangepast op 9 oktober 2020 15:56
De gemeente trekt €500.000 uit om de overstroming te herdenken. Er worden verschillende activiteiten georganiseerd zoals een vlottenbouwwedstrijd en een vloedschottenfestival. Eén keer per jaar worden die vloedschotten al getest, vertelt Sleeking: “Dat doen we om de kering van de Voorstraat nog 30 centimeter te verhogen. Dat willen we gaan combineren met een lichtfestival in de binnenstad.”

Zo erg als in 1421 zal het niet meer worden, maar waterveiligheid blijft belangrijk voor de gemeente. “We zijn continu in overleg met de overheid en de waterschappen om te voorkomen dat de stad ooit weer overstroomt. We kijken op dit moment ook naar de Staart, want mocht zich er toch een situatie met hoog water voordoen, dan willen we een zelfredzaam eiland zijn.” De Staart is buitendijks en hoger dan de stad, en zou daardoor geschikt zijn om de bevolking naartoe te evacueren.

Ook bij het nog te bouwen nieuwe Stadskantoor wil de gemeente een deel van het gebouw geschikt maken als opvanglocatie. Daarvoor ontvangt de gemeente subsidie van de overheid. “Zij zien dit als een goed voorbeeld van hoe steden kunnen omgaan met dit soort noodsituaties.”

Meest gelezen

Explosie bij apotheek, twee verdachten in beeld

Redactie Streek 56 | 17 dec 2025 10:45

Woede om geopende graven Essenhof, geen vervolging en raadsenquête

Corrado Francke | Redactie Streekomroep | 17 dec 2025 17:00

Lees ook

Het Jaar van Nanning Mol: 'Ik scoorde geen punten bij een paardenfan'

In 'Het Jaar Van' gaan we langs bij streekgenoten die een bijzonder jaar achter de rug hebben. Nanni...

Het wordt koud! Koudste kerst in 15 jaar op komst

Op kerstavond valt de vorst binnen en volgt misschien wel de koudste kerst in de afgelopen 15 jaar, ...

Hakenkruis geschilderd op regenboog-zebrapad Leerpark

Het regenboog-zebrapad op het Leerpark in Dordrecht is maandag beklad. Er was met zwarte verf onder ...

Brand in machinekamer van binnenvaartschip

Op een binnenvaartschip aan de Lekdijk in Nieuw-Lekkerland heeft dinsdagochtend brand gewoed. Het vu...

Ramen vernield en beklad, hoofdkantoor Fokker opnieuw doelwit

Het hoofdkantoor van Fokker Aerospace in Papendrecht is beklad en ruiten zijn vernield. In de nacht ...

Darter Plaisier stunt op WK, Ambachters leven mee: ‘Vol spanning gekeken’

De stunt van Wesley Plaisier op het WK darts is in zijn woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht niet onopgeme...