Dordrecht, Netherlands

Dordrecht herdenkt volgend jaar 600 jaar St. Elisabethsvloed

Het is in 2021 precies 600 jaar geleden dat de St. Elisabethsvloed plaatsvond. Een groot deel van Dordrecht werd toen overstroomd. De gemeente wil deze gebeurtenis uitgebreid herdenken.
Vivian Rutte | 9 oktober 2020 15:56 | Aangepast op 9 oktober 2020 15:56
De gemeente trekt €500.000 uit om de overstroming te herdenken. Er worden verschillende activiteiten georganiseerd zoals een vlottenbouwwedstrijd en een vloedschottenfestival. Eén keer per jaar worden die vloedschotten al getest, vertelt Sleeking: “Dat doen we om de kering van de Voorstraat nog 30 centimeter te verhogen. Dat willen we gaan combineren met een lichtfestival in de binnenstad.”

Zo erg als in 1421 zal het niet meer worden, maar waterveiligheid blijft belangrijk voor de gemeente. “We zijn continu in overleg met de overheid en de waterschappen om te voorkomen dat de stad ooit weer overstroomt. We kijken op dit moment ook naar de Staart, want mocht zich er toch een situatie met hoog water voordoen, dan willen we een zelfredzaam eiland zijn.” De Staart is buitendijks en hoger dan de stad, en zou daardoor geschikt zijn om de bevolking naartoe te evacueren.

Ook bij het nog te bouwen nieuwe Stadskantoor wil de gemeente een deel van het gebouw geschikt maken als opvanglocatie. Daarvoor ontvangt de gemeente subsidie van de overheid. “Zij zien dit als een goed voorbeeld van hoe steden kunnen omgaan met dit soort noodsituaties.”

Meest gelezen

Vermiste jongeman gevonden in de rivier, hulp kwam te laat

Redactie Streek 56 | 1 jul 2025 11:52

Zo gaan Dordtse basisscholen om met de hittegolf

Jonathan Sekeris | Barbara Visscher | 30 jun 2025 13:40

Lees ook

Steekpartij in huis: man gewond, vrouw aangehouden

Er is zaterdagavond een steekpartij geweest in een huis in Ridderkerk. Daarbij is een man gewond ger...

FC Dordrecht verliest oefenwedstrijd achter gesloten deuren ruim van Sparta Rotterdam

FC Dordrecht heeft zaterdag zijn tweede vriendschappelijke wedstrijd in de voorbereiding gespeeld te...

Minister: polder deels onder water, maar veel voorzieningen blijven

De Hel- en Zuilespolder wordt flink onder handen genomen. Maar niet getreurd: de fiets- en wandelpad...

Baggerfestival van start: 'Er is bijna te veel te doen om op te noemen'

Het had dit jaar wat voeten in de aarde, maar het Baggerfestival is weer losgebarsten. Bezoekers kun...

Zaterdag in Studio De Witt: oud-waarnemer Peter van der Velden

Studio De Witt trakteert luisteraars deze zaterdag opnieuw op een scherpzinnige en veelzijdige uitze...

Op Pad Met Ad op TV: op vaartocht met Dordtse duizendpoot Jaap Bouman

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad geeft presentator Ad van den Herik het roer eens over: J...