Dordrecht, Netherlands

Dordrecht krijgt baggerfonds

De gemeente Dordrecht en het Waterschap Hollandse Delta richten een baggerfonds op. Het stadsbestuur wil jaarlijks ruim een kwart miljoen euro in het baggerfonds storten.
arjan Verwoerd | 3 juni 2015 20:21 | Aangepast op 3 juni 2015 20:21
Met het geld kunnen bijvoorbeeld sloten en grachten periodiek worden uitgebaggerd. De samenwerking werkt volgens de gemeente kostenverlagend, bevordert de efficiëntie en beperkt de overlast voor de inwoners van Dordrecht.

De gemeente en het waterschap zijn beiden verantwoordelijk voor het baggeren van de watergangen in Dordrecht. Zowel de voorbereidingen op, als de uitvoering van de baggerwerkzaamheden, zullen nu gezamenlijk worden uitgevoerd. 

Het doel is de continuïteit van de baggerwerkzaamheden in de stad voor de toekomst veilig te stellen. Alle watergangen in de stad worden in een cyclus van 8 jaar uitgebaggerd.

Lees ook

Scholen, verenigingen en particulieren opgelet: verdien geld met tegelwippen

Tegels wippen en meer groen in je tuin levert geld op. Particulieren, scholen en verenigingen kunnen...

Brug over de Noord gaat 16 dagen dicht: dit zijn de alternatieven

Rijkswaterstaat zet tijdens de 16-daagse afsluiting van de Brug over de Noord volgende maand een gra...

Hoe voorlezen al op zeer jonge leeftijd peuters leert rekenen: 'Hoe vroeger, hoe beter'

Kinderen al op zeer jonge leeftijd voorlezen helpt niet alleen bij taalontwikkeling. Ook de rekenvaa...

Cosmetisch arts Shai (43) is winnaar van Heel Holland Bakt en dit is zijn geheim

Hij was acht weekenden weg van huis, maar kwam terug met de eindzege in Heel Holland Bakt. Dordtenaa...

Illegale prostitutie aangepakt: gemeente sluit woning

In een woning in de Papendrechtse wijk Westpolder is volgens de gemeente ‘onvergunde prostitutie aan...

Beeldbellen met de meldkamer bij noodsituatie: ‘Ernst beter in te schatten’

Wie vanaf februari in onze streek 112 belt voor een medisch noodgeval, kan gevraagd worden om te vid...