gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht krijgt stadsbijbel

Dordrecht krijgt ook een stadsbijbel in zakformaat. Komende zaterdag wordt een exemplaar overhandigd aan de burgemeester. Dat gebeurt tijdens de Nationale Synode in de Grote Kerk.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De bijbel bevat de Herziene Statenvertaling en wordt gemaakt door een organisatie die tot doel heeft het geloof te verspreiden. Het boek is bedoeld voor mensen die niet geloven. De stadsbijbel bevat een aantal pagina’s met informatie over Dordrecht. Het voorwoord is geschreven door dominee Paul Wansink van de Grote Kerk. De Dordrecht-bijbel is gratis en onder meer af te halen bij Boekhandel Present aan de Voorstraat. Er worden 10.000 exemplaren gedrukt.

De stadsbijbel is gedrukt omdat Dordrecht over twee jaar veel aandacht wil besteden aan de Dordtse Synode die plaatsvond in 1618 en 1619. Komende zaterdag vindt al een eendaagse Nationale Synode plaats. Dat is een vergadering met kerkelijke vertegenwoordigers van diverse geloofsrichtingen.

Lees ook

korfbalfoto.png

Euforische beelden: DeetosSnel naar het hoogste korfbalniveau

DeetosSnel/QLS speelt komend zaalseizoen op het hoogste niveau van Nederland. De Dordtse korfballers waren zaterdag te sterk voor het Amsterdamse Blauw-Wit (20-18) en zetten, met hulp van honderden meegereisde fans, de Maaspoort in Den Bosch op z’n kop.

IMG-20260411-WA0008.jpg

Man gestoken met schaar, 18-jarige aangehouden

Bij een ruzie in de Dordtse wijk Sterrenburg is zaterdag gestoken. Een 18-jarige man is aangehouden, meldt de politie. Ook is er een schaar in beslag genomen.

Waar kan ik hier poepen_1.png

LUISTER: De noodzaak van toiletten in het openbaar, waar kan ik hier poepen?

Niet meer de deur uit durven omdat er geen openbare toiletten in de buurt zijn. Voor één op de vier Nederlanders is dat werkelijkheid. Die komen er bekaaid vanaf in Sliedrecht: die gemeente scoort het laagst in onze streek. Maar waar loopt je allemaal tegenaan als je nodig moet?

foto artikel kermis rid.jpg

Zorgen over gewelddadige jeugdgroepen: ‘Ze hebben messen en andere wapens bij zich’

Er zijn in Ridderkerk zorgen over gewelddadige jongerengroepen in en rondom het dorp. De burgemeester besloot onlangs in samenspraak met politie en Openbaar Ministerie om de kermis aan te wijzen als veiligheidsrisicogebied. Naar nu blijkt, zijn rivaliserende jeugdgroepen die rondlopen met wapens daarvan de oorzaak. “We willen het hier graag rustig en veilig houden.”

huurder pand.png

Hoofdhuurder oud schoolgebouw langs N3 sleept gemeente voor de rechter

Stichting Home, de hoofdhuurder van het voormalige schoolgebouw aan de Merwedestraat in Dordrecht, wil het eerder uitgebrachte rapport van de gemeente Dordrecht van tafel halen. Volgens dat rapport is het gebouw onveilig door brandgevaar. De stichting is van mening dat het onderzoek onjuist en onvolledig is, dus gaan ze naar de rechter.

FC Dordrecht tegen ADO

Veiligheidsmaatregelen getroffen: geen kampioensschaal voor ADO aan de Krommedijk

Als ADO Den Haag komende zondag kampioen wordt bij FC Dordrecht, wordt er geen kampioensschaal uitgereikt. Dat heeft de gemeente Dordrecht uit veiligheidsoverwegingen besloten. Ook roept de club supporters op om met een geldig toegangsbewijs en legitimatiebewijs naar het stadion te komen.