Dordrecht, Netherlands

Dordrecht mentaal gezien achteruit: meer mensen met psychische klachten

Uit een vragenlijst van de GGD, het RIVM en het CBS blijkt dat de gezondheid van de Dordtenaren achteruit is gegaan, voornamelijk op mentaal vlak. Dit is voornamelijk het geval bij de groep die moeite heeft met de eindjes aan elkaar knopen.
Ananda Cobussen | 27 juni 2023 10:00 | Aangepast op 26 juni 2023 17:03
De zogeheten ‘Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen’ wordt om de vier jaar afgenomen, maar in het najaar van 2022 is er een extra meting gedaan. Deze meting was naar aanleiding van de coronacrisis om te kijken wat voor gevolgen de crisis had op de gezondheid.

Van de 365.000 ‘Volwassenen en Ouderen’, kwamen er bijna 10.000 uit de regio Zuid-Holland Zuid. De deelnemers zijn tussen de 18 en 65 jaar. In 2012 en 2016 werd er nog gemeten vanaf jongeren van negentien jaar en ouder, maar sinds 2020 wordt er gemeten vanaf achttien jaar.

In 2022 had 21 procent van de Dordtenaren moeite met rondkomen in vergelijking tot negentien procent van de Nederlanders. Dat is samen met Gorinchem het hoogste aantal in de regio Zuid-Holland Zuid. Op de tweede plaats staat Zwijndrecht met 19 procent, op de voet gevolgd door Sliedrecht met 18 procent.

Procentueel gezien had zowel vier procent van Dordrecht als vier procent van Nederland zelfs grote moeite met rondkomen.

Ook de mentale gezondheid is erop achteruit gegaan. Dit werd vastgesteld op basis van een vragenlijst. 13,3 procent van de deelnemers uit Dordrecht had een hoog risico op een angststoornis of depressie, 26,9 procent van psychische klachten, 1,7 procent had vaak last van suïcidale gedachtes.

Landelijk gezien had 9,7 procent van de ondervraagden een verhoogde kans op een angststoornis of depressie, ervaarde 21,5 procent psychische klachten en had 1,3 procent zelfmoordgedachtes.

Lees ook

Zorgen en frustratie over afsluiting N214 tijdens dichte brug: ´erg penibel´

Wie om wil rijden als de A15 vaststaat, komt dit najaar bedrogen uit. In september gaan er in versch...

Groen licht voor renovatie hoofdrioolgemaal Maria Montessorilaan

Het hoofdrioolgemaal aan de Dordtse Maria Montessorilaan wordt grondig gerenoveerd. Woensdag heeft w...

Gemeente Molenlanden heeft creatieve oplossing voor werknemerstekort

De gemeente Molenlanden lost hun personeelstekort op door gepensioneerden weer aan het werk te zette...

Cees (71) waakt aan bed in laatste levensfase: 'Niemand verdient het om alleen te sterven'

Sliedrechter Cees Kros is waakvrijwilliger in het woonzorgcentrum bij hem in de buurt. Hij zit regel...

Dirigent Wilhelminakerk krijgt erespeld tijdens afscheidsconcert: ‘Totaal door verrast’

Als dirigent Ries van der Zouwen (70) afgelopen weekend voor het laatst zijn stokje neerlegt na een ...

Bezwaren, kosten en onzekerheid remmen woningbouw: meeste gemeenten halen eigen ambities niet

Lang niet alle colleges hebben de woningbouwplannen die zij hadden in de afgelopen coalitieperiode, ...