Dordrecht, Netherlands

Dordrecht moet SmartCity worden

Een brainstormsessie over het inzetten van nieuwe technologiën in de stad moet leiden tot de ontwikkeling van Dordrecht tot “SmartCity”.
Gert van der Steen | 29 januari 2015 13:01 | Aangepast op 29 januari 2015 13:01
Dat betekent dat op het gebied van bijvoorbeeld verkeersafwikkeling, energieverbruik, luchtvervuiling en toerisme gebruik moet worden gemaakt van slimme toepassing van moderne technologie om problemen het hoofd te bieden.

Wat daarvoor nodig is aan open data en participatie van inwoners, gemeente en bedrijfsleven is onderwerp van gesprek op donderdag 29 januari in het Meeting House aan de Johan de Wittstraat. Verschillende deskundigen van binnen en buiten Dordrecht zullen hier een presentatie verzorgen, waarna in groepssessies verder wordt gediscussiëerd. Wethouder Rik van der Linden sluit de bijeenkomst af.

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Dordts carnaval groot succes, volgend jaar feest op het Statenplein?

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 17 feb 2026 15:00

Lees ook

FC Dordrecht morst punten tegen Jong Ajax: 'We hebben vandaag zelf de wedstrijd verloren'

In de laatste thuiswedstrijd van de periode heeft FC Dordrecht een gevoelige tik gekregen. De ploeg ...

FC Dordrecht komt niet dichterbij periodetitel door thuisnederlaag tegen Jong Ajax

Wat een volgende stap in de richting van de periodetitel moest worden voor FC Dordrecht, is vrijdaga...

Herdenking Dordtse schrijver onderwerp van gesprek in Studio De Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Hendrik Jan Groeneweg. ...

16 miljoen naar bereikbaarheid: fietsen en OV moet aantrekkelijker worden

De provincie heeft samen met de landelijke overheid besloten om 16 miljoen euro te investeren in de ...

Twee vrouwen aangerand in Dordrecht, politie zoekt dader

Tijdens het hardlopen zijn donderdagmiddag twee vrouwen in Dordrecht op hun billen geslagen. De inci...

Overvaller op chocoladewinkel heeft meer op zijn kerfstok: eis 3 jaar cel

Het Openbaar Ministerie (OM) eist drie jaar cel tegen Mimoun M. (38). De man pleegde vorig jaar een ...