Dordrecht, Netherlands

Dordrecht moet SmartCity worden

Een brainstormsessie over het inzetten van nieuwe technologiën in de stad moet leiden tot de ontwikkeling van Dordrecht tot “SmartCity”.
Gert van der Steen | 29 januari 2015 13:01 | Aangepast op 29 januari 2015 13:01
Dat betekent dat op het gebied van bijvoorbeeld verkeersafwikkeling, energieverbruik, luchtvervuiling en toerisme gebruik moet worden gemaakt van slimme toepassing van moderne technologie om problemen het hoofd te bieden.

Wat daarvoor nodig is aan open data en participatie van inwoners, gemeente en bedrijfsleven is onderwerp van gesprek op donderdag 29 januari in het Meeting House aan de Johan de Wittstraat. Verschillende deskundigen van binnen en buiten Dordrecht zullen hier een presentatie verzorgen, waarna in groepssessies verder wordt gediscussiëerd. Wethouder Rik van der Linden sluit de bijeenkomst af.

Lees ook

Explosief dat werd gevonden in Amstelwijck tot ontploffing gebracht

Het explosief uit de Tweede Wereldoorlog dat onlangs bij bodemonderzoek in de Dordtse Amstelwijck we...

‘Wall of Love’ groeit verder: al duizenden hartjes verzameld van mensen wereldwijd

Kom je ook een fotohartje toevoegen aan de ‘Growing Wall of Love’? Deze muur vol foto's, berichten e...

6,1 miljoen illegale pillen gevonden in loods, burgemeester grijpt in

Burgemeester Marco Oosterwijk heeft een loods in Ridderkerk voor drie maanden gesloten. In oktober w...

Deze nieuwe slogan moet Dordrecht beter op de kaart zetten

'Het begint in Dordrecht' is de nieuwe slogan van de stad. De leus is bedoeld om de stad sterker in ...

Toeristen cruisen massaal naar Dordrecht deze maand en dit is waarom

Het worden drukke Dordtse Decemberdagen: er meren in een maand liefst 66 cruiseschepen aan, met in t...

Let op: Papendrechtsebrug (N3) nacht dicht

Weggebruikers die maandagavond en -nacht van Papendrecht naar Dordrecht moeten of andersom, moeten r...