gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht op zoek naar nieuwe burgemeester

´Ik vind het droevig om te horen dat hij afscheid neemt´. Dat was de eerste gedachte van Jaap Smit, commissaris van de koning in Zuid-Holland, over de beslissing van burgemeester Brok die Dordrecht binnenkort achter zich laat.

Kees Rijborz |  | Aangepast op
Volgens Smit zal er nu een procedure worden gestart waarbij er op zoek wordt gegaan naar een waarnemend burgemeester die de taken tussentijds zal overnemen. Daarnaast wordt er gekeken naar een opvolger voor Brok. Dat proces neemt zo´n zes tot acht maanden in beslag.

De gemeente zal eerst een profielschets opstellen waar de nieuwe burgemeester aan moet voldoen. Dan volgt er een gesprek tussen de commissaris van de koning en de fractievoorzitters van alle partijen in de raad. Vervolgens zal de minister van Binnenlandse Zaken een advertentie opstellen waar kandidaten zich kunnen aanmelden voor de sollicitatieprocedure.

De vertrouwenscommissie zal in samenspraak met de commissaris personen benoemen die in aanmerking komen voor de vacature. Daar komt uiteindelijk de nieuwe burgemeester uit voort.

Lees ook

zwijndrechtsebrug

Let op: deze brug is twee nachten dicht voor verkeer

De Zwijndrechtsebrug is komende week twee nachten in beide richtingen dicht. Rijkswaterstaat voert werkzaamheden uit aan de kelder van de brug.

OPMA Pieter van Loon

Ad maakt ritje in de TukTuk met ondernemer Pieter van Loon

Presentator Ad van den Herik heeft zijn zomervakantie met een week verlengd en dat geeft ons de gelegenheid om zijn ritje in de TukTuk met vastgoedondernemer en stadsgids Pieter van Loon nog een keer uit te zenden.

brandspouwmuur

Brand in spouwmuren na dakdekwerkzaamheden

In een huis aan de Soeteliefskamp in Hendrik-Ido-Ambacht is dinsdagmiddag brand ontstaan. Dat gebeurde toen dakdekkers op het dak bezig waren met werkzaamheden.

vluchteindigtopvluchtstrook

Bestuurder rijdt 200 km/u en door rood licht, maar vlucht eindigt door lege tank

Een Belgisch voertuig dat op hoge snelheid op de vlucht was geslagen voor de politie, is zaterdagavond langs de A16 gestrand. "De inzittenden hadden geen rekening gehouden met één ding: een auto rijdt op brandstof en die moet op tijd worden bijgevuld", aldus de politie.

sliedrecht baanhoek

Werk aan verzakt spoortalud van start: dit gaat er gebeuren

ProRail start komende week met de maandenlange herstelwerkzaamheden aan het spoortalud bij station Sliedrecht Baanhoek. Het talud is vervormd en moet verstevigd worden. De treinen blijven rijden.

20260929153649

Veel vertraging op A16: meerdere ongelukken en te hoog voertuig bij tunnel

Op de A16 richting Rotterdam stonden dinsdagmiddag meerdere files. Dit kwam door ongelukken bij Dordrecht en Ridderkerk. Ook was een tunnelbuis van de Drechttunnel tijdelijk afgesloten door een te hoog voertuig.