gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht op zoek naar nieuwe burgemeester

´Ik vind het droevig om te horen dat hij afscheid neemt´. Dat was de eerste gedachte van Jaap Smit, commissaris van de koning in Zuid-Holland, over de beslissing van burgemeester Brok die Dordrecht binnenkort achter zich laat.

Kees Rijborz |  | Aangepast op
Volgens Smit zal er nu een procedure worden gestart waarbij er op zoek wordt gegaan naar een waarnemend burgemeester die de taken tussentijds zal overnemen. Daarnaast wordt er gekeken naar een opvolger voor Brok. Dat proces neemt zo´n zes tot acht maanden in beslag.

De gemeente zal eerst een profielschets opstellen waar de nieuwe burgemeester aan moet voldoen. Dan volgt er een gesprek tussen de commissaris van de koning en de fractievoorzitters van alle partijen in de raad. Vervolgens zal de minister van Binnenlandse Zaken een advertentie opstellen waar kandidaten zich kunnen aanmelden voor de sollicitatieprocedure.

De vertrouwenscommissie zal in samenspraak met de commissaris personen benoemen die in aanmerking komen voor de vacature. Daar komt uiteindelijk de nieuwe burgemeester uit voort.

Lees ook

herdenking essenhof.jpg

Dordrecht herdenkt oorlogsslachtoffers: 'We noemen hun namen uit respect'

De eerste dagen van mei staan in het teken van de Tweede Wereldoorlog. We herdenken met het hele land op 4 mei om 20:00 alle slachtoffers die zijn gevallen tijdens de oorlog. In Dordrecht vond zondagavond al een herdenking plaats, op begraafplaats Essenhof.

Plucheplakkers

De Plucheplakkers blikken terug op het seizoen van FC Dordrecht

FC Dordrecht is klaar voor dit seizoen. De mannen van trainer Dirk Kuyt eindigen als de nummer tien van de Keuken Kampioen Divisie. Voor het eerst sinds twee seizoenen spelen De Schapenkoppen geen nacompetitie. Daarom beschouwen De Plucheplakkers het Dordtse voetbaljaar na.

archieffotopolitie.png

Explosie in hal zwembad: twee tieners (13 en 15) aangehouden

De politie heeft twee tieners opgepakt voor een explosie in de entreehal van zwembad de Fakkel in Ridderkerk. Het gaat om twee Rotterdammers van 15 en 13 jaar oud.

adadriaans-siren-5006181.jpg

Schrik in de regio: sirenes getest op 4 mei en dat is niet de bedoeling

Waar we normaal niet opkijken van sirenes op de eerste maandag van de maand, was dat vandaag wel anders. Op 4 mei, de dag van Dodenherdenking, worden de sirenes nooit getest. Toch loeiden ze deze maandag door de regio.

IMG_6740.jpg

Bewegende voorstelling over Tweede Wereldoorlog in dit park: ‘Best een uitdaging’

Op de plek waar in 1940 Duitse parachutisten landden, vertellen jonge theatermakers in een beweeglijke voorstelling hun verhaal. Op 4 en 5 mei is in het Dordtse Weizigtpark ‘Scherpe Sporen’ te zien, een optreden waarin de Tweede Wereldoorlog centraal staat.

PSX_20260504_080936.jpg

Fiets klem onder bedrijfsbus na aanrijding in Krispijn

Een fietser is maandagochtend in botsing gekomen met de bestuurder van een bedrijfsbusje in Dordrecht. De vrouw die werd aangereden is ter plekke nagekeken door ambulancepersoneel.