Dordrecht, Netherlands

Dordrecht pakt luchtvervuiling matig aan

De gemeente Dordrecht scoort matig op plannen voor de aanpak van luchtvervuiling. Dat blijkt uit een analyse van Stichting Natuur en Milieu. Die heeft de plannen voor betere luchtkwaliteit in de coalitieakkoorden van 32 steden bestudeerd.
Jordy Nijenhuis | 12 augustus 2018 08:00 | Aangepast op 12 augustus 2018 08:00
De stichting keek naar onderwerpen als laadpalen voor elektrische auto's, plannen voor elektrische bussen, milieuzones en het aanmoedigen van fietsen door meer fietsstallingen en betere fietspaden.

Rotterdam doet het onder meer dankzij de milieuzone beter dan Dordrecht en krijgt het stempel 'redelijk'. Over het algemeen doen gemeenten weinig aan schonere lucht, slechts vier van de 32 bestudeerde steden krijgen de eindscore 'goed'.

Volgens metingen van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) is de luchtkwaliteit in de regio Rijnmond matig, een vier op schaal van tien.

(bron: Rijnmond)

Meest gelezen

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

Redactie Streekomroep | Megan de Groot | 9 feb 2026 16:59

Ruzie mondt uit in vechtpartij met 20 man

Redactie Streekomroep | 9 feb 2026 16:00

Lees ook

Met smoezen steelt nepagent geld en sieraden, nu zit hij in de cel

Hij kwam voor geld en sieraden, maar eindigt in de gevangenis. Volgens het Openbaar Ministerie deed ...

Voormannen CDA en CU-SGP aan het woord in nieuwe Op Pad Met Ad

In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen in maart spreekt presentator Ad van den Herik allerlei ...

Zingende buschauffeur Rick wil de hitlijsten in met eerste eigen single

Doe nog maar een rondje, alle remmen los. Het zijn de eerste woorden in het refrein van de eerste ei...

Rechtbank: Nederlandse Staat doet genoeg om PFAS-problemen tegen te gaan

De Nederlandse Staat doet voldoende om de verspreiding van PFAS tegen te gaan. Dat is de uitspraak v...

Ziekenhuis stelt operaties uit vanwege griepgolf: 'Veel patiënten met griepklachten'

Het Albert Schweitzer ziekenhuis heeft noodgedwongen operaties uit moeten stellen vanwege een griepg...

Helft minder treinen op MerwedeLingelijn door verzakte dijk

Er reden woensdag urenlang minder treinen tussen Dordrecht en Gorinchem. Volgens vervoerder Qbuzz wa...