gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht stopt geld in fietsbeleid

9ca47d854feab2fcf8e99c4b94e8948f

Het college van B&W wil ruim tweeenhalve ton van de raad voor verbeteringen in fietsveiligheid, comfort en doorstroming. Daarmee moet het fietsverkeer groeien van 27% nu naar 30% van het vervoer in 2024.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Van dat geld moeten de volgende maatregelen worden bekostigd:


Op de Brouwersdijk worden betonnen elementen en paaltjes verwijderd en de verlichting op twee kruispunten wordt aangepast. Ook de rode asfaltstrook bij de Frans Lebretlaan wordt hersteld.


Op diverse plaatsen wordt de parkeergelegenheid voor fietsen uitgebreid, zoals bijvoorbeeld in de Kolfstraat en in de Indische Buurt Noord.


De Bildersteeg is een belangrijke fietsroute vanuit De Hoven naar Sliedrecht en de Staart. Daar wordt verlichting aangelegd om het woon-werkverkeer per fiets te stimuleren.


Er start een proef met een fietsapp, waarmee verkeerslichten voor fietsers kunnen worden beïnvloed. Als de app actief is zal het verkeerslicht eerder op groen springen als de fietser nadert. Daarvoor hoeft de fietser de telefoon niet uit de zak te halen. (Dat is vanaf 1 juli sowieso verboden). Daarmee moet de doorstroming worden bevorderd.


In het najaar wil wethouder Rik van der Linden van bereikbaarheid de raad nieuwe voorstellen voor de periode 2020-2022 voorleggen.

Lees ook

20220725162648_IMG_1516 (1)

Dordtenaar (28) overleden bij ongeluk met vrachtwagen op snelweg

Een 28-jarige man uit Dordrecht is maandagmiddag overleden bij een ernstig ongeluk op de A17 bij Moerdijk. Rond vier uur botste zijn bestelbus achterop een vrachtwagen. De snelweg richting Dordrecht was na het ongeluk urenlang afgesloten.

businkaanvaring4

Olieworsten in het water vangen gasolie op na aanvaring bunkerstation

Een bunkerstation aan de Hooikade in Dordrecht is zaterdagavond aangevaren door een binnenvaartschip. Daarbij is gasolie in het water gelekt. Met zogeheten olieworsten in het water wordt ook deze maandag nog olie opgevangen en afgezogen, meldt Rijkswaterstaat.

boudewijndegroot

Zondag op TV Dordrecht: concert Boudewijn de Groot Project

Augustus is Big Rivers maand bij RTV Dordrecht, met iedere week een ander concert van de zeer geslaagde 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland. Deze zondag het Boudewijn de Groot Project met de Dordtse zanger Peter de Jong.

sigarettenpixabay

FIOD neemt ruim 2,7 miljoen illegale sigaretten in beslag in Ridderkerk

De Douane en FIOD hebben deze week meer dan 2,7 miljoen illegale sigaretten in beslag genomen in Ridderkerk. Twee mannen zitten vast.

archieffotopolitie

Vrouw (20) ontvoerd in Papendrecht en opgesloten in auto

Een 20-jarige vrouw is donderdagavond ontvoerd bij een carpoolplaats in Papendrecht. Het slachtoffer is later op de avond door haar ontvoerders achtergelaten in een auto bij Oud-Alblas, meldt de politie.

Pasar Malam keer terug

Pasar Malam trekt recordaantal bezoekers én keert volgend jaar terug

Met naar schatting 120.000 bezoekers is Pasar Malam dit jaar in het Dordtse Weizigtpark een groot succes. Nog nooit trok het evenement zo veel bezoekers. Dat smaakt naar meer volgens de organisatie, want volgend jaar is de Pasar Malam ook in het park, waarschijnlijk van 4 tot en met 8 augustus.