gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht stopt geld in fietsbeleid

9ca47d854feab2fcf8e99c4b94e8948f

Het college van B&W wil ruim tweeenhalve ton van de raad voor verbeteringen in fietsveiligheid, comfort en doorstroming. Daarmee moet het fietsverkeer groeien van 27% nu naar 30% van het vervoer in 2024.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Van dat geld moeten de volgende maatregelen worden bekostigd:


Op de Brouwersdijk worden betonnen elementen en paaltjes verwijderd en de verlichting op twee kruispunten wordt aangepast. Ook de rode asfaltstrook bij de Frans Lebretlaan wordt hersteld.


Op diverse plaatsen wordt de parkeergelegenheid voor fietsen uitgebreid, zoals bijvoorbeeld in de Kolfstraat en in de Indische Buurt Noord.


De Bildersteeg is een belangrijke fietsroute vanuit De Hoven naar Sliedrecht en de Staart. Daar wordt verlichting aangelegd om het woon-werkverkeer per fiets te stimuleren.


Er start een proef met een fietsapp, waarmee verkeerslichten voor fietsers kunnen worden beïnvloed. Als de app actief is zal het verkeerslicht eerder op groen springen als de fietser nadert. Daarvoor hoeft de fietser de telefoon niet uit de zak te halen. (Dat is vanaf 1 juli sowieso verboden). Daarmee moet de doorstroming worden bevorderd.


In het najaar wil wethouder Rik van der Linden van bereikbaarheid de raad nieuwe voorstellen voor de periode 2020-2022 voorleggen.

Lees ook

merwedebrugrws2

Aantal vrachtwagens over Merwedebrug met 90 procent gedaald, maar buitenlandse chauffeurs ontlopen boete

Het aantal vrachtwagens dat over de Merwedebrug (A27) rijdt, is met zo'n 90 procent gedaald. Dat laat Rijkswaterstaat weten. Sinds 18 juli mogen er geen vrachtwagens en touringcars meer over de brug, omdat de brug niet veilig genoeg is voor zware voertuigen. Chauffeurs die wel over de brug rijden krijgen een boete.

IMG_5351

Steunconstructies geplaatst in plotseling gesloten parkeergarage, onderzoek gaat door

De gemeente Dordrecht heeft extra steunconstructies laten plaatsen in parkeergarage Visstraat. Hierdoor is het acute risico weg, aldus de gemeente. De garage werd vrijdagavond halsoverkop gesloten nadat er een scheur was aangetroffen op de bovenste verdieping.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Maarten van der Weijden staakt monsterzwemtocht om gezondheidsklachten

Voormalig Olympisch-kampioen Maarten van der Weijden heeft zijn 22-stedenzwemtocht gestaakt. De zwemmer heeft buikklachten en kan zijn langste zwemtocht ooit woensdag niet hervatten, schrijft Omroep Brabant. Van der Weijden zou ook door onze streek zwemmen, maar zover komt het dus niet.

FOTOBOUDEWIJNMETBALK

Boudewijn Brandwijk (26) is jongste wethouder van de streek: 'Dichtbij de mensen staan'

Hij is pas 26 jaar oud, en toch heeft Sliedrechter Boudewijn Brandwijk al zeven jaar politieke ervaring. Na jaren in de gemeenteraad te hebben gezeten, is de enthousiaste politicus nu wethouder in zijn eigen dorp. Het moet de opmaat worden naar een toekomst die hem naar het Torentje gaat leiden, want daar ligt de ambitie van de jongste wethouder van onze streek.

IMG-20260804-WA0032

Man aangehouden in huis Zwijndrecht, nepwapen gevonden

Een man is maandagmiddag aangehouden in zijn huis in Zwijndrecht. Volgens de politie gebeurde dit na een conflict "waarbij een mogelijk vuurwapen werd gezien". Uiteindelijk bleek het om een nepwapen te gaan.

coffeelicious

Coffeelicious neemt extra maatregelen vanwege gasten die ‘vergeten’ te betalen

Dordtse horecazaak Coffeelicious laat gasten voortaan direct afrekenen als ze klaar zijn met eten. De zaak kampt steeds vaker met mensen die na het lunchen weglopen zonder te betalen. “Schijnbaar is het nodig om mensen eraan te herinneren”, verklaart eigenaresse Fiona Stoger.