gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht stopt geld in fietsbeleid

9ca47d854feab2fcf8e99c4b94e8948f

Het college van B&W wil ruim tweeenhalve ton van de raad voor verbeteringen in fietsveiligheid, comfort en doorstroming. Daarmee moet het fietsverkeer groeien van 27% nu naar 30% van het vervoer in 2024.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Van dat geld moeten de volgende maatregelen worden bekostigd:


Op de Brouwersdijk worden betonnen elementen en paaltjes verwijderd en de verlichting op twee kruispunten wordt aangepast. Ook de rode asfaltstrook bij de Frans Lebretlaan wordt hersteld.


Op diverse plaatsen wordt de parkeergelegenheid voor fietsen uitgebreid, zoals bijvoorbeeld in de Kolfstraat en in de Indische Buurt Noord.


De Bildersteeg is een belangrijke fietsroute vanuit De Hoven naar Sliedrecht en de Staart. Daar wordt verlichting aangelegd om het woon-werkverkeer per fiets te stimuleren.


Er start een proef met een fietsapp, waarmee verkeerslichten voor fietsers kunnen worden beïnvloed. Als de app actief is zal het verkeerslicht eerder op groen springen als de fietser nadert. Daarvoor hoeft de fietser de telefoon niet uit de zak te halen. (Dat is vanaf 1 juli sowieso verboden). Daarmee moet de doorstroming worden bevorderd.


In het najaar wil wethouder Rik van der Linden van bereikbaarheid de raad nieuwe voorstellen voor de periode 2020-2022 voorleggen.

Lees ook

seringenstraat Papendrecht

Raad wil besluit over huisvesting statushouders overlaten aan nieuw college: ‘Politiek zuiver’

Een ruime meerderheid van de gemeenteraad van Papendrecht wil een besluit over de huisvesting van statushouders overlaten aan het nieuwe college. Het huidig gemeentebestuur stelt voor om mensen met een verblijfsvergunning tijdelijk te huisvesten in de voormalige asielopvang aan de Seringenstraat. Volgens de raad is het politiek zuiver om daarmee te wachten tot het nieuwe bestuur is aangetreden.

IMG_8007 (1)

Deze minibusjes zijn gloednieuw én heel handig tijdens lange brugsluiting

Een wandeling naar de dichtstbijzijnde bushalte. Het klinkt heel simpel, maar niet voor iedereen in onze streek is het vanzelfsprekend. Voor die mensen is de Wijkhopper, een klein busje die korte ritjes aflegt, essentieel. Al helemaal als de Papendrechtsebrug binnenkort negen maanden dicht is voor al het verkeer.

politie seringenstraat

Politie voert stopgesprekken over strafbare uitingen op sociale media

De politie in Papendrecht heeft met zes personen stopgesprekken gevoerd over strafbare uitingen die zij onder een bericht van de gemeente Papendrecht over huisvesting voor statushouders plaatsten op sociale media. De politie wil hiermee benadrukken dat niet alles wat wordt geplaatst op sociale media toegestaan is.

Screenshot_20260610_134449_Instagram

Politie betrapt racende motorrijders op Dordtse dijk: ‘Dit kunnen wij niet toestaan’

Agenten hebben afgelopen zondag een flinke groep racende motorrijders betrapt op de Wieldrechtse Zeedijk. Daarbij zijn meerdere processen-verbaal uitgedeeld. “Wij gunnen iedereen hun pleziertje maar dit gedrag op de openbare weg kunnen wij niet toestaan”, schrijft de politie op Instagram.

Sidney Breidel Keti Koti

keti koti

Dordrecht staat stil bij rol slavernij: ‘Patronen van uitsluiting doorbreken'

Tussen het groen van het Weizigtpark klinken woorden van bezinning en verbondenheid. In Dordrecht, ooit derde suikerstad van Nederland met een grote rol in de koloniale suikerhandel, wordt dinsdagmiddag en avond stilgestaan bij het slavernijverleden en de afschaffing van de slavernij - Keti Koti - gevierd. Het is de vierde keer dat dat gebeurt.

politie 02

Man steekt slachtoffer met schroevendraaier

De politie heeft een 23-jarige man uit Ridderkerk aangehouden na een steekincident in dat dorp. Dat gebeurde met een schroevendraaien even voor 22.00 uur in de Coosje Ayalstraat. Het slachtoffer zou een 15-jarige jongen zijn, die ter plaatse behandeld kon worden door ambulancepersoneel en niet naar het ziekenhuis hoefde.