gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht stopt geld in fietsbeleid

9ca47d854feab2fcf8e99c4b94e8948f

Het college van B&W wil ruim tweeenhalve ton van de raad voor verbeteringen in fietsveiligheid, comfort en doorstroming. Daarmee moet het fietsverkeer groeien van 27% nu naar 30% van het vervoer in 2024.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Van dat geld moeten de volgende maatregelen worden bekostigd:


Op de Brouwersdijk worden betonnen elementen en paaltjes verwijderd en de verlichting op twee kruispunten wordt aangepast. Ook de rode asfaltstrook bij de Frans Lebretlaan wordt hersteld.


Op diverse plaatsen wordt de parkeergelegenheid voor fietsen uitgebreid, zoals bijvoorbeeld in de Kolfstraat en in de Indische Buurt Noord.


De Bildersteeg is een belangrijke fietsroute vanuit De Hoven naar Sliedrecht en de Staart. Daar wordt verlichting aangelegd om het woon-werkverkeer per fiets te stimuleren.


Er start een proef met een fietsapp, waarmee verkeerslichten voor fietsers kunnen worden beïnvloed. Als de app actief is zal het verkeerslicht eerder op groen springen als de fietser nadert. Daarvoor hoeft de fietser de telefoon niet uit de zak te halen. (Dat is vanaf 1 juli sowieso verboden). Daarmee moet de doorstroming worden bevorderd.


In het najaar wil wethouder Rik van der Linden van bereikbaarheid de raad nieuwe voorstellen voor de periode 2020-2022 voorleggen.

Lees ook

foto debat voorzieningen

In deze wijken is geen huisarts of supermarkt, al komt daar misschien verandering in

Er moeten meer voorzieningen in of nabij de wijken Amstelwijck, Wilgenwende en Dordtse Hout komen. Dat vindt bijna de volledige gemeenteraad. Het college heeft de opdracht gekregen om mogelijkheden voor onder meer een huisarts, supermarkt en kinderopvang te onderzoeken.

yv20261019A1C08984

FC Dordrecht begint nieuwe periode met eerste uitzege: ‘Dit geeft een boost’

FC Dordrecht had al acht maanden niet op vreemde bodem gewonnen, maar daar kwam maandagavond verandering in. Joey de Bie schoot zijn ploeg vanaf de penaltystip naar een 0-1 zege op Jong PSV, waardoor de ploeg een succesvolle start van de tweede periode kende. “Hier ben ik heel blij mee.”

artikel foto

Kleine hulpmiddelen maken langer thuis wonen makkelijker

Hoe blijf je comfortabel en zelfstandig wonen als dagelijkse handelingen door het ouder worden moeilijker worden? De oplossing zit vaak in kleine aanpassingen. Van slimme hulpmiddelen tot praktische veranderingen in huis: in de Slim langer thuis-woning in Sliedrecht ontdekken bezoekers hoe ze het dagelijks leven een stuk gemakkelijker kunnen maken.

foto drechttunnel a15

wegen

Verbreding A15 blijft in de ijskast, renovatie van deze tunnels gaat door

De geplande renovaties van de Noordtunnel en Drechttunnel kunnen gewoon doorgaan. Dat blijkt uit de nieuwe prioriteitenlijst van het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat. Slecht nieuws is er voor filerijders op de A15 tussen Papendrecht en Gorinchem: dat stuk snelweg wordt voorlopig niet verbreed.

zwijndrechtsebrug

Zwijndrechtsebrug avond en nacht dicht

De Zwijndrechtsebrug is komende maandagavond en -nacht afgesloten. Rijkswaterstaat voert testwerkzaamheden uit aan het beweegbare deel van de brug tussen Dordrecht en Zwijndrecht.

businkziekenhuislekkage

Lekkage in ziekenhuis, behandeling stopgezet

In een technische ruimte van het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht is donderdagochtend een lek ontstaan. Daardoor is de angiokamer, een ruimte waar patiënten worden behandeld aan bloedvaten, deze dag niet te gebruiken. Ook is één behandeling stopgezet, aldus het ziekenhuis.