gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht telt af naar The Passion

5e0006dd28a13798e05a558a987e8335

In en om het Maartensgat in Dordrecht wordt sinds vorige week keihard gewerkt om de live-uitzending van The Passion mogelijk te maken. Het televisiespektakel over het lijden en de dood van Jezus Christus trekt jaarlijks zo'n 3,5 miljoen kijkers. Dordrecht hoopt met mooie plaatjes méér toeristen te trekken.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op

"Ik heb nog geen onvertogen woord gehoord", zegt gemeentelijk projectleider Rick Naaktgeboren, "terwijl er voor het evenement en de veiligheid diverse maatregelen nodig zijn."


Wie precies wil weten hoe het zit met parkeerverboden, afsluiting van straten, omleidingen en ander ongemak, kan voor informatie terecht op de website van de gemeente Dordrecht.

Havenmeester Rob van de Koppel van watersportvereniging Maartensgat beleeft relaxte weken, nu alle boten voor de The Passion uit 'zijn' haven zijn weggehaald.
"De omvang van The Passion verrast me wel, ik had me niet gerealiseerd dat het zó groot zou zijn", zegt hij. Op het terras van de watersportclub zit hij donderdagavond eerste rang.

Rond het Maartensgat is ruimte voor 12 duizend toeschouwers, waarvan 3500 tot 4000 op drijvende pontons. "De rest komt in vakken rondom de haven", weet Peter de Vet van de gemeente.


"Bovendien fungeert het Scheffersplein als overloopplein", zegt Naaktgeboren. "Ook daar is plaats voor zo'n 3500 mensen en heeft de horeca voor een speciaal programma gezorgd."

De jaarlijkse muzikale paasvertelling is komende donderdag live bij de EO en KRO-NCRV vanaf 20:30 uur te zien op NPO 1 en te horen op NPO Radio 2. RTV Rijnmond doet online verslag.

Lees ook

grote kerk benefiet concert

Benefietconcert groot succes voor restauratie glas-in-lood ramen

Het benefietconcert in de Grote Kerk voor de restauratie van de glas-in-loodramen heeft zeker 10.000 euro opgeleverd. Met hulp van het Dordtse Orkest, Werkgroep Muziek en andere horeca organiseerden de Vrienden van de Grote Kerk afgelopen zaterdag het concert.

stadsbus

Gratis ov vanaf 1 oktober: honderden inwoners komen in aanmerking

Wie met het ov-reist als inwoner van Dordrecht met een Dordtpas, hoeft daar vanaf 1 oktober niet meer voor te betalen. De gemeente maakt gebruik van een provinciale regeling, waarbij inwoners met een laag inkomen van 18 jaar en ouder gratis met de bus, trein of waterbus kunnen reizen.

zonnepanelen op dak Pexels

Een op de drie woningen heeft zonnepanelen, deze gemeente bungelt onderaan

Van alle woningen in onze streek heeft gemiddeld een op de drie huizen zonnepanelen op het dak. Dat blijkt uit een inventarisatie door vergelijkingsplatform Slimster. In Hardinxveld-Giessendam zijn de meeste huizen te vinden met panelen op het dak, maar er is één gemeente die daarbij ver achterblijft.

gemzwijndrecht

Wegwerkzaamheden Zwijndrecht gaan verder: nieuwe doorgaande route vanaf de brug

Na de Karel Doormanlaan gaat nu ook de Brugweg in Zwijndrecht op de schop. De weg van en naar de Zwijndrechtsebrug wordt verlegd én verlengd. Zo sluit de weg straks aan op de Burgemeester Doumaweg achter het station. Dit moet zorgen voor minder doorgaand verkeer door het Stationskwartier, aldus de gemeente.

PSX_20260916_115012

Kleine brand in gevangenis door aangebrand eten in magnetron

De brandweer is woensdagochtend korte tijd in actie geweest voor een brand in de Dordtse gevangenis. In een cel zorgde aangebrand eten in een magnetron voor rookontwikkeling.

kelvinring44

Op deze plek gaat Alblasserdam Oekraïners opvangen

De gemeente Alblasserdam gaat 105 vluchtelingen uit Oekraïne opvangen in een pand aan de Kelvinring. De locatie dient ter vervanging van de opvanglocatie in de Jozuakerk, waar sinds mei 2022 enkele jaren mensen werden opgevangen.