Dordrecht, Netherlands

Dordrecht telt af naar The Passion

In en om het Maartensgat in Dordrecht wordt sinds vorige week keihard gewerkt om de live-uitzending van The Passion mogelijk te maken. Het televisiespektakel over het lijden en de dood van Jezus Christus trekt jaarlijks zo'n 3,5 miljoen kijkers. Dordrecht hoopt met mooie plaatjes méér toeristen te trekken.
Dennis Koorevaar | 15 april 2019 16:39 | Aangepast op 15 april 2019 16:39

"Ik heb nog geen onvertogen woord gehoord", zegt gemeentelijk projectleider Rick Naaktgeboren, "terwijl er voor het evenement en de veiligheid diverse maatregelen nodig zijn."


Wie precies wil weten hoe het zit met parkeerverboden, afsluiting van straten, omleidingen en ander ongemak, kan voor informatie terecht op de website van de gemeente Dordrecht.

Havenmeester Rob van de Koppel van watersportvereniging Maartensgat beleeft relaxte weken, nu alle boten voor de The Passion uit 'zijn' haven zijn weggehaald.
"De omvang van The Passion verrast me wel, ik had me niet gerealiseerd dat het zó groot zou zijn", zegt hij. Op het terras van de watersportclub zit hij donderdagavond eerste rang.

Rond het Maartensgat is ruimte voor 12 duizend toeschouwers, waarvan 3500 tot 4000 op drijvende pontons. "De rest komt in vakken rondom de haven", weet Peter de Vet van de gemeente.


"Bovendien fungeert het Scheffersplein als overloopplein", zegt Naaktgeboren. "Ook daar is plaats voor zo'n 3500 mensen en heeft de horeca voor een speciaal programma gezorgd."

De jaarlijkse muzikale paasvertelling is komende donderdag live bij de EO en KRO-NCRV vanaf 20:30 uur te zien op NPO 1 en te horen op NPO Radio 2. RTV Rijnmond doet online verslag.

Lees ook

Zorgen en frustratie over afsluiting N214 tijdens dichte brug: ´erg penibel´

Wie om wil rijden als de A15 vaststaat, komt dit najaar bedrogen uit. In september gaan er in versch...

Groen licht voor renovatie hoofdrioolgemaal Maria Montessorilaan

Het hoofdrioolgemaal aan de Dordtse Maria Montessorilaan wordt grondig gerenoveerd. Woensdag heeft w...

Gemeente Molenlanden heeft creatieve oplossing voor werknemerstekort

De gemeente Molenlanden lost hun personeelstekort op door gepensioneerden weer aan het werk te zette...

Cees (71) waakt aan bed in laatste levensfase: 'Niemand verdient het om alleen te sterven'

Sliedrechter Cees Kros is waakvrijwilliger in het woonzorgcentrum bij hem in de buurt. Hij zit regel...

Dirigent Wilhelminakerk krijgt erespeld tijdens afscheidsconcert: ‘Totaal door verrast’

Als dirigent Ries van der Zouwen (70) afgelopen weekend voor het laatst zijn stokje neerlegt na een ...

Bezwaren, kosten en onzekerheid remmen woningbouw: meeste gemeenten halen eigen ambities niet

Lang niet alle colleges hebben de woningbouwplannen die zij hadden in de afgelopen coalitieperiode, ...