Dordrecht, Netherlands

Dordrecht viert Bevrijdingsdag

In heel Nederland wordt vandaag bevrijdingsdag gevierd. Bevrijdingsdag is de nationale feestdag op 5 mei waarop de bevrijding van de Duitse bezetting in Nederland in 1945 wordt gevierd. Nederland staat op 5 mei ook stil bij de grote waarde van vrijheid, democratie en mensenrechten. Wat is er in Dordrecht te doen?
Jordy Nijenhuis | 5 mei 2019 12:05 | Aangepast op 5 mei 2019 12:05
Kermis

Vandaag is de laatste dag van de kermis in Stadspolders de kermis gaat open om half twee zondagmiddag en sluit om half 11 's avonds.

Bevrijdingsrock programma

In de stad bruist het van de muzikale bandjes tijdens het Dordtse Bevrijdingsrock. Nieuwkomer is de Kunst- en Antiekmarkt op het Nieuwkerksplein. Hier speelt om 14.00 uur Motörboat. Zij spelen daar rockcovers. Op de markt spelen zij een aangepaste, wat rustigere set.

Vanaf 15.00 uur draaien de dj’s van Vinyl Debiel de lekkerste muziek in Café De Tijd, uiteraard uitsluitend van warm klinkend vinyl. Om 15.30 uur begint bij Café De Vrienden de band Fash. Fash is een rock/bluesband met een vleugje funk op een bedje van punkmuziek.

Café 't Peerdt 17.00 The Rockshots

Café The Hide Away 18.00 LeBrock

Café 't Avontuur18.00 NoPoint

Café De Vrijheid22.00 Motorboat

Café Arina22.00 Mudbone

Bevrijdingsdag op RTV Dordrecht

Op 5 mei blikken we terug op de meidagen van 1940 met het bijzondere verhaal van Cornelia Nieuwenhuizen. Ze woonde ruim 40 jaar in Dordt. Bij het bombardement van Rotterdam verloor ze veel familieleden, die nog altijd niet vergeten zijn. Dit is te zien vanaf 18:00 uur op TV Dordrecht

Dit Weekend In Dordt, dat op maandag 6 mei te zien is, staat dit keer vanwege de meidagen in het teken van herdenken en vieren.


Meest gelezen

Bouw van 199 jongerenwoningen gaat beginnen

Redactie Streekomroep | 4 feb 2026 10:18

Verkoop clubtopscorer FC Dordrecht levert opnieuw recordbedrag op

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 3 feb 2026 11:30

Lees ook

‘De Dort’ hangt eindelijk op de plek waar het begon

Een uniek schilderij is na 200 jaar terug in de stad dat het voorstelt. ‘Dort or Dordrecht: The Dort...

'Ouwe Jonges' opmerkelijk tam

Wie weer rekent op heftige discussie tot laaiende ruzie in Ouwe Jonges Krentebrood komt dit keer bed...

Oud-burgemeester Sliedrecht te gast in Studio De Witt

Hij was oud-burgemeester van Sliedrecht, de Hoeksche Waard en Midden-Delfland, maar is tegenwoordig ...

Deze decennia oude sporthal krijgt eindelijk broodnodige opknapbeurt

Achterstallig onderhoud, een temperatuur die maar lastig te reguleren valt én ruimtegebrek. Jarenlan...

Lange file op A15 door ongelukken: uur vertraging

Op de A15 zijn vrijdagmiddag twee ongelukken gebeurd. Bij Sliedrecht botsten drie auto’s op elkaar e...

Rem op verwijderen speelplekken: ‘Wachten eerst politieke discussie af’

Er verdwijnen voorlopig geen speelplekken meer in Dordrecht. De gemeente heeft elf minder populaire ...