Dordrecht, Netherlands

Dordrecht weer op 119.000 inwoners

Mevrouw Tonny Rusman maakte op 8 augustus de 119.000 compleet. Zij verhuisde (met haar zoon) van Heemskerk naar Dordrecht. Wethouder Piet Sleeking verwelkomde haar met een bos bloemen.
Gert van der Steen | 12 augustus 2019 11:33 | Aangepast op 12 augustus 2019 11:33
Er zit dus weer een beetje groei in het aantal inwoners, dat vanaf 2002 (120.000) lange tijd alleen maar afnam. De laatste keer dat 119.000 werd geklokt was in 2005.

Die afname had meerdere oorzaken. Het aantal personen per huishouden neemt gemiddeld af, maar ook de huisvesting telde flinke gaten. Zo werd er weinig nieuw gebouwd en wel veel gesloopt in oude wijken.

De gemeente heeft grote ambities op het gebied van uitbreiding. Het streefgetal is 140.000 inwoners in 2030. Daarvoor moeten dan ook tot 2022 4000 en daarna nog nog eens 6000 woningen worden gebouwd.

Meest gelezen

Nog niet alle kinderen Happy4kids hebben andere plek: ‘We zijn in overleg’

Coen Theuwis | Redactie Streekomroep | 9 jan 2026 17:00

Lees ook

De Italiaanse keuken is nu cultureel erfgoed, Ercole is zo trots als een pauw

De Italiaanse keuken is toegevoegd aan de lijst van immaterieel erfgoed van Unesco. Het gaat in dit ...

Man die onder de jurk van een vrouw filmde, meldt zichzelf bij politie

De man die met zijn telefoon onder een jurk van een vrouw filmde, heeft zichzelf gemeld bij de polit...

PvdA/GroenLinks doet toch mee aan verkiezingen in Hardinxveld-Giessendam

Onverwachts links geluid in Hardinxveld-Giessendam: PvdA en GroenLinks doen in 2026 toch mee aan de ...

Lotte van Drunen krijgt belangrijkste Nederlandse motorsportprijs

Lotte van Drunen is sinds zaterdag de trotse eigenaar van de Hans de Beaufort-beker. Dat is de belan...

Lucinda Brand komt niet verder dan derde plek op NK veldrijden

Een teleurstelling voor Lucinda Brand op het ijskoude NK veldrijden zondag. De Dordtse, vooraf beste...

Nog niet alle kinderen Happy4kids hebben andere plek: ‘We zijn in overleg’

Voor een deel van de tientallen kinderen die na de sluiting van Happy4kids geen alternatief hebben, ...