Dordrecht, Netherlands

Dordrecht wil 80 op N3

De gemeente Dordrecht wil de maximumsnelheid op de hele N3 verlagen tot 80 km per uur. Dat is nu 100. Daarover heeft de gemeente een brief gestuurd aan minister Van Nieuwenhuizen van Verkeer en Waterstaat.
Gert van der Steen | 3 oktober 2019 14:09 | Aangepast op 3 oktober 2019 14:09
Dordrecht wil daarmee de luchtkwaliteit verbeteren, de overlast voor omwonenden beperken én een bijdrage leveren aan de oplosiing van de stikstofproblematiek.

Verder wijst de gemeente er op dat deze maatregel goedkoop en snel te realiseren is in samenhang met het groot onderhoud dat in 2020 voor de N3 op de rol staat.

In 2017 is een dergelijk verzoek ook al gedaan, maar sinds die tijd zijn de omstandigheden sterk veranderd.

Meest gelezen

Roy en Ria van woonboot gestuurd: ‘We worden de dakloosheid ingejaagd’

Coen Theuwis | Redactie Streek 56 | 17 jun 2025 21:00

Lees ook

Veteranen in de zomerzon gezet: 'Iedereen heeft zijn eigen drijfveer'

De traditionele veteranendag in Ridderkerk is ondanks de hitte van dit weekend goed verlopen. Wel wa...

Nieuw plan gemeente voor toerisme: wat mis jij aan recreatie in de Dordtse natuur?

Dordrecht werkt aan een nieuw plan voor recreatie en toerisme in de buitengebieden. Inwoners kunnen...

Marcel en zijn oude Franse dame trekken veel bekijks: ‘Ze is de enige in Nederland’

De Riverside Car Classic is weer in aantocht. Uit onze streek stellen een aantal verzamelaars hun ou...

Verbouwing Westeinddijk: kopzorgen door ‘Bordjesgate’ en slechte bereikbaarheid

“Hij stond weer omgedraaid”, verzucht een winkelmedewerker aan het Papendrechtse Westeind. Ze doelt ...

'Seksueel roofdier' de gevangenis in voor misbruik en verspreiden kinderporno

Voormalig Dordtenaar Cornelis den D. (38) misbruikte zijn broertje, nichtje en zijn jonge zwager. Da...

Waterscootertocht trekt met ruim 100 deelnemers door Drechtsteden

In Dordrecht heeft opnieuw de grootste waterscooter-toertocht van Nederland plaatsgevonden: de jaarl...