Dordrecht, Netherlands

Dordrecht wil een binnenstad zonder ronkende motoren en uitlaatgassen, plan voor zero emissie zone bij gemeenteraad

Als het aan de gemeente ligt, dan wordt de binnenstad vanaf 2026 een zero emissie zone. Dat wil zeggen dat er minder busjes met pakketjes, vrachtwagens met bevoorrading en vuilniswagens door de straten rijden. De busjes en vrachtwagens die er nog wel zijn, rijden op elektriciteit of waterstof.
Vivian Rutte | 14 mei 2021 15:40 | Aangepast op 14 mei 2021 15:40
Door logistiek slimmer en effectiever te regelen, bijvoorbeeld door goederen te bundelen en meer pick-up points te realiseren, is er minder vervoer nodig en dus minder geluidsoverlast. En door uitstootvrij te rijden, wordt de lucht in de binnenstad schoner. Ook zullen pakketjes en andere goederen volgens de gemeente Dordrecht veel vaker met de fiets worden vervoerd.

Routekaart naar schonere lucht

In samenspraak met belanghebbenden in de stad heeft de gemeente een routekaart opgesteld met stappen om te komen tot de zero emissie zone. De routekaart is gemaakt in samenwerking met partijen die te maken krijgen met de veranderingen.

Zo is er bijvoorbeeld lokaal overlegd met ondernemersverenigingen en afvalinzamelaars. Maar zijn ook nationale spelers zoals brancheverenigingen en vervoerders betrokken bij de routekaart. Het Rijk heeft begin dit jaar al een akkoord gesloten met andere overheden en brancheverenigingen om stadslogistiek uitstootvrij te maken. Dordrecht sluit zich hier bij aan.

"Bij de ontwikkeling van een zero emissie zone gaat het om meer dan duurzaamheid of bereikbaarheid”, legt wethouder Rik van der Linden uit. “Logistiek is heel belangrijk, zeker voor een winkelgebied. Ook de internetbestellingen zijn niet meer weg te denken. Dat moet allemaal goed geregeld zijn. Tegelijkertijd willen we een leefbare, schone binnenstad. Die twee zaken hoeven elkaar niet in de weg te zitten. Integendeel, binnen de logistiek worden grote stappen gezet om het vervoer slimmer en duurzamer te maken.”

Het college legt de routekaart nu voor aan de gemeenteraad. De gemeenteraad neemt uiteindelijk het besluit over de aanpak voor duurzame stadslogistiek.

Meest gelezen

Explosie bij apotheek, twee verdachten in beeld

Redactie Streek 56 | 17 dec 2025 10:45

Woede om geopende graven Essenhof, geen vervolging en raadsenquête

Corrado Francke | Redactie Streekomroep | 17 dec 2025 17:00

Lees ook

Dertig kinderen met mogelijkheden genieten van schaatsplezier op Dordtse ijsbaan

Schaatsen onder sfeervolle kerstverlichting, genieten van een warme chocomel of een potje curling sp...

Dit circus viert 200-jarig bestaan: 'Wij willen affiniteit, gezelligheid en aanraking'

Het is al jaren voor veel Dordtenaren en andere streekgenoten in de kerstvakantie een traditie: een ...

Van puike prestaties tot mindere maanden: dit was het 2025 van FC Dordrecht

18 zeges, 9 puntendelingen en 17 nederlagen. De eindbalans van FC Dordrecht in officiële duels in 20...

Zwak FC Dordrecht sluit 2025 af met vierde nederlaag op rij

FC Dordrecht heeft het kalenderjaar afgesloten met een pijnlijke nederlaag bij VVV-Venlo. Uitgereken...

Winter3Daagse bij radio ATOS: 60 uur lang voor donatie voedselbank

Via de Winter3Daagse van ATOS radio worden er dit jaar in elf gemeenten producten opgehaald voor de ...

Zaterdag in Studio De Witt: het Staartje, FC Dordrecht en terugblik Dordtse gemeenteraad 2025

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Diana Gerritsma over de...